bugün

Baharın müjdecisi olan çağrı. Hükümet devrilmesini doğudan gelecek şehitlere bağlayan kemalistleri ve hayvani ırkçıları kudurtan olay.

Edit: israil kuklası olan pensilvanya uşağınin köpeklerini unutmuşum.
altından bir şeyler çıkacak olay. kesin çıkar yani olm. noldu da silah bırakma çağrısı? verdiniz mi doğuyu? adamların umrunda değil ki orası gitmiş burası kalmış.

http://www.hurriyet.com.t...dem_&utm_date=2822015
akp ve hdp'nin ortak çağrısıdır.

hükümete her istediğini yaptıracak hale gelen örgüt silah bırakacakmış duy da inanma, neler verildiğini tahmin etmek zor değil.

seçimlerden sonra al başkanlığı ver özerkliği...
gene bu yamyamlara ne taviz verildi diye düşündürmüştür.
mutlu sonla biteceği düşünülen bir durumun başlangıcıdır.
HADi BAKALIM APOYU ÇIKARMANIZA AZ KALDI AKKOYUNLAR.
Karşılığında ne gibi tavizler verildi merak edilendir.
Apoya cikis yolu gozuktu. Ic karisiklik yakin.
(bkz: Cevapsız çağrı)
Şimdi sırf akp-hdp ortak açıklama yaptı diye daha demokratik bir ülkeye mi uyandik? Hayır. Seçimlerden sonra doğu'yu bir feodal yapı, Batı'yı da bir diktatorya bekliyor. Hem savaşta hem Barışta alta kalıp canı yanan yine halk olacaktır.
Kandan beslenen politikalarin son bulmasına vesile olabilecek çağrıdır. Tükiye'nin geleceği bu iç barışa bağlı.
boş bir çağrıdır.

30 yıla aşkındır mücadele veren ve resmen altın çağını yaşayan pkk nin silah bırakma gibi bir durumu söz konusu dahi edilemez. altın çağı falan bırak ortadoğu şu an zaten karışık adam nereye silah bırakacak. hala pkk yi kürtlerin silahlı kuvvetleri olarak görmüyorsunuz galiba çünkü gözünüzde gözlükleriniz var çıkarın bakalım o gözlüğü artık görebiliyor musunuz? pkk kürtlerin silahlı kuvvetleridir. ve ortadoğu böyle karışık iken kürtler tehdit altında iken pkk nin silah bırakma gibi bir gündemi olamaz. ha türkiye ye karşı silah kullanmaz o ayrı. zaten örgütten çok değil 2-3 hafta önce bir açıklama gelmişti. 'türkiye ye karşı silah kullanmayız ama asla silahlarımızı bırakmayacağız' şeklinde.

- silah bırak.
+ tamam.
- tşk.
+ ö.d
kolpadır, gündem değiştirme çabasıdır, akp nin seçim öncesi oy devşirme planıdır. daha sayayım mı?

iç güvenlik yasasını arada kaynatmak için önce dünyanın en büyük operasyonu (!) şah- fırat, şimdi de bu. artık yemiyorlar.

pkk öyle kolay silah bırakmayacaktır. akp nin neler vereceğine bağlı biraz da. ha benim şahsi kanaatim, seçimlerden sonra akp-hdp işbirliğiyle yeni bir anayasa yapılacak ve akp nin istediği başkanlık sistemine karşılık, hdp nin istedği özerklik yeni anayasada yer alacak.

entry burada.
2-3 seneye özerklik verilecektir.
(bkz: 22 mart 2013 yandaş gazete manşetleri)
Pkk nın birçok üyesi bu olaydan memnun olmadığı için dhkp c de eylemlerine devam edecektir. Böylece komünist geçinerek kürt faşizmi yapan, kukla bir örgütten; şerefli, amaçları belli olan, hiçbir şekilde boyun eğmeyen bir örgüte geçmiş olacaktır.
onlar silah bıraksın. Ben de sigarayı bırakacağım.
Hadi bakalım. Bekleyip görelim.

Sen futbolcuya diyorsun ki çıkar kramponunu öyle oyna.
allah belanı versin tayip kapılarda çıkama leşin kalsın sarayında böldün ülkeyi başkanlıkta götune girsin.bakalım öbür dünyada ne yapacaksın hırsız hain köpek.
aylar sonra bana entari giydirmiş goygoy.

başından sonuna dinledim, yetmedi okudum, yetmedi yorumları da okudum.

hükümet ile hdp'nin "hacı seçime kadar idare edelim, seçimlerden sonra yeniden mokoko" anlayışı ile ortak düzenledikleri, yanlarına da imrali canisini halaybaşı olarak aldıkları tiyatro.

"çözüm sürecinde sıçtık, bari seçimlerde oy kaybedip sıvamayalım". bu!

çünkü gelen ve gelecek şehit haberleri her iki partiye de oy bakımından zarar veriyor. bu net.

bu heriflerin de dini imanı oy olduğu için "aman seçimlerde gol yemeyelim" refleksi bu tür şeyler yaptırıyor işte.

pkk bölgede gerek silahlanma olarak gerekse bölgeye hakimiyet olarak bu kadar güçlenmişken, bölge ticaretini (legal/illegal her türlü ticaret) elinde tutup paranın anasını ağlatıyorken somut kazanımlar almadan neden silah bıraksın? bırakmaz.

baharda toplanacaklar da, apo'yu takacaklar da, silah bırakacaklar da...

yazdığı 10 maddeye bak herifin. her birinin açılımı 10 ciltlik kitap olur. öylesine muğlak, öylesine geniş tabanlı.

bir 5 sene daha çözüm süreci diye beynimizi sikmek için alt yapı çalışmasıdır.

al bu da ikinci tanım olsun.
olmayan çağrıdır.

A.Öcalan ın 'silahları bırakın' diye ne bir açıklaması vardır ne de iması. Öcalan, A.Q Partiye bahara kadar süre tanımıştır bu süre içinde somut adım atıldığı takdirde örgütün kongre yapması istenmiştir. Bazı medya organları özellikle bunu 'Öcalan silahları bırakın dedi' gibi yansıtıp milli duygularımızla oynamaktadır ve Öcalan'ı karalamaya çalışmaktadır.