bugün

tanrı hayatı anlatmaya çalışmamıştır belki o kitapla.
belki sadece beni anlayin diyerek göndermiştir. *

ekleme: insanların dini inançları kendilerini ilgilendirir. aynı zamanda inançsızlıkları da. inanç konusunda yüz yıllardır süren tartışmalara bakarsak ne tanrı yoktur kanıtlanabilmiş ne de var olması. o kitaba inanır uygularsan olacakları söylemiştir o kitap, yol gösterici manasında. ayrıca sadece o kitap yoktur. meali, peygamberlerin hayatları her şey allahın birer yön göstermeleridir.

ha inanmazsın uygulamazsın yapmazsın orası da seni ilgilendirir. ama allahı eleştiremezsin. çünkü bazıları için gerçekten çok değerlidir. bazı değerlere dil uzatmamak gerekir. fikrini kendine saklarsın insanlara olan saygı gereği.

kişisel inancım olarak, allah, tanrı, rab ne derseniz deyin size insan olmayı öğütler. isterseniz onun önerilerinden gidersiniz isterseniz yine ondan gelmiş olan aklınızla yaparsınız bunu.
100 sayfalik gelisim, para bilmem ne kazanmanin yolu temali kitaplari alip onlardan medet bekleyenlerin o 602 sayfalik kitapda neyin anlatilmak istedigini anlamasi zaten imkansizdir..

derler ya anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az..
gazeteyi bile resimlerine bakıp bırakan malların resimli açıklamalı kutsal kitap beklediği tanrıdır.
posta gazeteni de al git.
sırf adam olun demek için 604 sayfa yazı yazmıştır fakat başlıktan anlaşılacağı üzere başarılı olamamıştır.
beynine manda sıçmış söylemi.
küçücük konu başlığı ile Allah'ın olmadığına inandırmaya çalışan ateist genç.
sanki bu konu başlığının açılacağını bilmişcesine,
sanki ilerde dalga geçileceğini sezmişcesine,
sanki kalın olduğundan şikayet ederler diye,

inanılmaz bir şekilde
başına kocamann bir '' oku '' diye not düşmüş tanrıdır.

şüphesiz ki o herşeyi bilendir.
şüphesiz ki o gö(z) edendir.
dinimiz amin.
(bkz: nankör kullar yaratan tanrıdır kendisi)
o kitap sadece 604 sayfadan oluşmaz. içindeki derin anlam bütünlüğü vardır. yani bir cümleden bile sayfalarca yorum çıkarabilirsin, eğer istersen. ayrıca tarih hocanın verdiğin 20 sayfalık bir yazıyı bile okumazken binlerce ciltten oluşan bir kutsal kitap gönderilse kaç insan onunla ilgilenir bunu da bir sormak lazım.
akp hükümeti sayesinde tabletlerle güncelleme yapacak tanrıdır inşallah.
anlayana sivrisinek saz şeklinde düşünmüş olabilir.
zira hayatı milyon sayfa ile bile anlamayacak kadar gönlü kapalı insanlar da yarattığının * farkındadır...
font boyutuyla değişkenlik gösteren sayfa sayıdır.
Neyi doğru yapmıştır dedirten kişidir. Kaderinizi ben yaptım deyip sonsuza kadar yakıcağım diyen kimsedir. Spiderman daha gerÇektir.
yarattığı insanların acı çekmesinden hoşlanması biraz garip geliyor sanki.

yeni dünyaya gelmiş hiç 1 günah(varsa) işlememiş bebelerin hastanelerde acı çekmesi neyin sıvavıdır?
604 000 sayfa olsa da anlamayacak olan kişi zırvası,
kuranda söylendiği üzere "onlara gökten bir kapı açılsa; kağıt üzerine yazılı bir kitap ... Bir mucize görseler hemen yüz çevirirler ve “süregelen bir büyüdür” derler"
yani adam inanmayacak, cehennemde onlar "rabbimiz bizi tekrar dünyaya gönder sana layık kullar olalım" diyecekler, ama orayı görmüş olmalarına rağmen geri gelseler gene aynısını yapacaklar, hem zaten şeytan onlardan daha iyi bilmiyor mu neyin ne olduğunu,
ısrar etmeye gerek yok, kuranda yazdığı gibi davranın "senin dinin(inancın) sana benim dinim(inancım) bana" deyin,
keşke onlar da öyle deseler, inanmadıkları din ile dalga geçip karaktersizlik yapmasalar, inançsızlığa bile özgürlük talep edip kendilerini aydın, ilerici sayan bu kişiler, keşke inananların kutsalları ile dalga geçmeseler, daha karakterli davransalar, ama nerede, allaha saygısızlık yapan biri, allahın kuluna saygı gösterir mi?