bugün

hdp'nin çaresiz çırpınışlarına rağmen gerçekleşmiştir.

http://www.habergzt.com/t...nulmazliklar-kalkti/7970/

buna seviniyoruz ama türkiye'de hdp gibi bir partinin olması bile çok saçma. biz bir de meclise sokuyor, on binlerce maaş, nilyonlarca seçim ödeneği veriyoruz.

artık pkk partileri meclise girmemeli bu son olmalı.
yapılması geç kalınmış ama yinede sevindiren olay. şimdi göreceğim ben o hendekler kazılırken sessiz kalan tatlı su hdp sevicilerini.
bu hafta feci sikiş dönecek şaka maka.
at fava bekle.
bakanların yolsuzluk fezlekeleri de yargıya gidecek mi?
burada kilit partiyi chp olarak görmek aşırı saflıktır, şöyle ki chp şayet hayır demiş olsaydı yasa referanduma gidecekti ve halkın azımsanamayacak bir çoğunluğu "vatan, millet" nidalarıyla evet diyecekti. chp'nin sadece teorisel anlamda etkisi var, durmadan chp'ye yüklenen ya da yüklenecek arkadaşlara lafım. chp'ye oy atan kürt sayısı zaten yok denecek kadar az, doğu illerinde bunu yeterince görüyoruz, %1 dahi zor alıyor. burada kalkıp kürt kesimin chp'yi eleştirmesi oldukça abes kaldı ki chp hayır demiş olsaydı atatürkçü kitleden epey oy kaybedecekti. kanaatime göre doğru bir hamle yaptı ama iki arada bir derede sergiledikleri ve net olmayan tavırları partiye olan güveni sarsabilir.

(bkz: anayasaya aykırı ama evet)

bu lafı hangi mantıkla söylüyor o adımı atarken anlam veremiyorum. güvenmeyin bize demek istiyor alenen, bu aşırı derecede yanlış bir cümle, yapılmaması gerekirdi.

akp ve mhp bir durumda, chp ve hdp ise başkanlık konusunda pek de etkileyici olamayacak gibi gözüküyor. gerçekleşen terör olayları, canlı bombalar vs. vatan millet duygusunu, teröre lanet hissiyatını epey artırmış durumda. akp'nin istediği bu zaten. açıkçası bu dokunulmazlık yasasını akp'nin pek de terörü bitirmek için yaptığını düşünmüyorum, aksine yağ sürecek cinsten. bu adım kendi lehlerine yaptıkları oldukça akıllı bir hareket, şöyle ki hdp'den miletvekilleri düşürüldüğü takdirde akp başkanlık için ihtiyacı olan milletvekili oranına yaklaşacak, e zaten mhp artık yelkenleri suya indirmiş durumda, akp ne derse o kafasında dolaşıyor. chp bu aşamada yetersiz kalacak, kötü senaryolar, kirli oyunlar dönüyor mecliste. laiklik tartışmaları, dokunulmazlıkların kaldırılması, davutoğlu'nun etkisizliği derken başkanlığın gelmesi erdoğan için işten bile değil. bu noktada tek kilit parti mhp.

umarım yanılırım.
o arabasıyla teröristlere keleş taşıyanlar, götümüzü jpege mpege yasladık diyenler, terörist leşini öpenler, villasında 12 tane leş alınanlar, askere polise çemkirenler yaka paça kafasına vura vura gözaltına alınacaksa yetmez ama evet diyorum.
Muhalefeti susturmak icin hapis yolu acilmis, baskanlik sistemi icin bir adim daha atilmistir.
Gecmis olsun.
başta söyleyeyim de sonra terorist sevici diyen ahmaklar çıkmasın;
nerde terorist varsa, kim bunlara destek verip yol oluyosa kendi payına amuğagoyum.

"çözüm dağda değil mecliste" diye vakti zamanında bunlara adres verenlerin, bugün başkanlık sistemi yolunda aynı kişileri harcamaya kalkması sonucu gelişen olaydır.

dokunulmazlıklar kalktı, yersen!

tüm yolsuzluklar, hırsızlıklar hariç tutularak terore yardım yatakçılık yapanların dosyaları meclise gelecek. mhp ve chp de bu oyuna alet oldu.

anayasaya aykırı ama evet diyeceğiz

kemal kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatındaki en büyük hatasıdır bu söylem.
mhp'ye zaten bir şey demeye gerek yok (bkz: stepne) adamların kurultayı bile akp yargısı tarafından engellendi. çünkü bahçeli'nin kalması lazım. akpyi ve chpyi suçlayan masum ülkücüler bilmezler mi ki akp mhp sayesinde bu kadar güçlü?

ara seçime gidilir. vekilliği düşen en az 30-40 kişinin yerine yapılacak olan seçimde, %50 oranlı akp en kötü 15 vekil kapar. 317+15= 330'dan fazla. 330 referanduma götürmek için yeterli sayıdır.
bunun dışında, bahçeli ile baraj altı kalacak mhp'nin ve siyasetten silinen hdp'nin oyları, en yakın seçimlerde 367+ vekil olarak akp'ye dönecektir.
başkanlık hayırlı olsun. babadan oğula sıradan giderler artık.

bu yasanın hâlâ terörle falan alakası olduğunu düşünen ağır saftır. yakın zamandan tekrar göreceğiz, "silah bırakın, mecliste çözelim" çağrılarını.

not: olması gereken, dokunulmazlık olayının tümden kalkması idi.
Yeni bir parti açmaları çok mu zOR?
Siz kafalardaki "fikri" yok etmedikçe hdp gider bilmem ne gelir. Aynı fikir, aynı düşünce ile.
hdp'nin chp'yi suçlayacak yüzünün olmadığı olay. biz türkiye partisi olun diye uğraştıkça siz teröristlere selam gönderdiniz, taziye çadırlarına gittiniz. olacağı buydu. chp üzerine düşeni yaparak terörist yancısı suçlamalarından kurtuldu. tek dileğim chp'li vekillerin bu olaydan en az zararla çıkmalarıdır.
O kadar çok survivor izlemişim ki, başlığı görünce,dokunulmazlık oyunuyla ilgili birşey mi oldu sandım amk.
hiç bir işe yaramayacak gibi bir his var içimde. daha önce iki dep'li vekilin dokunulmazlığı kalkmıştı ve meclisten içeri götürülmüştü.

pkk'yı bitirmedikçe pkk partileri de bitmeyecek. sorunu temelden çözmek lazım. pkk'nın üst kadrosunu infaz edeceksiniz bunun başka bir çözümü yok.
Neden tüm milletvekillerinin dokunulmazlığı kalkmadı? Bir iş yapılırken neden yarım yamalak yapılıyor? Asıl amaç ne bunu düşünmek lazım.
Bence başkanlık sisteminin ilk adımları bunlar. Ben bir şekilde bildiğimi okurum,istrdiğimi yaparım demenin kibar yolu. Neden bunu kimse görmek istemiyor.
Mecliste chp ve hdp li vekillerin sayısı azalsın. Belki bir erken seçimle ben koltuk sayımı arttırırım ve o koltuklar sayesinde mis gibi başkanlık sistemini getiririm demiyor olsada aslında amacın bu olduğunu düşünüyorum.

Asla şunu savunmuyorum. Milletvekillerinin dokunulmazlığı olmalıdır demiyorum. Ama madem kaldırıyorsun hepsini kaldır. Nedir yani ? Neden dokunulmazlığınız var sizin? Parti gözetmeksizin söylüyorum bunu. Neden koruyorsunuz kendinizi. Ya da neler yapacaksınız da dokunulmazlıklarının arkasına gizlenmek istiyorsunuz.
Yarım yamalak yapılan işlerle adam olmaz bu ülke!!!
hdplilere de diğer partilerin fezlekeli vekillerine de hiçbir şey olmamasıyla sonuçlanacak bir olaydır.

hiçbir şey olmayacak rkdşlr. hdpli hiçbir vekil ceza filan almayacak. yahu sabahat tuncel'in yargılaması bu yaz bitti. kadın ben kandil'e gittim pkklılarla görüştüm ve türkiye'ye döndüm dedi. sonuç: tece savcısı onaylı beraat.

şu sanki başka devletlerin insafında yaşamıyormuş gibi höyküren kımızcı dört harflilere de acıyorum. mort olmaya doyamadılar. doyamayacaklar.
görsel
k*rdistancı kerizleri beyninden vurulmuşa döndüren bir meclis kararıdır.

bakın ben bunları anlamak için çaba sarfeden biri olsaydım geçen yaz haşdepelilerin dokunulmazlıklarımız kalksın diye meclis başkanlığına verdikleri dilekçe üzerinden argüvan üretirdim. bu durumu haşdepeliler istemedi mi ? istedi. şimdi niye vızıklıyorsunuz diye sorardım.

mamafih bu kerizlerin anlaşılmayı hak etmeyen insanlar olduğunu öğrendiğimden beri 14 yaşındaki sözlüm gülsüm'e mandolin dersi vermek daha hayra değen bir iş gibi geliyor gözüme.
görsel
ünlüler dokunulmazlık oyununu kaybetti şimdi onlar da mı yargılancak anlamadım amk biri aydınlatsın.