bugün

ilac sirketi ile gizli anlasmasi vardir.

bazilari, ilaci eczaneden al gel de nasil kullanilacagini anlatayim der. o firmaya ait ilaclari alip almadigini gormek ister. baska bir durumu yoktur.
Eczacı da market gibi satışını yapar.
doktorun bir antibiyotik yazıyorum demesiyle eczacının bir poşet ilaç vermesi durumunda hissedilenler. neymiş kombin ilaçlarmış.
Doktorda o ilaca ilacın mümessili tarafından maruz kalıyor teori olarak pratikte bize iteliyor .
Ülkemizde ekseri paramedikal sistem var. Yani parayı veren düdüğü çalıyor (mümessillerden bahsediyorum.) Şöyle ki mümessil doktor ile anlaşma yapıyor. bu bazen nakit bazen elektronik eşya bazen tatil bazen de konferans oluyor.
Böylece hasta daha kapıdan görünür görünmez doktor kafasında reçeteyi hazırlıyor. Usulen neyin var diye soruyor sadece.sonuç torba torba zehir.

Birde eczane ile anlaşanlar var. O konuya hiç değinmek istemiyorum.

Not: anlatılanlar bizzat yaşanmış tecrübe ile sabittir.
Komisyon parası be ne yapacaksın???? Aldıkları mayış yetmiyordur. Evde çoluk çocuk aç. Mercedes in taksit ödenmiyor. Bu adam ne yapsın?????
mümessil bölgesel satıştan prim alıyor, ilaçlarını en çok yazan doktorlara dağıtıyor. hadise bu.

bazı doktorlar sapıtıp, sigortanın karşılaşmadığı ilaçları bile yazıyor, iştah açıcı gibi.
özellikle her ilacin yanına ağrı kesici iteleyen doktordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar