bugün

erkeklerin yüzde 99 unun idealidir ve daha ne olsundur...
evi de varsa, kesin baba tarafından arkası sağlamdır diye düşündüren erkek.
kesinlikle olması gerekendir. çocuğu da 3 yaşından küçükse tadından yenmez. mesela 30 yaşında olup da çocuğu 10 yaşında olan bir adam çok da hayatını yaşayamamıştır.
bitmiş herif sıçmış herif abi,sabah 8 akşam 5 usta denilesi kimsedir....
eli tamamlamış, okeye dönüyordur.
kolunda da rolex saati varsa, hali vakti yerinde erkektir.
hayalimdeki kişi. bende umarım bu şekilde bir yaşam sürerim.
monotonluğa bağlamış erkektir.
öyle bir anlatılmış ki müthiş bir hayal çok güzel bir hayat gibi. işte o da köylü mantığıdır. köylüyü küçümseme diye düşünmeyin o anlamda demiyorum ama genelde o kesimin isteğidir, hayalidir böyle aile olsun çocuk olsun vs. aa herkes ister demeyin özelden gelip bana.. türkiye'nin zaten %90 ı da henüz 1-2 kuşak gerisinden köy kökenlidir, doğal.

tercihine saygı duyduğumuz erkektir. ama her erkeğin hayali gibi yansıtılması yanlış beklentilere neden olabilir. misal 30 yaşında bu adamın yaptığı benim gözümde hayatını mahvetmek yoketmektir. evlenmiş, çocuğu olmuş, kaymış işte hayatı. artık kendisi için kendisi adına bir şey yapamaz. ne yapsa çocuğu için, ne yapsa eşiyle birlikte.. buna "mecbur".. ve işte kilit kelime de burada..

"mecbur".. o araba 1 ton olduğu için de değil kaç bin tl olduğu için de değil, bir özgürlük sağladığı için değerli.

o iş, kendi paranı kazanıp nispeten özgürleşmen için değerli..

işte o mecbur kelimesi, hayatının tüm anlamını tüm değerini yok eder, acıdığımız "olsun" diye teselli ettiğimiz bir erkek çıkartır karşımıza..

o erkek, bu erkektir.
Çoğu insanın düşüncesine göre Türkiye'de ki iyi yaşam standartında olan kişidir. insanımız böylelerine çok temiz mükemmel birisi gibi bakarken 30 yaşına gelmiş evlenmemiş motoru olan ve düzenli bir işe sahip olamamış veya sahip olmak istememiş birisine tu kaka gözüyle bakar ; bu da toplumun ön yargılarıyla bakış açısıyla alakadardır.

Bu durum yazarın şu an ki hayat görüşüyle tamamen çelişmektedir , olmak istemediğidir ama tabi hayat ne gösterir yazar da bilememektedir.
(bkz: evli çocuklu mutsuz erkek)
bütün görevleri tamamlamış, levellerin hepsini bitirmiştir.
son oyundadır sıra. hayatta kalmak için sebep kalmamıştır zira.
hayatını çocuğuna adaması, kendinden ödün vermesi, ot gibi yaşaması beklenen erkektir.
bu beklentiler ailenizden gelmese bile toplumumuzun talebidir aslında. "başbakan için reşit olur olmaz üç çocuk yapmak" gibi bir takıntınız yoksa zamanımızda velet için en iyi yaş erkeklerde otuz beştir.

--spoiler--
otuz yaşındayım. hukukçuyum, karatede sandan olup ev, araba, türk vatandaşlığının yanında hatundan kore vatandaşlığı sahibiyim. çocuk sahibi olmamayı şu an için eksiklik olarak görmüyorum. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. *
--spoiler--

büdüt: kedi de var lan *
Sıkıcı bir hayata sahip bireydir.''Nasılsın? '' sorusuna, ''geçinip gidiyoruz'' diyebilecek biriyse yanından uzaklaşılmalıdır.
25 yaşında evi işi ve arabası olan erkek kadar şanslı erkek değildir.*
hayatının baharında ununu eleyip eleğini asan kişidir.
yaşıtlarına göre hızlı; ana babasına göre hayırlı evlattır, torun torun deyu yalvartmamıştır en azından...
birde üstüne mutluysa tadından yenmez hayatı olan erkektir.
Türkiye de çalışarak olmayacak sıfatlardır.
(bkz: baba parası)
(bkz: kara para)
30 yaşında kendi elleriyle kendini toprağa gömmüş erkektir. Bütün hayatini çocuklarına ve hanımına bakarak geçircektir acınır bu erkeklere.
eğer başka bir hedefi yoksa ciddi buhran geçirecek erkektir.
planlı çalışmış öğrencidir.
örnek ve sevilesi adam.
Issız bir adaya düştüğünde yanına alacağı şeyler, başlıkta belirlenmiş erkektir...
"sevgili" kelimesi de eklenirse tam olarak beni tarif etmekte olacak tanım.