bugün

adliyeden verilen,bir kişinin uyuşturucu kaçakçısı,tecavüz zanlısı,hırsız,sahte para basımcısı,suikast girişimcisi,mitinglerin aranan ismi,mafya,seri katil,sapık,terorist olup olmadığını yani sabıkalı olup olmadığı durumunu gösteren belge.
temiz kağıdı da denir. sicilinizde herhangi bir yasadışı davranış var mı yok mu onu öğrenmeye yöneliktir. ehliyet alırken, öğrenci yurtlarına müracaat ederken, çeşitli çap ve ebatlardaki sınavlara girerken bu belge olmazsa olmazdır.

ayrıca
http://www.adli-sicil.gov.tr/dilekce1.htm

bağlantısına tıklanıp form doldurularak adliyeye gidilirse büyük zaman kazanılır.
bilgisayardan kimlik no girip tarat, çıkan sicili başvuru kağıdının arkasına yazdır sonra da 3 ytl talep et; bir de utanmadan bağış makbuzu ver bizim koyuna. oh ne ala memleket!...
0,01 TL lik kağıt parçasını 1 TL gibi gibi fahiş fiyattan satın alıp, bir de kalemin yoksa fırsattan istifade 0.25 TL lik tükenmez kalemi 2 TL den alıp, işlem ücreti adı altında 5 TL zorunlu bağış yapıp, saatlerce sırada bekleyip bir de adli sicil memurunun ve mühür basmakla mesul müdürünün ciyak ciyak eden ağız kokusunu çektikten sonra sahip olabileceğiniz temiz/kirli kağıt parçasıdır. tüm bunlar dahilinde yol parası,yıpranma payı gibi diğer harici masraflar da eklendiğinde yaklaşık olarak 10 TL masraf edilir.
içime evlat acısı gibi oturan 5 liraya aldığım kağıt.

üzerinde suçu yoktur yazıyor.
6 aylık geçerliliğinin üzerine bir de her alınışında 5 lira damga parası istenilen bok!

bu ülkede bürokrasi bitmez bu gidişle.
silah ruhsatı için gerekli ve sicili temizdir diye yazılı a4 kağıdı.
bu sabah 5 tl karşılığında alanya adliyesinden alacağım kağıt parçası.kağıdın ederi 5 kuruş,alınan para 0.05 lira * 100 5 lira.
sabık diye birine bir başkasının yaptığı nahoş hadise.
Gurur duyduğum tek şey. Bomboş öyle, sicili temizdir yazıyor. Gururluyum sözlük.

Tanım : iş görüşmelerinde istenen, sicil durumunuzun yazılı olduğu kağıttır.
almaya giderken tırstığım olaydır..
uni yeni bitti tecil neyin de bitmiştir falan diye tırsarak gittim.
hatta bi ara isimler okutulurak vermeye başladılar. benim ismim okunmadı ve
ismi okunmayanlar beklesin diyince kaçacaktım valla..
ekime kadar tecilliyim abi..xd
oraya yol parası ver bir de git orda 25 kuruşluk kağıda 5 lira bayıl. onları es geçtim bir de yarım saat bir saat sıra bekle. adliyeye git adaleti kendi gözünle gör.
adliyelerden temin edilen belgedir. ilçelerdeki adliyelerin kaldırılmasından dolayı , istanbul'da bu belgeyi temin etmek için (bkz: çağlayan) veya bakırköy-incirli'deki adliyeye gitmek gerekir.
tanesine 5 lira istenen belge.
şişli adliyesinde 5 tl olup on dakika içinde verilmektedir.
artık ücretsiz ve kurumlara açık olan, namı diğer adli sicil belgesi. yenilik kimilerince devrim niteliğinde olsa da hala sabıka kaydının kurumsal işlemlerde öneminin hat safhada olduğu gerçeği bana sıradanlaştırılmış bir "umuma arzdan" başka birşey olmadığını düşündürüyor.
5,5 türk lirası karşılığında savcılıktan alınan temiz kağıdıdır.
not: 50 krş kağıt parası dahildir.
işyerlerinin temiz olduğunu anlaması için istediği belgedir. bu belge kağıt parçasıdır. 5 tl ücretle alınır.
''ben 500'lü paket kağıt hediye etmek istiyorum.'' 500 kişiye benden adli sicil belgesi...
(bkz: sabıka kaydı)
adalet bakanlığının 81 ilin cumhuriyet başsavcılıkları'na yazı göndermesi ile artık ücretsiz alınan belgedir.
yakında kaymakamlıklardan da verilecektir.
son dönemde internetten öncesinde adliyelerden alınan halk dilinde temiz kağıdı.
adliyeden de bedavaya alınabilen cıgı.
içinde hangi bilgilerin yer alıp, hangi bilgilerin almadığı mütemadiyen karıştırılan resmi bir belgedir.
Henüz ailesinden kopmamış ileride sivil hayatta yaşam gayesi olan gençlere söylüyorum, önemlidir. Çalışacak iş bulamazsınız kendi ekmek tekneniz yoksa.