bugün

show tv'nin sağ üst köşedeki türk bayrağıyla yayınına devam ettiği maç. helal lan sizeeeeee.

edit: kaldırdılar lan bayrağı niyeyse.
edit2: gelip gelip gidiyor bayrak. boyutunu mu ayarlıyorlar nedir kalıcı olması için.
galatasaraylı eski futbolcu (bkz: tamas)'ın celta vigo formasıyla fenere karşı oynadığı maç. *
ilk yarı skoru: 0-0.
ilk yarısında fenerbahçe nin iyi bir mücadele ortaya koyduğu maçtır. açtıkları o pankartı bir taraflarına sokmak boynumuzun borcu olmuştur. hadi gösterin şu yavşaklara günlerini... yenmeden gelmeyin...
ilk yarısı futbol olarak celta vigo'nun bariz üstünlüğüyle sonuçlanan, zaten pek pozisyona giremeyen fenerin bir de penaltıyı harcadığı ve şu anda ikinci yarısı başlamış olan uefa kupası grup eleme maçı.
(bkz: koduğumun direkleri)
fenerbahce'nin direkleri geçemediği maç. bunların aranmaması tek dileğimiz.
hakemin "kart nerdee" işareti yapan celta'nın 9 numaralı oyuncusuna kart vermediği maç. bizim kezman da bi şeyler söyledi diye hemen sarıyı çıkartmıştı ama ilk yarı.
kalecilerinin çoştukça coştuğu maç. o ne lannnn!!! aha volkan çıkardı şimdi de.
kezman-deivid değişikliği yapıldı. inşallah vardır bir bildiği zico efendinin.
beyinleri fanatizm yüzünden çürüyen insancıkların fenerbahçe'nin oynamış olduğu futbola bok attığı karşılaşma. ayrıca bu ne zevksiz futboldur diyen futbol severin dünkü beşiktaş'ın maçını oyun olarak övmesi bayağı komiktir. ya futboldan anlamıyordur ya da beynini fanatizm çürütmüştür.
(bkz: top oynamayı bilmeyen takımın ligde lider olması)
uğur'u odunla dövesim, beline beline vurasım gelidiği maç.

aha gole giden deivid'i düşüren defansa kırmızı vermedi gay hakem. ulan bariz gole gidiyo adam!!!!
atamayana atarlar dedirten maç...
fener 9 kisiyle gayet iyi oynamistir, yazik olmustur. alex'in onemli maclara garezi mi var anlamiyorum. insallah gs macinda da oyle oynar. alex in siradan bir futbolcu oldugunu o kadar onemli maclarda kabullenmek istemeyen taraftar artik bu macta da bir kilif ararlar herhalde. hatta yamulmuyorsam sozlukte hagi den iyi oldugunu soyleyenler bile vardi. bu da fenerlilerin futbol anlayisini ortaya koyuyor. tek kelime ile yazik olmustur.
kaçan 1 adet penaltı, 2 tane direkten dönen top, 3-5 tane offside gerekçesiyle haksızca kesilen atak, verilmeyen (bundan emin ediğim) 1 adet kırmızı kart ve 1 adet çalım delisi uğur boral'la bitebileceği en iyi sonuçla biten maç.
tek kelimeyle söylemek gerekirse içimi acıtan maç. kaçan penaltı, direkten dönen iki top saçma sapan şekilde verilen ofsayt kararı ve buna mukabil uğur boral denen zibidinin çalım sevdası ve herkesin bakışları arasında ağlara giden gol. ne denir ki. adeta tek kale oynadık. rakibi boğduk. iyi oynadık ama kazanamadık türünde saçma sapan bir sarmal işte. şerefli mağlubiyetler zincirinin ne yazık ki son halkası. yarabbim sen aklıma mukayet ol. eee noldu bir avrupa haftası daha bitti. şimdi huşu içinde yiyebiliriz birbirimizi. pazar günü sövebiliriz gururla birbirimize. afferin bize. bu arada kürdistan için özgürlük isteyenlere de bir tribün aforizması ile veda edim.

(bkz: yarramıyeooo)
Uğur Boral'ın, kazanmaya niyeti olmayan Celta Vigo'ya zorla hediye ettiği maç olmuştur. Alex ise silik futboluyla yine kimseyi şaşırtmamış ve üstüne bir de penaltı kaçırarak takımına yazık etmiştir.
maçın başında ortada olan maç celta vigo nun bir iki cılız atağıyla celta lehine esse de maçın kırılma dakikası olan 11. dakikadaki tuncay a nerden geldiği kimin attığı bilinemeyen bir pasla kazanılan penaltı sonrası fenerbahçe lehine dönmüştü. fenerbahçe de o güne kadar * penaltı kaçırmayan alexin penaltıyı kaçırmasıyla herşey gözümüze sokulmaya başlamıştı zaten. alex in bu maçta oynamaya niyeti yoktu zaten maç sonunda kadar da bunu en iyi şekilde gösterdi saolsun. maçta en çok gayret eden herkes ayrılabilecek volkan lugano aurelio ve kezman dı zico nun bazı şeyleri geç görmesi ya da görememesi maçı bize kaybettirmiştir. 5 atılacak takımdan 1 gol yenerek geri dönülmüştür. alex e selam eder nickimi de kendilerine paketle adrese teslim yollamayı bir borç bilirim..
aziz yıldırımın son 3 maç incelensin diyeceği karşılaşmadır.ayrıca "bu maç fifa tarafından organize edilmiş komplodur" demesi beklenmektedir. *

edit: * *
(bkz: bugün çok dertliyim sözlük)
kalektersiz ispanyolların ne kadar ezik insan olduklarını dünyaya serdiledikleri maçtır..
atamayana atarlar sözünün kanıtı olan karşılaşma. ayrıca, radyo uludağ dan penaltıyı kaçıran ve hiçbir varlık gösteremeyenalex de souza başta olmak üzere, gaza gelip saçmalayan uğur boral a, hemşehrisini oyuna almaktan başka iş yapmayanzico ya ve en son da yüz yılın takımını böyle rezil bir hale getiren yönetimeismail yk danallah belanı versin şarkısını istiyorum, çalarsanız sevinirim. iyi yayınlar..
sinirimin hala geçmediği karşılaşma. böyle şansın da, böyle futbolcuların da, böyle teknik kadronun da, böyle yönetimin de.... o barajdan topu geçiren kimse ona bazı laflar hazırladım ve içimden tekrarlıyorum.
(bkz: kısmet degilmiş)**
beşiktaşımın galibiyetinden sonra bugün de fener'den iyi bir haber almak amacıyla kuruldum tv karşısına. aslında istediğimi de aldım, zira daha önce fenerbahçenin palermo ve celta vigomaçlarındaki gibi üstün oynadığı, beraberliğe değil, içeride deplasmanda sürekli galibiyeti kovaladığı başka bir avrupa maçı hatırlamıyorum. ancak türk takımlarındaki klasik alışkanlıklar nüksetti ve kale önüne kadar gelip son vuruşlardaki hüsranımız iyi giden bir geceyi kötü bitirdi.

sonuç itibariyle fener'in iyi yolda olduğunu söyleyebiliriz, kısa aralıklarla oynanan lig ve avrupa maçlarında üstün performans göstermek büyük takım olmanın öncelikli şartlarından biridir. bunu da en son 7-8 sene önce galatasarayda görmüştük.

olayın başka bir yönü ise ülke puanıydı tabi. gerçi fener puan kazandırmadı ama çekiştiğimiz ülkeler olan belçika, bulgaristan,isviçre gibi ülkelerin takımlarının da kötü sonuçlar alıp uefadan elendikleri ya da elenme ihtimallerinin yüksek olması nedeniyle bu maçın sonucu türkiye'nin ülkeler sıralamasındaki yerinde fazla değişikliğe yol açmadı. *