bugün

olabilecek gelişmedir. yalnız ayrıntıya dikkat. abd rasgele foto koymaz. sırada türkiye'nin olduğunu kafası basmayan abd israil peşinden suriyeye dalma niyetinde olanlara gelsin.
görsel

edit: askeri müdahale başlamıştır. http://www.ulusol.com/201...skeri-mudahalesi-basladi/
görsel
türkiye tarafında dörtgözle bekleyenler olsa da türkiye açısından asla iyi olmayacaktır.

ypg'nin kasabalarına abd bayrağı asması yüzünden menbiç'e müdahale edemedik. halen gireceğiz dense de fiili bir eylem yok.
fırat kalkanı harekatı bitirildi. olsa dahi yeni bir harekat ile gerçekleşecektir müdahalemiz ki buda aslında bir nevi türkiye'nin suriye'de işleri biraz zamana bırakması ve olan biteni izlemesidir.

yarın abd topyekün suriye'ye geldiği zaman türkiye'nin menbiç'e, afrin'e girmesini değil abd'nin el bab ve cerablus'u boşalt ültimatomunu konuşuyor oluruz.

ancak abd tarafının suriye'ye fiili kara müdahalesinin olacağı konusunda halen şüpheliyim.
olsa dahi bugün olmayacaktır diye düşünüyorum halen erken.
Rusya'dan Amerika'ya az önce bu yönde uyarı yapılmış çok zor bir ihtimal.
bazı aktrollerin ve ışid hayranı hesapların 2-3 gündür bu konu üzerinde akitf olmalarından belliydi bunun gelişi.

lakin abd, direkt rusya ile savaşamaz. zira rusya 2008 de gürcistan da abdlilere koydu geçti, hatta öyle bi koymuştu ki condolezza mosmor olmuştu.
Her şey o kadar açık ki kimyasal saldırının bir cia operasyonu olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekir. Esat aptal mı ki kendini bu şekilde yaksın zor duruma düşürsün. Ayrıca iç savaşın ilk yıllarında adanada hücre evinde polis baskını sırasında sarin gazı bulunmuştu. Be işitli teröristlerinde kimyasal silah kullanırken kendi çektikleri görüntüler de mevcut. Kısacası her zaman oynan pis oyun yine oynanıyor ve dünya liderinin biri yine hıyarı olanların peşimden tuzlukla koşmaya devam ediyor.
Ahrar Şam militanlarının, abd işgal kuvvetlerin saldırılarını selamladığı askeri harekat. abd israil köpekleri.
görsel
cumhurbaşkanımızın davetini reddedememiş yanki.
Trump'ın , "Amerika'nın güvenliği için yaptığını iddia ettiği saldırı.

--spoiler--
Kimyasal Saldırı girişiminin yapıldığı hava üssünün vurulması emrini verdim. Suriye'de gerçekleştirdiğimiz operasyon Amerika'nın güvenliği için
--spoiler--
abd daha ileri gidip rus füze savunma sistemlerini vurur mu?

israilin müdahil olma süreci ne safhada?

ve en önemlisi kara harekatı planı var mı?

var ise kim girecek asıl kar unsuru olarak?
(#36235032)
bi yarram olmaz.
hillary'nin Esad'ın hava kuvvetleri yok edilmeli tavsiyesini hükümete verdim demesinden birkaç saat sonra gelişmiş olaydır...

demiştik, ABD'de kimin kazandığının hiç bir önemi yok.

en önemlisi kimse trump'ın şu anda rusya bağlantısı, güvenlik danışmanını görevden almasını konuşmuyor.

Kısacası trump win...

ayrıca füzelerin düşüp düşmediği de kesin değilmiş.
s400'lerin engellemiş olma ihtimali olduğu belirtiliyor.

Saldırı olmadan 10 dakika önce rusya birleşmiş milletere abdnin saldırı yapacağını bildirmiş.

Kısacası haberleri nasıl okuyup yorumluyorsunuz bilmiyorumda,

şu anda bu duruma ne tepki vereceği bilinmeyen bir iran ve Kuzey Kore var.
dün aBD'De güney korede yapılan zirve konuşulurken bugün gözler buraya çevirildi.

Kim Jong bu durumu bahane edip saldırı yapabilir aBD'ye.

işin kuzey kore yönü var.

Kısacası güzel hayaller kuruyorsunuz yok efendim kimyasal cezalandırmış, yok efendim bir tarafı gözüküyormuş...

askeri strateji ve bürokrasi bilmiyorsanız konuşmayın bari cahil konumuna düşersiniz.
14. yüzyılda değiliz;
adam bana bok yolladı gidip hadi çaldıranda savaşayım kafası yok şu anda.
kimyasal saldırı iddiası henüz doğrulanmamıştı. abd'li cumhuriyetçi senatör olayın teröristler tarafından uydurulmuş false flag olduğunu söylemişti.
sikim hıyar diyene tuzlukla koşan birilerini görmeyiz inşallah sabah olunca.
hoşt amerika puşt amerika!
ulan ne zamandır emperyalist devletlere bel bağlar oldunuz. ırak'ı da binbir yalanla işgal etti orospu çocukları. abd'nin attığı herhangi bir adıma destek vermek serefsizliktir. sikik katil sürüsüne ve onu suriye'ye davet eden işbirlikçi zihniyete de hayır ulan!
öyle ölmesin de böyle ölsün temennisi. sonuçta 2 emperyalist var ve hangisi daha az zalim diye tercih yapılıyor.
görüldüğü üzere gene bir ülkeye demokrasi getirilmeye çalışılacak.
yahu bu arap baharı zırvasından önce suriyedeki insanların esadla bir sorunu varmıydı.
90 milyonluk mısırın yönetimini 1 gecede değiştirirken 10 milyonluk (5 milyonu bizde) suriyeyi 7 yıldır oyalamalarının sebebi ne olabilir acaba.
trump trübinlere oynuyor. kimyasal saldırı ya kendi yaptı, ya da bahane etti. bu olay burda kalır bence. verdim işte cezalarını diyecek. sonuç olarak, trump'ın deli olduğu iyice ortaya çıktı.
Euronews'e göre 59 tomahawkla şayrat üssü vurulmuş. Akdenizdeki abd gemisi imiş ateş edende.
vatan savunması yapan suriye arap cumhuriyeti güçlerine saldıran rezil amerika kepazeliği!
trump silah lobisinin sonsuz desteğini almıştı seçim boyunca ki diyetini ödemek zorunda bir şekilde!
idlib bahane, YPG şahane.
Ypg teröristlerinin geleceğini garanti altına almak amacıyla gerçekleştirilmiştir.
idlib saldırısı sadece bahanedir
Amerika, suriyeyi nasıl işgal edebilirim diye düşünüp, füzeleri ateşledi. Türkiye ve türkler için en hayırlısını diliyorum. (bkz: allahım sen konuyu biliyorsun amin)
6 Suriye askerinin hayatını kaybettiği savaş. abd ye destek açıklamaları peş peşe geliyor.
59 tane bilmemne teknolojili bilmem kaç milyon dolarlık füze atıyosun 5 kişi ölüyor. ulan torpil atsan korkudan 5 kişi ölürdü ztn

20-30 tane uçak ve mühimmat patladı diyorlar. 10 kişiye mi emanet etmişler o kadar üssü. neresinden bakarsan saçma
esat tarafından bakarsan rusyayız bir hiç oldugunu hissettirir.

hadi filler yine çarpışsın ezilmeyen bikaç milyon çimende ezilsin.
ABD, terörist olan pyd ile beraber Rakka'ya girecek. Tabi Rakka'da petrol var. Oradan IŞiD'i temizleyince petrol şirketlerini kurup oradan askeri gücünü çekecek. Amerika petrolü, teröristler ise Amerika himayesi ve gözetiminde istediği toprağı alacak. Sözde kürt devletinin ikinci ayağı tamamlanmış olacak. Al gülüm ver gülüm.

Tanım: Hazırlıkları süren olası durumdur.