bugün

hayatının yarısını rahat yaşadıktan sonra evlenmektir.
yaşlar açısından gitmek ne kadar doğru ama bence ideal evlenme yaşlarında ki yaşlar için en sınır yaştır. ha bu yaştan sonra evlenilmez mi, çocuk sahibi olunmaz mı, mutlu olunmaz mı. gayet tabii olunabilir herhalde. ama mesela ben büyük kişilerden, hayat tecrübesi olan kişilerden sohbet dinlemeyi severim. şöyle demişti birisi. her şey gençken güzel. her şeyin tadı, farkındalığı, yaşaması falan. o yüzden çokta geçe kalmamak lazım demişti. hak vermiştim. ama her şeyin hayırlısı değil mi. hayırlısı tabii. zaten ben o 30'lu yaşların ilk 30. basamağını görmeden evlenmeyi düşünmüyorum. 3 senem daha var. he şartlar ne yönde gelişir bilemem, belli olmaz tabii. hayırlısı diye bir kelime ne güzelsin sen. her şeye uyumlusun. swh.
Geç kalırsan evde kalırsın diyenlerin söylediğini önemseyen, bu ihtimalden korkan zaman kaybetmeden evlensin derim.

Yalnızlıktan sıkılan evlenince bu duygu geçecek sanıyorsa buna çok güvenmesin.

Çocuk sizin için önemli ise. Erken evlenen döl alır demişler. Yani soyu genişler anlamında.

Yok ben sayıca değil nitelikte başarılı olmak istiyorum diyorsanız da yaş ilerledikçe sperm ve yumurta kalitesi azalıyor.
En ideal yaş aralığıdır kanımca. Siz siz olun kimsenin yorumlarına aldırış etmeyin. 'yok çocuğun olmaz, yok vakit geçiyo, yok herkes evlendi bir tek sen kaldın'* gibi söylemleri kulak arkası ediniz bir zahmet.

Hayat sizin hayatınız doya doya yaşayın. en iyi kararı zamanı gelince zaten vereceksiniz.
Ulan kasmışsın bu yaşa kadar, rahat mı batıyor? Otur oturduğun yerde.
muhtemelen motoru çok kullanılmış birisiyle evlenirsiniz.
Günümüz şartlarında makul olan eylemdir.
Bir erkeğin evlenmesi için ideal yaştır.
bence en güzeli. yaş geçmiş iş bitmiş deyimi doğru değildir. önemli olan dürüst insanı bulmak. belki 35'ler bize deneyimleriyle katkı sağlar.
gayet normaldir. günümüzde evlenmek için ideal yaş aralığı 30-35tir. 40a kadar yolu vardır elbet ama 30dan önce kesinlikle evlenilmemelidir.
Günümüz şartlarında Erkek için erkendir.
48-50 yaş idealdir. 26-29 bandında da bir kadın olacak.
En son bir tanıdık evlendi.
Adam 71 Doğumlu. Kadın 89 lu. Ama hatun sporcu. Çok fit vücudu var. Gerçi Çocuğu doğurduktan sonra hafif teyzoş moduna girdi Ama neyse swh.
Bana göre evlilik için yeterli olgunluğun çöktüğü yaştır. Denenir
Geçtir, Allah düşürmesin.

Yaşınız 50 oldu mu çocuğunuz 14 yaşlarında bir ergen olacak.
evlilik ne yazık ki ulkemizin geçtiği şu donemde pek mantıklı ve makul değil. Hadi evlendiniz diyelim cocuk yapmak tam anlamıyla salaklık. Evin toplam geliri en az 20.000 tl olmalı ki bir cocuk bakabilecek gucunuz olsun. Diğer turlu sonucunun husran ve huzun olma olasılıgı baya yuksek.
yolun yarısında evlenmektir.
Çok geçtir. Bıdıbıdısı yok.
Parası olana enayiliktir.
28 ile 35 arası tam evlenme yaşı diye düşünüyorum. genel anlamda bir çok insan bu yaşlarda yeterli olgunluğa ve bir çok tecrübeye sahip oluyor. istisnalar olmuyor mu? evet oluyor ama genelden bahsediyorum.
Yabancı gelin çözüm değil onlarsa santaj kanun vs sömürmek istedimi sömürüyor. Biraz akil, biraz ekonomik güç, biraz sevgililer arasindaki bagin kuvvetli olmasi ile rahatca çözülebilir.
kadın için kazanımdır. erkek bir on yaş büyük değilse ketenpereye gelmiştir.
Normal bir eylemdir.
Misal benim hedefim, 40 yaşımda evlenmek.
"bu kucağa binmek için 35 sene bekledim"

üç kağıtçı filmi'den bir replik.

görsel
güncel Önemli Başlıklar