bugün

(bkz: uludag sozluk yazarlari)
abazanyalı dırlar.
batı kafkasya da karadeniz kıyılarında oturan abhazların islamlığı kabul etmiş kısmına verilen ad.
abazalık bir yaklaşım tarzıdır. karşı cinsi gördüğü zaman ağzının suları akan ve üzerine atlamamak için birilerinin engeline ihtiyacı olan insan türüdür.
uludağ sözlük erkeklerinin yüzde doksanını oluşturan kesim.
Abazalar eski uygarlıkta bir toşlumun ismine verilen addır. Sonradan türkçemize sapık olarak girmiştir. Lakin abazan topluluğunda o yapı mevcut değildir.
(bkz: abhazalar)
kuzey kafkas halkı. bayrakları çok ilginç amınakoyim; http://upload.wikimedia.o...-Flag_of_Abazinia.svg.png şaka gibi lan. hahahaha.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Abazalar
Abazalar, çoğunluğu Karaçay-Çerkesya, Adigey ve Abhazya'da yaşayan Kuzey Kafkas halkı. Abazinler olarak da bilinir. Abhazya'da yaşayan Abhazlar, Abazalara dil açısından en yakın halktır. Günümüzde Abazaların büyük bölümü Türkiye’de, Ürdün, Suriye ve Mısır gibi Arap ülkelerinde yaşamaktadır.
Her erkek abazadır. bu bir gerçek belli eden vardır, etmeyen vardır. ya da alışmış vardır. geneli itibari ile ben alışmış kısmındayım mesela. o nasıl mı oluyor. şöyle oluyor dışarıda her önüne gelene bakmaz. hatta hiç bakmaz. anca şöyle bakar bildiğin etek ile göt arası 2-3 santim vardır. ona isteyerekte değil. gözü kayar. artık siki yönlendirir onu mevzu bu. artık şu abaza modunu bırakalım. hayvan lan bu dersin anlarım. ama ben abaza değilim demek aptallıktan başka bir şey değil. her erkeğin içinde abaza vardır. dışarıda belli etmez gider evinde usul usul mastürbasyonunu çeker. bu kadar basit.
her erkekte var. ama kızlarda da var. kısaca herkeste bi gıdım olsun vardır abazalık. bunlar her gördüğü kişiye tren muamelesi çeker. süzer süzer, ve gider. bu yüzden aşık insanla abaza insanı ayırt etmek bi hayli zordur.
Bunlar kadar nefret ettiğim insanlar neredeyse yoktur. Ulan bunlar elalemin karısına kızına bakar kafası başka bir şeye çalışmaz sonra gelir yanıma birde utanmadan muhabbetini yapar. 2 gün sonra benimde karımı kızımı eşimi dostumu göreceksin onada ağzın sulanacak. O zaman ırzını s*kerim işte senin ırz düşmanı!
(bkz: uludağ sözlük) oluşumunun büyük bir kısmını kapsarlar, gece vakitleri ortaya çıkar, çalışma saatleri durgun olurlar.
Bir kafkasya halkının adı.