bugün

eskilerde kalmış dinlenmeye deger bir yaşar şarkısı..

Ellerimin altından kayıp gider zaman
Gözlerimi diktim yollarına geliyor musun
Eridim yaktığım mumlar gibi geçiyor zaman
Gözlerimi diktim yollarına dönüyor musun

Dönüyor aman dünya başım duman
Batıyor ama acıtmıyor senin sevdan

Gittiğinde yazdı sonbahar geçti
Ve bütün mevsimler
Bittiğimi yazdı okumadın mı
Beni manşetlerden

Dönüyor aman dünya başım duman
Batıyor ama acıtmıyor senin sevdan

Gittiğinde yazdı kaç bahar geçti
Şunun şurasında
Şimdi aşkımız bir annenin
Çocuğa duasında

klip için ;
http://www.youtube.com/watch?v=Xr6OGtOvCwI
her yaşar şarkısı gibi güzel şarkılar arasındadır.
hele şu sözler;
"batıyor ama acıtmıyor senin sevdan..."
ve birde;
"şimdi aşkımız bir annenin çocuğa duasında..."
yaşar ın en güzel şarkısıdır. sözler ise mükemmel. duygu yüklü...müzik hoş. yaşar ın sesi de hoş.

--spoiler--
Ellerimin altından kayıp gider zaman.
--spoiler--
dem albümündeki versiyonunun sonlarındaki üflemeli çalgıyla çalınan kısımla beni bitiren şarkı.
çok sevdiğim bi yaşar şarkısı.. ama ne kadar çok seversem seviyim "batıyor ama acıtmıyor 'senin' sevdan" lafını kafamda bi yere oturtamıyorum. aşkınla o kadar uyuştum ki hissetmiyorum anlamına geliyo olabilir mi acaba?
(bkz: acımadı ki)
yaşar'ın sanırım hemen her şarkısından nefret etmeme rağmen ölüp bittiğim şarkıdır.
çok büyük yalandır.
(bkz: ne demek acıtmıyor)
(bkz: acıyor ulen acıyor)
(bkz: şahitlerim var)
vaktiyle, 2002-2003 sezonunda galatasaray'ın ali sami yen'de diyarbakırspor'u diyarbakırlı bir oyuncunun kendi kalesine attığı golle 1-0 yendiği maçın tv arkası görüntülerinin fon müziği olan kullanılmıştı maraton programında. o gün bu gündür düşünürüm, bu kadar içli ve güzel bir şarkının kestane bir lig maçıyla ilgisi alakası neydi diye. belki de maç boyu süper top oynayıp da kafayla kendi ağlarını bulan diyarbakır takımının kaderini anlatıyordu; "batıyor ama acıtmıyor"... o sezonki diyarbakır iyi top oynuyordu ama ha.
--spoiler--
Şimdi aşkımız bir annenin
Çocuğa duasında

--spoiler--

gerçekten güzel bir yaşar şarkısı. sesi, sözleri ve müziği ile insanı kendinden alıyor.
batıyor ama.
sevilen yaşar şarkılarından.

dönüyor aman dünya, başım duman
batıyor ama acıtmıyor senin sevdan.

şeklindeki dizelere sahiptir. huzur verir.
enfes bir şarkı , beste.
türk popunun en iyi bestelerinden.
kardan, kıştan hiç hoşlanmayan beni bile kendisine sevdiren klibi ile güzel şarkı.

http://www.youtube.com/wa...mp;NR=1&v=Sd10TZ8EgQo
--spoiler--
eridim yaktığım mumlar gibi, geçiyor zaman...

eridim, yaktığım mumlar gibi geçiyor zaman...
--spoiler--

teşbih sanatının en güzel kullanıldığı şarkılar arasındadır.
yaşarın yıllar önce çıkardığı bir şarkıdır. yaşarı sevmesem de bu şarkısı çok güzeldi.
her dinlenildiğinde boğazda bir yumru, karında bir ağrı bırakan şarkı. acıtmıyor ama çok batıyor.
yaşar' ımızın en sevdiğim şarkılarından biridir. hatta en sevdiğim şarkısı. klibini de ayrı severim. hep karlı havaları anımsatır. klipten dolayı değil, ilk dinlediğimde kıştı. şimdi de dinliyorum. iyi, güzel.
Aklıma turgut uyar, sevgim acıyor siirini getiren cümle..
Ne manidar!
"gittiğinde yazdı sonbahar geçti
ve bütün mevsimler
bittiğimi yazdı okumadın mı
beni manşetlerden ?"

http://fizy.com/#s/1aipec

gecenin şarkısı.

edit: yani biz birkaç arkadaşla öyle düşündük ama tercih sizin.
yaşar'ın alkol komasına girdiği (ki 1999-2000 dönemi olur) yıllarda bittiğini yazan gazetelere "bittiğimi yazdı, okumadın mı beni manşetlerden?" şeklinde giydirdiği şarkısı. re minör'den çalındığı taktirde mükemmel bir tonda canlı canlı icra edilebiliyor. parçanın orijinal düzenlemesinde de alper erinç imzası olduğunu da belirtelim. bu da böyle karman çorman bir entry olsun.
(bkz: o son şarkıyı dinlemeyecektik)
fenadır.
Guzel Yasar parcasidir, ama dogru bir itiraf deildir, gitmis sevgili, bekliyosun donmesini, beklentilerle dolusun, ve icine birseyler batiyosa, kesinlikle aciyordur. Seni sevmeyi seviyorum acitsada gibi bir sey demek istiyo bence ama bunlar sadece sevgiliye seni sensizde sevecegim cunku ben boyle mutluyum deme cabalaridir ama inanin dunyanin en mutsuz insanidir, sevilmeden olmuyor.
yaşarın en sağlam parçasıdır.