bugün

kişisel tercihlere saygısızlıktır. adres soran başı açığı görmezden gelmek kadar, en az köktendinciler kadar yobazdır.
insanlıktan nasibini almamış insanın yapacağı şey.
dilenci sanmış olabilir.
maalesef görmezden gelemeyeceğim durum.

önce adresi verip sonra da parka götürür severim. eved.
Aynısı size yapılsa yerden yere vuracakken o insanı neden siz yapasınız. Birlikte güzel değil miyiz? "Bir olsun gönlünde bir olmasam da bir. " bu şarkı sözünü bırakıyorum buraya.
Bir t*rbanlıya cevap vermeyerek geçip gitmektir.
her şeyin aşırısı zarar * senin anan bacın da ya da çok sevidğin bir tanıdığında takıyordur takmıştır. Türbanlı fantezilerinizi bi kenara bırakıp insan gibi yardım edebilirsiniz. Zor değil denedim.
adres soranlara biz bunun cevabını 15 temmuzda verdik deyin.
her görmezden geleni, görmezden gelecek biri vardır.
bu sorunun cevabı türbanın adresle alakası varsa cevap veremeyeceği kusura bakmadır ve yalan söylerse suçlu cevap veren olmaz çözmek için çok düşündüm hayırlı günler.
Nikah düşeceği için söylenmez.
Beyinsiz birinin yapacağı eylemdir.
özetle şerefsiz kişi eylemidir. evet...
ona adresi söylemekte hiçbir sakınca yoktur. günahtır gibi bir beyanda bulunulamaz. görmezden gelmek ise çok büyük ahlaksızlıktır...
gelip adres soran bir türbanlıya orada yokmuş gibi davranmaktır. yapılması gereken ve doğru olan budur. onlar nasıl tokalaşmak istemiyorsa kimse de onları umursamak zorunda değildir. karşısındaki ataist de olabilir deist de.
görmezden gelen erkekse caizdir. türbanlı kardeşimiz adresi kendisi kağıda yazacak, sonra sorması için eşine verecek. eşi de sokaktaki bir adama helal yol ile soracak, sonra cevabı öğrenecek ve cevabını eşine iletecek. hem türbanlı kardeşimiz hem de adresin sorulduğu kişi günaha girmeyecek.

biraz din bilin, yol yordam öğrenin ya.

(bkz: halal adres sorma tekniği)
yazık! insanlıktan nasibini almamışsın maalesef.
insanı görememektir. görmezden mi, görmemezden mi olduğu pek bilinemez.
yapılması gerekendir. şimdi gidip malum partiye de oy veriyordur...
Su katılmamış orospu çocukluğudur.
Nedir bu nefret arkadaş. Baksan bunlara halkların eşitliğinden, özel hayatın dokunulmazlığından, insan tercihlerine karışmamaktan nutuk atıp dururlar. Bu mu lan sizin eşitliğiniz! Birileri daha fazla mı eşit?! Birisi bu Sözlükte şortlu biri için orospu yakıştırması yapsa sizene giydiğinden dersiniz. Tabiki bizene ama aynı konu başörtüsüne gelince aynı hassasiyeti niye gösteremiyorsunuz? Birisi başörtülü bir insana hakaret edince neden sizene diyemiyorsunuz? Hay sizin samimiyetinize sokayım ben be. Pislik iğrenç yaratıklar! Saygısız itler! inanmasan inanma kardeşim kimsenin sana lafı yok. Ama sağa sola ne diye hakaret yağdırıyorsun? Ne giriyor da çıkmıyor sana?
adres soran bir türbanlı görmezden gelerek yokmuş gibi davranmak ve onlara hak ettiğini vermektir.
faşizan bir davranıştır. kişisel inançlarından dolayı bir insanı hor görmektir, onursuzluktur. karşımızdaki insanın da tıpkı bizim gibi bir insan olduğunu, onurunun ve gururunun olduğunu unutmamamız gerek.

inançlının ve inançsızın birlikte, mutlu bir şekilde yaşadığı bir türkiye’dir hepimizin ihtiyacı olan...
çok günahtır

sakın cevap vermeyin

hemen uzaklaşın

yoksa nikah diüşer.

amen.
Türbanlı olmamasına dikkat etmediğim hadise. Genel olarak kadınlara adres anlatmıyorum. Anlamıyorlar çünkü.