bugün

28. dakika itibariyle galatasaray ın rezil bir oyun sergilediği maç. rezalet devam ediyor.
hala galatasaray'ın gruptan nasıl çıktığını düşünüyorum lakin bunlar futbol oynamayı bilmiyorlar..
kazım yazdı. 1-1
gaziantepsporun kazanmayı hakettiği maç.
galatasaraylılara, şu eski fenerliler olmasa ne olurdu halimiz dedirten bir maç daha.
kazımın attığı golle avantajı yakaladığımızı düşündüğüm maç.ama bundan sonra bjkyi nasıl geçeceğiz.
galatasaray'ın sistemsiz oynadığı maçtır. halı sahada kolasına maç yapar gibi oynuyoruz lan. ve bunun tek suçlusu hagi gibi geliyor bana.
ilk yarısında galatasaray'ın 38. dakikada bulduğu tek pozisyonda golü attığı maçtır. aslında tam pozisyon denmez, kewell'in kaptığı topta culio'yu görüşü, onun ceza sahasına gir(e)meden ortası, kazım'ın kafa vuruşu. kewell'ın tek olumlu işi de oydu zaten.

herkes görmüştür ama ben tekrar yazayım:

1. insua yedek, futbol hayatı boyunca toplasan 5 bindirme yapmış balta sol bekte.

2. neill ön libero, cana defansın ortasında. aldığı her topu dikiyor garibim.

3. stancu sol kanatta, kewell tek forvet.

4. yekta ile culio'nun nerde oynadığını ben anlamadım.

çok istiyorsan orta sahayı tutmayı, ön liberoya neill-cana ikilisini koy, onların önüne yekta'yı koy. sola culio sağa kazım önlerine de stancu'yu koy. defansı da insua-balta-servet-sabri şeklinde diz.

ama yok, hagi bi şekilde sıçacak ya, bu şekilde sıçıyor bu sefer. takıma verdiği taktiği burdan açıklıyorum:

sağa ver, sola ver, dik.

edit: antepliler sıkılmasın diye refakatçi olarak mustafa sarp'ı aldı hagi. sana teknik direktörlük lisansı veren elleri sikeyim hagi.
neil orta saha oynarken, cana libero oynuyor. adama sormazlar mı neden hagi diye?
rezalet bir galatasaray'ın sahada olduğu bir maçtır. kewell yine klasını göstererek bi gol attırdı ama gidişat değişmezse galatasaray yenilir gibime geliyor. türkiye kupasını alamazsa avrupa kupalarına katılmak da zor. olan taraftarın 2 yılına olacak neticede. delnanlar doldurabildikleri kadar doldurdular ceplerini, onlar için kötü gidişat yok. zaten yalakalığın dibine vurarak tayyip katında rütbe atladılar, oh mis!
neil ön libero, cana stoper.
santrafor diye alınan stancu 4-3-3'ün solu, kewell santrafor.
culia'ya yapılan pirlo muamelesi...
ben anlamadım bu işi ama hagi' nin bir bildiği vardır, var mıdır?
var mı hagi?
neden hagi?
yekta ' nın çıkıp mustafa sarp ' ın girişi hagi ' nin ne kadar korkak ve takımına güvenmediğinin göstergesidir aslında .
gaziantep in ilk 30 dakikada çok güzel oynadığı karşılaşma.

gs yine aynı. ne oynamaya çalıştıklarını ve ne bok yemeye çalıştıklarını hala anlayamadım.
ziraat türkiye kupası çeyrek final ilk maçı.
şimdide naçizane yorumumuzu yapalım;

- zapata: hakkında bir kanaata varmak için erken, evet golde bir hatası yoktu ama öyle ekstra bir kaleci izlenimi vermiyor, işin aslı güney amerika yerine kuzey avrupalı kalecilerin daha iyi ve daha disiplinli olduğunu düşündüğümden biraz ön yargım olabilir ama görüşümde ısrarcıyım, kuzey avrupalı bir kaleci almalıyız.
- servet: pek değişen bir şey yok, fena diyemeyiz ama çok hantal tabi o cüsseye göre normal, keşke bordo başkanı ölmeseydi de 8m euro ya kakalayabilseydik.
- cana: pek becerikli bir stoper olduğunu düşünmüyorum, onun yeri değil, kesinlikle! derhal orta sahaya, ait olduğu yere geri dönmeli. dipnot: çok fazla top kaçırıyor ayağından.
- sabri: sabri nin yerini bulmayan ortalarına, alakasız "reklam panolarına" vuruşlarına kızabilirsiniz fakat asla çalışmıyor koşmuyor diyemezsiniz, her zamanki gibi kanının son damlasına kadar koşuyor, çaba harcıyor, yetenekleri zaten sınırlı, adam ne yapsın?
- hakan B: galatasaray spor kulübü profesyonel futbol takımının sol beki o değil artık, çoktan uzaklamış sarı kırmızı diyardan, artık iş yapacağını sanmıyorum, ben umudu kestim, güle güle hakan.
- c. kazım: gereksiz bir transferdi, abartılan yeteneklerine de inanmıyorum, savruk, pervasız, şımarık futbolcunun teki, gelmesi hataydı, gitmesi ikimiz içinde iyi olur.
- cluio: iyi futbolcu, topa hakim, ters çalımları var, yetenekli, çok üst düzey gibi durmuyor ama iş yapar bence. dip not: gol önceki çabası ve zor durumda ki başarılı pası takdir edilmeli.
- yekta: yatmaya bu kadar çabuk alışacağını düşünmemiştim, bu nasıl bi postu serme yekta, koşmuyorsun, pres yapmıyorsun, planın ne? niçin galatasaray a geldin? kendine gel sana inanıyorum. şu anda fena halde rahata bağlamış aslen iyi futbolcu.
- neil: yerine geç! derhal, sen iyi bir stopersin.
- stancu: süratli, hırslı, azimli, çok gol atacağını düşünmesem de sürati ile yararlı olabileceğini düşünüyorum, iyi futbolcu.
- kewell: çok pas hatası yaptı, kuvvetinden biraz daha kaybetmiş gibi ama.. .. seviyoruz daddy cool umuzu be sözlük, napalım, oynamasın, yedek kulübesinde otursun, arada bi bize el sallasın o da yeter (çok para almasın ama), seni seviyoruz ama sanırım önümüzde ki sezon yoksun.

amanın esas oğlanı unutmuşum;

- hagi: seni seviyoruz, sen bizim commandantemizsin ama zorlama, bırak teknik direktörlüğü, seni futbolcu hagi miz olarak analım. ha seni her türlü severiz o işin ayrı tarafı, hala bağırırız efsanemiz için i love you hagi..
galatasarayın skoru koruma adına mustafa sarpı aldığı karşılaşmadır.
popomu ne antepin sağ bek oyuncusu galatasarayın sol tarafını otobana çevirmiştir.
gaziantep an itibariyle deli atıyor. çalımlar, efsane paslar falan.

galatasaray da işte zeki ama çalışmıyo.
stancu ' nun klas golüyle 2 - 1 olan maç .

edit : asistin mustafa sarp ' tan gelmesi 2012 söylentilerini yeniden başlatabilir , sözlük ahalisinin bilgisine sunulur . *
klas bir gol cimbom öne geçti.2-1
2-2 olan maç.
hagi ' nin öne geçtim paniğiyle kewell ' i çıkarıp aydın ' ı oyuna almasından sonra antep ' in golü bulması bu değişikliği anlamsız kılmıştır .

edit : derken ahanda baros .
güzel goller ve kaliteli bir futbol izlediğimiz maçtır. daha 68. dakikada maç 2-2 dir. tahminen 2 gol daha olacak bu maçta.

ve an itibari ile milan baros, kazım kazın'ın yerine oyunda.
Stancu ve culio'nun etkili olduğu maç.
culio çok iyi top saklıyor, uzun topları, açtığı ortaları, serbest vuruşları etkili. kazım'ın attığı golde güzel ortaladı.
stancu kazım'a güzel bir pas attı, güzel bir plaseyle topu ağlara yolladı. vuruş tekniği iyi gibi.
yanılmıyorsam galatasaray ' ın uzun bir süre sonra asıl işi forvet olan oyuncularla 4 - 4 - 2 oynadığı karşılaşma .

bak 2012 diyorum , kime diyorum . *
cenk in golüyle 3-2 olan maç.