bugün

Yazın müthiş sıcak memleket.
üşüyoruz artık sen adanasın kendine gel nerde güneşin.
çok güzel yer.

yaşamak için nasıl hiç bilmiyorum ama 4-5 yıl kadar önce babamın bi işi için 3 gün kaldık. çok gezdik, çok yedik, çok eğlenmiştik.
Yağmurlu havayı severim ama iyice cılkını çıkardın be adana yeter artık.
Yağıyor efenim, durduramıyoruz.
Zeki Kıvanç, Adana'dan geçen yıl yapılan ihracatın yüzde 11,41 artarak 2 milyar 13 milyon dolara ulaştığını, ihracat hedefini aşmanın heyecanı ve sevincini yaşadıklarını söyledi.
görsel
Şehrin mimari olarak ilk göze çarpan noktası sabancı camii ve şehrin bir diğer sembolü olan romalılar döneminden kalma taşköprü.
görsel
Kaba ve yobaz olmayan düzgün türkçe konuşan arkadaş bulamadığım için hep yalnız kaldığım şehir.
Bugünlerde bahar havası var.
Mersin'e arkadaş ziyaretine giderken bir kez geçtiğim şehir. o kadar lüks araba nasıl orada anlayamamıştım. hala daha anlam veremiyorum. çılgın şehir.
Cidden bugün gittim gördüm, tamamen bir bahar havası hakim. Adliyenin çaprazında bir pastane var tereyağlı simit yapıyorlar. Mutlaka deneyin. Düzenli gidiyorum oraya kuzenim sağolsun hep adliyelerdeyiz.
Kekoların kutsal toprakları.
korktuğum şehir.
görsel
görsel
Adana'da sıradan bir halay.

https://i.hizliresim.com/v6DBR6.jpg

edit: (bkz: sikerim böyle hayatı deyip hızlıresim com a girmek)
ana haber bültenlerinin haber kaynağı.
En sevdigim sehirlerden biridir. Insani cana yakindir, gercek adanalilar egitimli ve aydin insanlardir.
Yeme içme konusuna deginmeye bile gerek yok. Bu kadar guzel lezzeti bir araya dayak zoruyla toplayamazsin.
Dünyanın en büyük tımarhanesi.

görsel
Gün geçmiyor ki adana'da bir gariplik daha yaşanmasın.

Tavukları bile bi değişik.

görsel
memleketin en güzel yerlerinden birisidir. farklı bir yönetim tarzı ele alınırsa avrupa nın çoğu şehrinden çok daha güzel olacaktır.
Peygamberlik devam etseydi bu şehirde peygamber izdihamı çıkardı.
Yine özlenen şehir.