bugün

"Başını bugün duvarlara vurmak" ile "Başını 4 seçim sonra duvarlara vurmak" arasında seçim yapma eylemi.
(bkz: Vursam mı Vurmasam mı)
(bkz: her halikarda başını duvarlara vurmak)
(bkz: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık)
(bkz: 4 seçim sonra düşen jeton)
Zararın neresinden dönülse kardır.
Eninde sonunda doğru yolu bulduysa sorun olacağını sanmıyorum. Kendi ailemden biliyorum zararın neresinden dönersen kardır.
Gerçekleri görüp en hayırlısı memleket için bunun olacağını hisseden kişidir.
valla akp ye oy atmak kısmet olmadı şöyle ki: 2011 seçimlerinde 17 yaşında olduğum için yaşım tutmuyordu. o zamanlar cahildim yaşım tutsa aka atardım. 2014 yerel seçimlerinde ise yaşım tutuyordu artık... ve hala akçıydım fakat akın belediye başkanı 10 yılı geçkin bir süredir aynı kişi başımızdaydı. ve senelerdir hiçbir icraati olmadı. bıktık o heriften. ilk oyumu parti farketmeksizin gerçekten ilimiz için çalışacak kişiye yani onun partisine attım. ki onun partisi kazandı. 2014 ten bu yana ilimiz olabileceğinin en iyisi şekilde yönetiliyor, çalışıyor, yapıyor... 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde ise artık ak'ın kara gerçeklerini yavaştan öğrenmeye başladım. ikinci oyumu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde boş oy olarak attım. 2015'e kadar akın neyidüğü belirsiz bir parti olduğuna karar vermiştim artık... 2015 ilk seçiminde ve 2015 ikinci seçiminde de oyumu akp ye atmadım. 2017 referandumunda ise kararım "hayır".
(bkz: babam)

Tayyip'ten daha fazla tayyipçi. Onunla tanışsa Başbakanlık koltuğu garanti. Ve tam bir aktroll. Gel gelelim; bu devlet ve memleket meselesi diyor, hayır vereceğim diyor... kendi gibi olan aktroll arkadaşlarıyla tartışıp, onları ikna etmeye çalışıyor.

Bugün seçim olsa yine Tayyip'e veririm ama referanduma hayır diyeceğim diyor.

Çok var böylesi.
Ben de 4 seçimdir chp ye veriyodum. Cb de neydi abinin adı ona verdim. Ama bu kez evet diyorum. Ayrıca çok pis ateistim.
Asosyal çevremde en az 9 kişide benzerine rastladığım davranış.
2015 haziran davutoğlu, 2015 kasım davutoğlu, belediye ilde kadir topbaş ilçede ak parti,
cumhurbaşkanlığı erdoğan

diye gidiyor oylarım. ama takip ederleriniz varsa en sert anayasa muhaliflerinden biriyim. ekonomi büyüdü, dış borç bizi bozmadı kuru tutabiliyoduk destek verdim, altyapı sorunları vardı iyi işler yapıldı destek verdim.

ama iş fetö ile ülkeyi kim bölüşsün maçına dönüşünce orda dur. yolsuzluz soruşturmasını tekrar açmamak neden? korkuları kimden? ergenekonda hadi delillerin bir kısmı sahte dendi salındı eyvallah. e peki yolsuzlukta hepsi mi sahte? o kadar devlete sızan feto açık yakalamadığı yerden saldırır mı? hesap soran yok hesap veren yok.

arınç çıktı gökçek parsel parsel sattı dedi soruşturma var mı yok...

ışık koşaner çıktı (eski gkurmay başkanı) bize fetöcüleri yerleştirmek için yaşta atatürkçülere tasfiye yaptırtacaklardı istifa ettik necdet özel etmedi dedi, necdet özel 103 rütbeli darbecinin 101'inin atamasında imzası olan adam olarak ama davada adı yok.

yemezler bu işi sayın yazarlar. akparti de olsa babam da olsa hesap ve-re-cek.

babasının malı değil kimsenin bu ülke netim. kimseye de ne yüksek yargıyı ne tüm yetkileri peşkeş çekmeye evet vermem.