bugün

Okuyamamistir durumu yoktur.
Hayatın kuralı bu. Herkes okusa kim manav olacak kim çöp toplayacak.

en begenilenler editi: yok bir şey.
her insanın sevdiği ve mutlu olduğu iş başkadır,insanları yaptıkları iş ile yargılayamayız, tezgahtarlığı severek yapıyordur ve hatta o mağazanın sahibi de olabilir. kimi orospuluk sever, kimi sosyal sorumluluk için doktor olur bu insanların tercih ve keyifleridir.
60 yaşında da çalışabilir. küçümseyen insan küçük insandır. kişi eve, belki çocuklarına ekmek götürmektedir ve çok beğendiğiniz kapitalist sistemde herkes zengin değil, zenginlerin sömürdüğü kesim olur. günümüzde üniversite mezunlarının tezgahtar olduğu düşünüldüğünde kendisine diyecek söz, allah yardımcı olsundur. gün içinde ne tipleri çeken onurlu insandır.
Evet bunlar da en az @4 kadar insandır. Ùcretsiz eğitim var öyle mi. Ben neden harç parası adında her dönem 578 lira para ödüyorum. Evet her kentte üniversite var. Türkiye de her sene işsiz olarak mezun olan 73 bin genç var. Bunlar sadece okusaydı. Okumamış ekmeğinin peşinde olan insandır. Abladır abidir candır bu tipler. Otur dinle hayatları gerçekten zorluklarla geçmiştir.
kendisi gibi tezgahtarlık yapan biri ile evlenebilir, asla bir avukat veya bir doktor eşi olmaz.

davul bile dengi dengine.
Çalışıp 1. Öğretim kazanamayıp 2. Öğretim okuyan sonunda okuduğu bölümle iş bulamayan boş beleş tiptir.
namusuyla çalışıp parasını kazanıyordur. bazı amcık ağızlılar gibi kendi bahçesinde dal olamadan başkasının bahçesinde ağaçlık taslamıyordur.
işinde o kadar iyidir ki, genç olsun veya profesyonel olsun tezgahtarlıkta onun eline su dökemeyecek tiplerin yanında ADAM olan tiplerdir..
Bu tiplere özellikle kemikleşmiş, belirli bir müşteri kitlesi olan müşterisinin ne istediğini bilen moda'ya değil, kaliteye önem veren firmalarda rastlamak mümkündür. hatta 40 ' lı yaşlarda tezgahtarlara bile rastlayabiliriz bu tip işletmelerde.

Aslı dikkat edilmesi gereken şudur ;

30 'lu yaşlarda tezgahtar çalıştırabilen işletmeler, 30 yaşındaki bir kişinin sosyal, sigorta ve ailevi ihtiyaçlarını sorumluluklarını rahatlıkla göğüsleyip kaldırabilen kaliteli mağazalar olduklarını gösterirler.

Eğer gittiğiniz bir mağazada sadece 20 yaş altı gençlerin çalıştırıldığını görüyorsanız, yok efendim gençmiş, dinamikmiş enerjikmiş bu ayakları geçiniz.
"insan Faktörünün, tecrübenin, kalıcılığın , çıtır çıtır sömürüldüğü ve personelin hiç bir değeri olmadığı yerler olarak değerlendirebilirsiniz.
Malesef bu tip insanlar insan oldukları için gereksiz bir başlık altında gereksiz insanlar tarafından gereksiz entry lerle aşağılanıyorlar. Keşke okumakla adam olunsaydı dedirten tipleri piyasaya cıkaran insan tipidir.
Ekmek parası kazanıyordur.
Uçuk kaçık havalı zıpır gençlere, mağazadayken, "lütfen gençler, elinizde dondurma ile kıyafetlere elinizi sürmeyin, lütfen bana söyleyin ben size yardımcı olayım" diye devamlı enselerinde nefesini hissettiren, devamlı arkalarından takip edip sağı solu paçavra gibi dağıtmalarını Kartal gibi keskin bakışlarıyla kesen tiplerdir.

Her mağazaya lazımdırlar.
ayıp değildir. namusuyla çalışıp para kazanmanın örneğidir.
Okuyup adam olamamanın acısını her zaman çeken tiptir.
herkes okuyup ceo olmak zorunda değildir. sonuçta türkiye'de yaşıyoruz. üçüncü dünya ülkesi burası. tezgahtarlık gibi bir işe sahip olduğu için sevinmelidir. büyük mağazalarda çalışan tezgahtarlar mango vs. gibi aylık çok iyi paralar kazanıyorlar.
her okuyana iş varmış sanan gerizekalı saçmalaması. 30 yaşı tezgahtarlığa yakıştıramayıp daha genç kalifiye elemanların çalışması gerektiğini savunmuyosa gereksizdir kolunu çarptığın üniversite mezunu olup bu kadar da işsiz varken şanslı sayılabilecek kişidir. iş beğenmeyip iş yok diye böğürmez en azından.
o tezgahtarlığı zara da yapıyorsa senin hayatında göremediğin parayı kaldırıyordur.
Baba parası yiyip gelip buralarda entry girmek en büyük aktivitesi olan kişilerin önünde diz çökmesi gereken tiptir.
egitim fakultesi veya iibf mezunu olabilir.
takdir edilmesi gereken, eğer iyi bir insansa da eli öpülesi şahıstır. Helal yoldan para kazanan ve bunu gururla itiraf etmesi gereken kişidir.
hırsızlık yapmayan emeği ile para kazanan insandır. ama mağazaya girdiğimiz gibi peşimize takılmamalıdır, ayıp etmektedir.
okumadığı için tezgahtarlık yapıyordur ama bazı vatandaşlarımız gibi hırsızlık yapmadan alnının akıyla ekmek parası kazanıyordur, haram para yerine helal parayı seçmiştir.
bir çok üniversite mezununun iş bulamadığı ülkemde iş bulmuş tiptir. helal olsundur.
gülme komşuna gelir başına.her üniversite mezunu iş bulacak diye bir şey yok diyen bir başbakanın var olduğu ülkede yaşıyordur.
okumakla pek ilgisi yok ama ben lisede okulu bırakıp 750 tl maaşın o yaşlardaki bir çocuk için mükemmel bir şey olduğu için bu saltanatın her zaman süreceğini sanarak şimdi ağlayan zırlayan açık öğretimden falan bir şeyler yapma çabasında olan birini tanıdım.
orospu çocukluğu yerine helal rızki icin çalışma yolunu seçmiştir. incitilmemesi gereken kişilerdir.