bugün

An itibariyle Haberlerde gösterilen haber. Adana'nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda çıkmış. 13 öğrenci yaralı diyorlar. Bina ahşapmış. Bilgiler yeni geliyor. Evet.
adana aladağ'da öğrenci yurdunda çıkan yangın. 3 öğrenciye hala ulaşılamadı diye duydum.

allah yardımcıları olsun, yaralılara acil şifa versin.

edit: 12 kız kardeşimizi maalesef kaybettik. allah rahmet eylesin.
8 kişinin hayatını kaybettiği 13 kişinin de yaralandığı yangın.

Bundan 5 yıl önce benim yurdumda da yangın çıkmıştı. Tüylerim diken diken oldu. Allah rahmet eylesin.
Yazacak bi şey bulamıyorum. Aynı yaşlarda beraber kaldığım yurt arkadaşlarım geliyor aklıma. Allah gidenlere rahmet etsin, kalanlara sabır versin.
8 gencecik fidan vefat etmiş üzücü bir durum. Allah yakınlarına sabır versin.
Kaynak:memurlar net.
Ne yazık ki 15 ölümle sonuçlanan yangın... Umarım sayı daha fazla artmaz.
Zorunlu Edit: ölen insan sayısı 12'dir.

Vicdani Edit: Hoş sayının bir önemi de yok ki... Her gün ölmüyor muyuz? Daha iki askerimizin kaçırıldığı haberini hazmedemeden bu haberle sarsıldık.

KYK denen kurum, yıllarca Fetöcüler zengin olabilsin diye yurt yapmadı. Çocukları cemaat yurtlarına, evlerine mecbur bıraktı. Bugün geldiğimiz duruma şöyle bir bakınca diyorum ki 15 Temmuz'dan sonra birilerine güzel miras kalmış... Birileri yine paranın amına koyarken benim saf Anadolu insanım yine mağdur, yine gözü yaşlı...

Tankların önüne yatan insanların cebindeki paraya göz diken sadece Fetö müydü? ismailağası, Süleyman'ı, menzili bilmem nesi... hepsi aynı bok değil miydi? Kızlar yurttan kaçmasın diye yangın merdivenini kilitlemişler! Bekaret kemeri de takıyor musunuz, yurtta kalan kızlara ya da ne bileyim kayıtta bekaret testi falan yaptırıyor musunuz?

Ders almıyorsunuz, almayacaksınız. Ağızlarda Allah olsun eyvallah ama sakız edilmesin dedik onu da anlatamadık.

Hoş ne diyorlardı?

Ne deseler boş; göklerden gelen bir emir vardır.

Gökten gelmediğini kesin de nereye girdiği ben söylemeyeyim.
neler oluyor arkadaş lanet gitsin ya..

korkarak yazının sonunu okur olduk vallahi olacak işler değil.

rabbim ailelerine şifa versin.
ulusal yas ilan edilsindir. allah rahmet etsin bu çocuklarımıza.
ülkede genç, çocuk taze olan ne varsa ölüyor ya da öldürülüyor. allahım bir son bulsun artık.
çocuklara tanrıdan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum. geri dönüşü olmayan bir yola girdi hayatları. rabbim yardım etsin.
Bakın bakalım sorumluları aranıp cezalandırılacak mı ? Tabi ki hayır ! Eğer, suçlular bulunup da ceza alırlarsa, 2 eskimoluyu sünnet ettirip müsülman yaptıracam.
ölü sayısı her dakika yükseliyor.

http://www.habergzt.com/o...yisi-15-e-yukseldi/29811/
Yeter artik amina koyayim yeter ya. Offff ne dertli gunmus arkadas ya allah yardimcilari olsun allah rAhmet eglesin kardeslerim cok uzuldum cok.
Şu an ölü sayısı maalesef on iki oldu!
Bakan Ömer Çelik, ölü sayısını 13 olarak duyurmuş.

http://www.milliyet.com.t...a-yangin--gundem-2353338/
ben o öğrenci yurdunda vefat edenlerden birinin yakını veya bir seveni olsaydım olayda en küçük ihmalkarlığı olanların cezasını bizzat kendim verirdim emin olun.

lan benim belki de en sevdiğim insan yurtta kalıyor kılına zarar gelse dünyayı yakacağım insan, Sen karşıma çıkıp öldü diyorsun...

Allah rahmet eylesin, bir daha göstermesin...
tahminim yangın merdiveni ve söndürme tesisatı olmayan binadaki yangındır. göreceğiz bakalım sorumlular kim ve nasıl ruhsat verilmiş

edit : yangın merdiveni olmadığı şimdi açıklandı. şerefsizler.
yazık bu çocuklar kolay yetişmiyor.
Yanarak can vermek ne kötü bir şeydir. Yangına maruz kalan kardeşlerimizin yaşadığı acıyı düşünmek dahi beynimi durduruyor.

Vefat eden kardeşlerimize allah'tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun inşallah. Ailelerine sabırlar diliyorum gerçekten Çok zor durum..
Yaşanılan bu acıya yürek dayanmaz, Allah hepimizi ailemizi çocukları, kardeşlerimizi hepimizi yangın gibi bir felaketten korusun. Kelimeler kifayetsiz gerçekten Çok çok üzüldüm.
Sabah uçak düştü yurt dışında.
2 askerimiz Suriye'de kaçırıldı
Yetmedi 15 kız kardeşimizi kaybettik. Ne boktan bi gün bugün amk dünyasında lan.
Ortaokul ve lise öğrencisi kızların kaldığı yurtta çıkan yangındır. Şuan 12 can hayatını kaybetmiştir. içim yandı sözlük yazarları. Asıl yangın yeri o ana babaların ciğerleri be. Bu nasıl karanlık bir gece.
2008'de konya'da lpg patlamasıyla çöken yurtlarında 18 kız öğrenciyi öldüren aynı tarikatçıların son cinayeti. maktül sayısı şimdilik 15.

bu zihniyetin şu toprakları esir alması kanıma dokunuyor.
Gencecik insanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Görev bilinci yok, denetim yok, en önemlisi vicdan yok...
işin içinden ihmaller çıkacağı kesindir .
Hayatını kaybeden çocuklar yine öldükleriyle kalırlar kesin .
Ah ne söylesek faydasız .
içim yandı lan, canlarım benim.