bugün

başvuranlar için köprüden önce son çıkışın bu ay olduğu dönemdir. 25 ekimde yer ve statü durumu belli olacak.
muhtemelen kasımın ilk haftası birliklerine teslim olacak gruptur. buna ben de dahilim.
poşet diye tabir ettiğimiz adaylardır. Hele bi gelin de çömel kalk da yorgunluktan bayılın.
+1 imle katıldığım dönem.
mükemmel zamanlama ile askere gideck kişilerdir. gelecek ekonomik krizden en az etki ile çıkacaklardır. hele de astegmen olurlarsa...
acemiliğine manisa, esas birlik de girne olarak benim eşlik edeğim, varsa buralara gideceklerin tanışmayı istediğim grup dur.
bir yazarı batı karadenize göndermiş dönemdir.
Eğitim Birliği KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU
Kuvvet JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI
Sevk Başlangıç 19/03/2014
Sevk Bitiş 21/03/2014
Şube Adı BEYSEHiR
Celp Dönemi ŞUBAT 2014
Celp Grubu 2
Esas Birliği iL J.K.LIĞI/ZONGULDAK
Statü KISA_DÖNEM ER
JANDARMA
Eğitim Birliği: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU

Esas Birliği: iL J.K.LIĞI/KIRKLARELi / KIRKLARELi / KIRKLARELi

Sevk: 19/03/2014 - 21/03/2014

Statü: KISA_DÖNEM ER

aynı yere düşenler veya buralar hakkında bilgisi olanlar iletişime geçiniz efenim.
hoşgeldiniz poşetler demek isterim kendilerine.

(bkz: poşet)

(bkz: naber lan poşet)
birinci dönem kastamonu 5 . alay komutanlığı usta birlik gümüşhane il jandarma komutanlığı gördüğüm kadarıyla acemide 3 ettik sözlükten ama arkadaşlar ikinci dönem galiba.
Eğitim Birliği: 1.P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANiSA MERKEZ / MANiSA

Esas Birliği: 28 iNCi MKNZ.P.TÜM.HV.SVN.TB. 2 NCi 20 MM.LiK ÇEK.HV.SVN.BT. / MAGOSA / MAGOSA

Statü: Kısa Dönem Er

Sınıf: Hava Savunma

Sevk: 03/07 Şubat

ekşide bu dönemde baya baya askere giden varken bizde fazla gidenin olmaması garip amk.. niye gitmiyonuz olum askere? şaka maka;

(bkz: hayırlısı be gülüm)
Eğitim Birliği: ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM.K.LIĞI / ANKARA ETiMESGUT / ANKARA

Esas birliği:-

Statü: YEDEK SUBAY

Sınıf: TANK

branş: 35

esas birliği herkesin yazıyorken bende niye yazmıyor? bilen varsa bi mesaj atsın hayrına. ölecek miyim eğitimde, eğitim zaiyatı mı olacağım! birde branş ne demek?
kütahya hv.er eğt.tug.k.liği'nda, "muhafız" er olarak benim de aralarında bulunduğum adaylardır.

devrelerime selam, dedelerime ise verebilecekleri herhangi bir tüyo için şimdiden teşekkür ederim!
eğitim birliği: kastamonu 5. jandarma eğitim
esas birliği: şırnak il jandarma komutanlığı

benim de aralarında olduğum gruptur.
arkadaşlar 351. dönem yapıp geldim. kastamonu 5. jandarma çok kral bir yer öncelikle onu söyleyeyim. ben 4. bölükteydim komutanlarımız on numaraydı. biz 35 gün orada acemilik yaptık. sonra gittiğimiz yerde de hep keşke kastamonuda kalsaydık dedik. inşallah sizler için iyi geçer.
eğitim birliği: 1 iNCi P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANiSA MERKEZ
esas birlik: KTBK K.LIĞI LOJ.DES.GR.K.LIĞI BKM.TB. 2 NCi BKM.BL. / LEFKOŞA

hadi bakalım.
10 güne bot bağlayacak arkadaşlar. Kktc, siirt ve hatay a gideceklere detaylı bilgi verebileceklerimdir.
edirne keşan'da dahil olacağım dönemdir.

tankçıymışım.
Toplam 5 ay gibi kısa bir süreyle sözde askerlik yapan adaylardır. Sözde diyorum, çünkü 1 ay acemi birliğinde sadece sabah akşam spor yaparlar, ya da yapmazlar bile, herhangi bir bahane ile revire giderler, 1 ay boyunca yatarlar. Geriye kaldı 4 ay. Bu dört ayı da usta birliğinde en torpilli kısımlarda geçirirler. Zor görevleri de uzun dönemler yapar. 15 ay gibi zorlu ve uzun bir askerliğin yanında 5 aylık kısa dönem askerlik hiçbirşeydir. Gerçi askerlik 12 aya düştü ama sonuçta bir yıl askerlik kısa bir zaman değil. Ben 15 ay yaptım.
eğitim birliğim ısparta-eğirdir dağ. komd. okl. ve eğitim merkez komutanlığı. statüm yedek subay, sınıfım ise piyade. 15 gün sonra oradayım. çaya beklerim sözlük.*
acemi- usta istanbul maltepe lojistik hede hödö komutanlığı... kısa dönem.

sınıf ikmal. *
acemi-usta lüleburgaz/kırklareli, kısa dönem piyade.
duygulandım sizi görünce kardeşler. değişik duygular bunlar hayatta bir kere tadılıyor, canınızı sıkmayın her anı yaşaya yaşaya yapın. çok hızlı bitiyor inanın...
15 ıncı p.egt.tuğ.kh.ve kh.bl/amasya amasya merkez.

akabininde samsun a gideceğim dönemdir.

acemilik amasya
usta birliği: samsun
Siki tutmuş erkeklerdir. geçmiş olsun şimdiden.