bugün

c.tesi saat 16:00 da başlıyacak karşılaşmadır.

edit:Afrika Kupası'nda mücadele edecek olan Wissem Yahia , sakatlığı bulunan Erman Özgür ve kart cezalıları ibrahim Kaş ile Mert Nobre forma giyemeyecek .

edit:bursaspor taraftarını küfürlü tezahürattan ötürü kınıyorum,önce adam olun sonra taraftar olun.
ilk yarısı golsüz sonuçlanan mücadele. bursaspor ilk yarıda turgay ve batalla ile net pozisyonlardan yararlanamazken mersin ekibinin tek şutu korner sonrası gelişen pozisyonda geldi. bursaspor oyunun hakimiyetini eline geçirdi fakat kaleye etkili şutlar atma konusunda sıkıntısı var.
inanılmaz bir ikinci yarı sonucunda bursasporun uzatmada attığı golle 1-0 galip geldiği mücadele. Bursaspor toplamda 25 şut çekti yanlış görmediysem. mersin kalecisinin 90 tabir ettiğimiz yerden çıkardığı topların haddi hesabı yoktu bu da yetmezmiş gibi batalla oyunun son bölümlerinde topu direğe nişanladı. ancak aynı batalla 90+3 te defansa da çarpan topu filelerle buluşturdu ve tüm stad şampiyon olmuşcasına sevindi. özellikle ertuğrul sağlamın sevinci görülmeye değerdi.
batalla nın konuştuğu maç. helal olsun be süper bücür 2 haftadır takımı taşıyorsun.
mersin idman yurdu'nun kapalı defans anlayışıyla 1 puan almak için çok çaba sarfettiği, lakin bursasporumuzun özellikle maçın 2. yarısında oynadığı futbolla hakettiği bir galibiyet alarak yükselişe devam ettiği maç.

maçın 2 kahramanı vardı, bursaspor'da batalla, mersin'de kaleci sehiç.

bu iki adam maçın özeti sanırım...

ayrıca ibrahim öztürk'ün ceza alanı dışından 90'a giden plasesi gol olsaydı kesin yılın golü olurdu...
tribünlerden uzun bir zaman sonra "şampiyon" seslerinin yükseldiği maçtır.
kısaca özet geçmek gerekirse;
bursaspor'da maçın adamı pablo martin batalla'dır. o'nun dışında ise stanislav sestak ve Michael Chretien Basser'in kendilerini göstermiş olduğu karşılaşma olmuştur. turgay bahadır geçen hafta "acaba mı?" diye düşündürse de bu hafta yine özüne dönmüş ve sahaya dikeceğiniz herhangi bir ağaç ile aynı performansı göstermiş ama yine de yuhalanmayı hak etmemiştir.
mersin idman yurdu'na gelince aklıma gelen ilk şey kalecileri, ikinci şey ise sert oynayan taraf olmalarına rağmen yerden kalkmamalarıdır. belli ki oynamaya değil, oynatmamaya gelmişlerdir fakat üzülmeyerek söylüyorum ki elleri boş dönmüşlerdir.
hakem hakkında da konuşmak isterdim ama hiç uzatasım gelmedi. başlarken de söylediğim gibi özet geçiyorum sonuçta. şöyle böyle bir maç yönetti işte. ortalama 58 haftada bir penaltı kullanan takımız sonuçta daha ne olacaktı?
hakem hakkında yazmaya üşendim ama tribünler hakkında birkaç satır yazmadan edemeyeceğim. evet hınca hınç dolu değildi bursa atatürk stadyumu ama takıma küskün taraftar gitmiş yerine bursaspor'un eski hak ettiği yerlere çıkmasını gönülden isteyen bir taraftar gelmişti. küfür -bireysel olanlar hariç- neredeyse yoktu ama yine de atılan ses bombasıvari dalgalardan ceza yiyeceğimiz aşikar. en önemlisi tezahuratın, takıma desteğin hiç kesilmemiş olması. bir taraftar isterse kaleciye elindeki topu düşüttürür, bunu görmüş olduk. son olarak yan tarafımda oturan, sağa ve sola gitmeyen top fikrinin temellerini atarken ofsayt olan bir pozisyonda ofsaytı gördüğü için yan hakeme söven amcaya saygılarımı iletiyorum. büyüksün...
bursaspor un bileğinin hakkıyla galip geldiği karşılaşmadır. bizler tribünde, futbolcular sahada görevini yaptı, galibiyet kaçınılmaz oldu.
Bazı eziklere kapak olmuş maçtır.