bugün

mustafa kamil abitoğlu'nun yöneteceği maçtır. türk futbol kamuoyu adına ben utanıyorum.

balık hafızalılar ya da bilmeyenler için:

http://www.youtube.com/watch?v=98-CMStqQOk
fenerbahçenin iki yönlü orta saha oyuncuları emre ve salihin olmayışı maçı zorlaştırır fakat fenerin alacağı maçtır.
aykut kocaman' ın emre ve salih' in yokluğunda sezer yerine selçuk şahin kazmasına yer verip kalp krizi riski yaşatacağı maçtır.
selçuk şahin de sanırım peygamber soyundan falan anasını satayım. adam yarın futbolu bırakıyorum dese bütün fenerbahçe orta sahası sakatlanır yine kadroya girer.
Fenerbahce'nin dösüm dösüm döseyecegi mac.
maç sonucunun 4 0 olacağı karşılaşmadır.

not: evet volkan bu maç gol yemeyecek.
aykut kocaman'ın hem selçuk hem de topal'la sahaya çıkması halinde 112'yi aramama neden olacak maç.
bir akhisarlı olarak yıllardır hem feneri hem de akhisar' ı desteklerdim. farklı liglerde olduklarından bu sorun olmazdı * yarın bir seçim yapacağım ve yenilceğimizi bilsem de memleketimi destekleyeceğim, umarım puan veya puanlar alırız ama alamasak da güzel bir maç izleteceğimize inanıyorum. haftaya yine ölümüne fenerliyim orası ayrı *
akhisar belediye sporun fenerbahçe'te yatacağı maç...

edit: inadına silmeyeceğim bu entryi ibb maçına şike diye salça olan aklı evveller hatırına sadece...
gekas'ın gol atacağı maçtır.
galatasaray futbol takımı oyuncuları ve taraftarlarının, galatasaray'ın her maçını rahatlıkla kazanabileceğini bildiklerinden pek siklemedikleri maçtır.
Gekastan Çok şey beklememe rağmen hakemin maÇın kaderini şikeciler lehine değiştireceği maÇtır.
kazanacağımıza yüzde bir milyon ihtimal verdiğim maçtır.
"bu saatten sonra ne gs ne fb puan kaybeder" haftalarına girmiş bulunduğumuzdan dolayı fenerin alacağını düşündüğüm maç.

tahminim kg var.
gs ye manisada kök söktüren akhisarın bugün yine oyunu kilitleyeceğini düşünüyorum. mehmet topal belki eksik olarak nitelenemez ama emre ve salih, ikisi de olmayınca orta sahası çökecek gibime geliyor. duran top uzaktan şut vs kozlarını kullanamazsa fener çok zorlanır.
üstelik gekas diye bi herif var.
doğma büyüme akhisarlı'yım. üniversite ve iş hayatım hariç, ömrümün tamamı akhisar'da geçti.
96 senesinde bu kulübe adım attım. amatörce uğraşıyordum işte. kaleciydim. uzun boyumla, hep kaleci olmak istemiştim. bu takıma bir şeyler katmak, adımı altın harflerle en azından kulüp tarihine kazımak istiyordum.
işte tüm bunlar hayallerimken; bir gün keskinoğlu ile maç yapıyorduk kovalık'ta. yedek kaleciydim ve dakikalar 70'i gösterirken takımımız 4-0 öndeydi.
hoca beni çağırdı. yalandan ısınma hareketleri yapmaya gönderdi. amına koyayım 10 dakika kadar ısındım. ama ısınma esnasında o kadar çok efor sarfettim ki; nefes nefese kaldım. değişiklik yapıldı ve 80. dakikaya doğru formamı ilk defa giydim.

uzun ve başarılı bir kariyerin ilk adımı idi bunlar.

maç 4-4 bitti.
serüven kısa sürdü. beni o maçta izleyen basketbol koçu, maçtan sonra beni yanına çağırdı ve ''senden futbolcu olmaz abicim. hele kaleci hiç olmaz. gel seni biz basketçi yapalım.'' dedi ve uzun basketbol kariyerim böyle başladı.

efendim neden anlattım tüm bunları?
çünkü ben hep fenerbahçe'ye karşı oynamanın hayalini kurardım. doğup büyüdüğüm yerin, memleketimin forması üzerimde; gönlümün takımı efnerbahçe'ye karşı oynamak..
bundan 6 sene kadar önce tüm akhisarlı'lar için hayaldi bu. maçlarımızı o küçücük ilçe stadyumumuzda oynamak, şampiyonluğa oynayan takımlara çelme takmak vs..

şimdi o hayaller gerçek oldu. 110.000 nüfuslu ilçemiz, türkiye'nin en yükseğinde; süper ligde. gerçekten büyük başarı. son 5 senede 4 şampiyonluk yaşamış bir kulüp akhisarspor. saygı duyulması gereken bir ekip.
canla başka savaşıyoruz. umarım bu maçta da öyle savaşacak her biri. çünkü düşmek istemiyoruz. düşmeyeceğiz. bu maçta puan alamasak da ligin son maçına kadar savaşacağımızı göstereceğiz.

umarım akhisarspor'umuz puan ya da puanlar alır bu maçta.
Akhisar’ın Fenerbahçe’ye sürpriz hazırlayacağı bir karşılaşma.
fenerbahçe' min hücum ağırlıklı bir kadroyla çıkacağı maç ya çok farklı yeneceğiz ya da puan kaybedeceğiz. çok gol olacak bu maçta.

edit: çok gol olacaktı evet. hakem efendi işini adam gibi yapsaydı.
skor tahminim 2-2.

maç sonu burdayım.
selçuk şahin'in oynamadığı maç. bence izlenmesi için büyük sebep.
ilk yarının sıfır biteceği maç.
fenerbahçe açısından zor geçecek olan maç. hoş bize her maç zor. neyse başarılar fenerbahçem.
sow'un forvet arkasında çok fazla iş düşeceğine inandığım maç. yeni başlamıştır.
orhan şam'ın yedekte krasic'in tribünde olduğu maç. tahminimce berabere bitecek maçtır. Akhisar atarsa eğer şimdi maç zevkli hale gelir.
sow'un emre belözoğlu görevini üstlendiği maç. forvet lan bu adam.
stoch yedekler arasındadır.