bugün

cumhurbaşkanlığı seçimini kazansa da mecliste çoğunluğu kaybedecektir.

açıkçası türkiye'deki sosyolojik temayülün ekmeğini iyi yedi. sorgulamayan, düşünmeyen ve eleştiriyi ayıp sayan bir seçmen portföyün var. akp de bunun varı.

ak parti değil al parti olsa ve bu damarı işlese yine iktidar olur.

aladağ'da küçücük kızlar cemaat yurdunda yandı ve ilk seçimde aladağ başkanlığa evet dedi.

soma'da 301 kişi göz göre göre ihmalle yok oldu, sonuç her seçimde soma'da kazanan akp!

hani ülke zaten akp'den fazlasını hak etmiyor.

kızmıyorum akp'ye.

görülecek bir dip var. orayı göreceğiz. kimse ağlamasın!
2002 yılından bu yana bütün seçimleri kazanan partidir. kurucusu ve yöneticisi recep tayyip erdoğan dır.
kesinlikle akepeci falan değilim fakat üst entrydeki arkadaşa seslenmek istiyorum. işlevi yok dediğin parti ülkenin a*ına koymak ile meşgul ve başardı da. belirtmek istedim.
akp yalova 2.sıra milletvekili adayı meliha akyol'dan kürtlere ve balkan göçmenlerine ağır hakaret: "kendisini ifade edemeyen ezik insanlar"
edit: alttaki beyinsiz aktrolle ithafen al o maden suyu kaynağı gibi beyaz götüne sokarsın:
https://twitter.com/errde...tatus/1008605471576641536
Kaynak verince göt hızıyla buhar olan aktroll: bir istanbul beyefendisi
aşırı ironik bi isim alan partidir.

Adalet? Kendilerine yontuyorlar.

Kalkınma? Yüzükle gelip bayağı kalkınanlar ortada.
Kaynağa gerek yok ama bunlar zavallı ya.

https://mobile.twitter.co...tatus/1008586916126748673
(bkz: adalet ve kek partisi)
Hiçbir ilkeye, ideolojiye, duruşa ve tutuma sahip olmayan parti.

5-6 yıl Boyunca seçmenlerini 'faiz lobisi, dış mihraklar' diye konsolide ediyorlar. Sonra ingiltere'ye gidip 'faizleri arttırma karşılığında' borç para istiyorlar. ilk merkez bankası toplantısında da kol gibi faiz artırıyorlar. Ziraat bankası aracılığıyla SMS gönderip altınlarınızı bankaya getirin diyorlar. O altınları alıp ingiltere'ye götürecekler, karşılığında da borç para alacaklar çünkü. Sonra da miting alanlarında faiz lobisi diye palavra sıkıyorlar.

Fetöyle beraber yürüdüler yıllarca. Hem de ne bok olduklarını en iyi kendileri biliyordu. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın hesabı yaptılar, yasal düzenlemelerle fetöcülerin önlerini açtılar. Şifreli sınav skandalları, soruların çalınmaları skandalları. Ulan hepiniz oradaydınız be. Siz de biliyordunuz kimin çaldığını. Ama beraber yürüyordunuz işte.

PKK ile milletten gizli karanlık pazarlıklar yaptılar. Habur'da çadırdan mahkeme kurup, devleti çadırla temsil edip pişman değilim diyen teröristleri davul zurnayla serbest bıraktılar. Tüm terör sevicileri akil adam yapıp, memleketi dolaştırdılar. Apo'ya televizyon gönderdiler, sekreterya kurdular. terörist devlet Türkiye diyen şivan perwer ile megri megri çektiler. Türk değil türkiyeli dediler. Şimdi elalemi pkk ile birlikte olmakla suçluyorlar. Utanma denen şey Bunlarda yok çünkü.

En büyük hasarı da dine verdiler. Her haltı yiyip, her hukuksuzluğu yapıp din, Allah, kitap dediler. Seçmenleri ne yaptı? Bizim dini duygularımızla oynama demediler, din bu değil demediler. Çünkü biliyorlar ki bu ülkenin %60'ı inandığı dini bile bilmiyor. Ama bilenleri dinden, imandan soğuttular. Allah kitap diyenle ticaret bile yapmıyor artık millet.

ilkesiz, duruşsuz, çıkara dayalı siyasetle bir yere kadar. Atılacak yalan kalmayınca, tüm palavralar söylenince kendi kendilerini yiyip bitirdiler. Tarihe de siyasi enkaz olarak adlarını yazdırdılar. Yaptıkları ilkesiz, etik değerlerden yoksun siyaset tarzı bu ülkede yüzyıllar boyunca ders diye okutulacak.
(bkz: #39704088) sadece seçimle gelmiş ibaresi eksik ama güzel özetlenmiş.
Adına layık yönetmeyen parti. Zira bunların döneminde ne adalet gördük ne de kalkındık.
Yarın meclis seçimlerinde bozguna uğrayacak parti.

Suriyeli ihanetinizin bedelini halk sandıkta acı acı soracak.
yakında adalet ve düşüş partisi olacaktır.
millet vekili seçimlerinde %50'nin altına şu anda düşen partidir.
Bir seçimden daha alnının akıyla çıkmış canım partim. Kudurun ulan!
Yine mühürsüz, seri, hukuksuz bastığı oylarla kazandığı seçim sonrası zerre üzülmediğim parti.

Hadi sosyal medyada aç karınlarıyla leş kokan ağızlarıyla aktrollük yapanları siktir edin, Bunların üyesi olup parti işlerini yapanların hepsi bu partiden ve devletin imkanlarından nemalanan insanlar.

Fakat 'devletin malı deniz yemeyen keriz' modası biteli çok oldu. 100 küsur milyar dolar sadece bu sene ödenecek dış borç var. Merkez bankası rezervleri rezalet derecede. Döviz büroları bile 4-5 kuruştan işlem yaparken 10 kuruşlara çekti al-sat bandını. Çektirdiler daha doğrusu.

Para bitti para. Devlet bankalarından fahiş kredilerle yandaşlara 100 katına proje yaptırılıp sanal büyüme gösterme devri de bitti. O projeleri hem para bölüşmek için 100 katına yaptılar hem de bittikten sonra da para aksın diye fahiş taahhütler verdiler.

Çok güvendikleri inşaat sektörü de bitti, içindeyim oradan biliyorum. Her hafta malzeme almaya gidiyorum, her hafta zam. Evimin etrafında 9-10 ay önce bitmiş apartman daireleri hala boş. Para yok çünkü para. O müteahhitlerin götüne girecek önce çektikleri krediler. Sonra da bankaların götüne girecek, geri ödenmeyen krediler. 1.5 sene önce tonu 1600 lira olan Demir bugün olmuş 3200 lira. Çünkü dolar ve Euro bağırta bağırta kanırtıyor.

Gidip ingiltere'den borç para aldılar faiz
Yükseltme sözüyle. Hani lan faiz lobisi? Bu yıl sonuna kadar faizleri %30-40'a kadar çıkartarak idare edecekler. Sonrası ise uçurum, gümbür gümbür patlayacak bir ekonomi.

Bana ne oldu? Diye soran, dalga geçen aktroller var. Hiçbir şey olmadı, zerre üzüntüm yok. Siz kendi kendinizi bitireceksiniz. Bizim tuzumuz kuru, bize para Berlin'deki işyerlerinden geliyor. Bu saatten sonra buraya ne kadar para getirip, yatırım yaparız onu bilmiyorum; çünkü saltanat rejimine yatırım yapılmaz. Yani siz kendi derdinize yanın. Devam eden yatırımlar bitsin, yenisine başlamayacağız, 5 kuruş döviz getirmeyeceğiz.

Öte yandan Sanmayın ki yaptığınız tüm hukuksuzluklar yanınıza kar kalacak, arşiv yaptık 16 senedir. Elbet hesabı sorulacak. Ama önce sizin kendi kendinizi yiyip bitirmenizi izleyeceğiz. Sonra zaten düzeltin diye bize yalvaracaksınız.

1-2 hafta yoğunum, şehir dışında olacağım. Dönünce de ilk iş olarak pasaportumu yenileyeceğim, hem de 5-10 yıllık. Şimdilik Siktir olup gitmeyeceğim. Ama kriz çıktığında siz birbirinizi yamyam gibi yerken kahkahalarla o uçağa bineceğim. Bir çoğunuz ilkokul mezunu olduğunuz için Irak'a bile göç edemezken biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya sizi kaderinizle başbaşa bırakacağız.

Azalarak biteceksiniz. Hem de çok yakın bir süre içerisinde. Hem de o çok taptığınız şey yüzünden, 4 harfle; p-a-r-a!
çocuğa istismar konusunda ne kanun var nede yasa nede ceza...

aldıkları dahiyane çözüm şu

anne babalar çocuklarını sokağa salmasin ..

vay be kimsenin aklına bile gelmezdi bee

millet kıraathanesi projesinden sonra en ciddi proje....
ulan hayatta tek amacı latte içip eski sevgilisine laf sokmak olan pelinsulara bile siyasi tweetler attıracak kadar ne yolsuzluk yaptınız be.
amerika-avrupa kıçı yalayan sözde aydınların, komünist pkk'lısının, fetö'cü çakalların, solcu geçinen din düşmanlarının karşısında dimdik duran, eğilmeyen, bükülmeyen yerli ve milli güç.

allah devamını sağlasın.
adının tam zıttı parti.
türkiye'yi soyup soğana çeviren ve hala kendini haklı gören parti.
2023 de hepsi kaçacak delik arayacak. Temennim o kadar sürmemesi...
8 bin yıllık türk tarihinin bu partinin iktidar olduğu döneminde yaşamak büyük şanssızlık.
garabet ve kerkinme partisi olarak adi degismesi gerekendir.
Ne adaleti ne de kalkınması var.

Türk tarihinin en rezil partisi.
Türkiye ye adaleti getirip kalkındıran parti.