bugün

Soyadına çok güldüm affetsin.
Güzel insan, başarılı başkan. Allah rahmet eylesin.
izmir' e çok şey kazandırmış bir belediye başkanıydı. bir keresinde kampüsümüze gelmiş, dışarı çıkınca bile bizimle sohbet etmişti. çok güzel bir insandı. huzur içerisinde uyusun.
eşi Mine Piriştina (K-69) izmir’de, kanser sonucu yaşamını yitirmiş.
Çok iyi adamdı rahmetli.
“Değişim Sürecek” sloganıyla girdiği 2004 yerel seçimlerini 2003’te katıldığı CHP’nin adayı olarak ikinci kez büyükşehir belediye başkanlığını %45’lik oy oranıyla kazandı. (d.1952; Buca, ö.2004, izmir )
12 yıl önce bugün aramızdan ayrılan Büyük başkan.

görsel
akp'li olsaydı seçimlerde ideoloji körleri tarafından yerden yere vurulur, olmadık şeylerle suçlanırdı. belediyecilikte vizyonun yanında ideolojinin koca bir hiç olarak kaldığını göremeyenler yüzünden vefatından sonra bıraktığı koltuk bugün melih gökçek tipi bir zat tarafından 12 yıldır işgal ediliyor. değerini bugün çok daha iyi anlıyor, yokluğunu bugün daha çok hissediyoruz. allah gani gani rahmet eylesin.
Partisini sevmeyen adam bile bu Adamı severdi. Çok özlüyoruz. Yerine gelen Aziz ise tam beceriksiz ama gene de mal gibi oy veriyorlar.
bir anda aklıma düşen rahmetli başkan izmirli değilim lakin kalkınma anlayışı ve beyefendiliği nedeniyle çok severdim, şu dakika birden aklıma düşüverince sebepsizce açtım vikipedi ye baktım dün doğum günüymüş beni mi andı rahmetli naptı, ışıklar içinde yatsın.
Bugün aramızda olsaydı, 63. yaşını kutlayacaktık..
Aramızda değil, kalbimizde.. Nice yıllara Ahmet Piriştina..
izmir yaşadıkça, sen de yaşayacaksın. Sonsuza kadar..
belediye başkanıyken ölmesi nedeniyle bazı izmirlilerin efsaneleştirdiği başkandır.
izmir kendisine minnettardır. izmirin adının ardında saklı bir dev başkandı.
izmir'e çok hizmetleri dokunmuş olan efsane belediye başkanı.
şimdi yaşasa izmirde en az %70 oy alacak rahmetli belediye başkanı.
ani vefatıyla izmir halkını üzen rahmetli başkan. nur içinde yatsın.
izmir'in Yılmaz büyükerşen'i olan rahmetli belediye başkanı. izmir'e katkısı çoktur.
izmir'lilere bıraktığı tertemiz , kokusuz körfez mirası yavaş yavaş tükenmektedir.

bu yıl daha sıcaklar başlamadan yine , yeniden meles deltası'ndan geçmek mümkün değil. oysa ahmet piriştina hayattayken %100 olarak yok etmişti kokuyu , pisliği...

bir adım daha yakındık körfezde yüzme hayaline...

yazık.
farklı görüşlerden kişilerin dahi adını duyduğunda rahmetle andığı zattır ki ülkemizde bir elin parmağını geçmez böyle herkes tarafından kucaklanan siyasetçiler.
seni unutmak mümkün mü büyük başkan.. nur içinde yat..
izmir sevdalısı, izmirlilerin unutamadığı rahmetli kişi.
adına verilen burs ile izmir'deki bir çok öğrenciden bolca dua almış rahmetli izmir belediye başkanı.
tarihte görevi başında vefat eden ilk büyükşehir belediye başkanı.

aynı zamanda birçok izmirli için geleceğin chp genel başkan adayıydı. biliyorum çok klasik olacak ama bizi yöneten bu kadar çok boş insan varken arada nitelikli, dürüst insanlar çıkınca neden bu kadar erken kaybediyoruz diye isyan etmemek elde değil.
zamanında adına burs verilirdi. öyle iyi adamdı.
sevgilimin çok sevdiği eski belediye başkanı.