bugün

5 milyar maaş mı olur? ülke alınır lan o paraya.

demek ki dünyadaki hiçbir şeyle mutlu olmayacak insandır.
asgari ücretle havalara uçan insan kişisinin tersi durumunda olanıdır.

(bkz: türkçe nin amına koymak)
asgari ücretle de çalışsa gene sevgilisi olmayacak olan yazardır. Gelir yüksek olunca yalnızlık daha çok koyuyor ondandır.
bir insanın kendi dünyasında ne kadar fakir olabileceğinin göstergesidir.
(bkz: eşeğe altın semer de vursan eşek yine aynı eşek)
5 milyar maaş alsam sikimde olmayacak durumdur. zaten ayda 2-3 kere insanlarla buluşan bir insanım. işim gereği sürekli vıdı vıdı insan dinlediğimden ve laf anlatmaya çalıştığımdan, huzuru yanlızlıkta okadar çok buluyorum ki, 5000 tl maaş olsam o yalnızlığımı öyle şaşalı hale getirirdim ki kendim bile inanamazdım.
asosyal olup 5 bin lira maaş alınabileceğinin göstergesidir. yuh arkadaş o parayla ne ortamlar kurulur lan.
(bkz: paranla rezil olmak)
yapilan bir arastirmaya gore gelir artisi bi zamandan sonra mutlugu artirmiyor hatta gelir artisi mutluluk seviyesinin dusmesine sebep oluyor. bunun iki sebebinin olduguna dair iki teori ortaya atilmis.

+ goreli geril: birey kendi gelirinden cok cevresindeki insanlarin ya da is arkadaslarinin gelirine bakiyor eger kendi geliri yuksek olsada arkadaslarinin geliri daha yuksekse mutsuz oluyor. yapilan bir calismada katilimcilara soyle sorular sormuslar. sizin maasiniza bin tl artis yapilacak ama diger is arkadaslarinin maasina bin besyuz tl zam yapilacak. hangisini istersiniz. katilimcilarin cogu zam artisini istememis.

+adaptasyon: var olan duruma ayak uydurma aliskanliktir. birey gelir artisina adapte olduktan sonra eski durumuna geri donmesidir.
yazılımcı olması muhtemel olan kişidir.
sever işini sabah akşam kodlarla uğraşır ama asosyale bağlamıştır.sanki onsuz yürümez anasını satim.
hatta bazıları vardır ki insan göreyim dışarı çıkıp 10 dakika sonra koca götü daha erimesin diye hemen
starbucks'a oturup facebook'a bakar öyle sosyalleşir.*
beceriksiz insan örneğidir. hayatı boyunca ot gelmiştir ot gider.
çok daha fazlasını alana göre hallicedir.
bu dertten ölen adam çok...
(bkz: dur ağlama beni de ağlatacaksın)
aklı basında olmayan sahısların basına gelen durumdur.
5 milyar lira ise söz konusu maaş, dünya üzerinde böyle bir maaş yoktur.
5 milyar lira ile sağlığınız yerindeyse mutluluğu satın alır fakire fukaraya dağıtırsınız.
(bkz: parayı veren düdüğü çalamıyor bazen)
mutluluk paradan geçseydi çoktan.. zaten her şey farklı olurdu çoğu insan için.

paradan daha önemli şeyler var bu dünyada, bir grup insan anlamasa da.
5 milyar maaş aldığını düşünüyorsa tek kişik bir oda da tedavi görüyordur, yalnızlık çekip mutsuz olması normaldir.
"para var huzur yok amueagoyim" demektir.