bugün

sırf bunları yazabilmek için çok çaba sarf etmiş o sırada çıldırmıştır ayrıca . çok korkunç lan , bu ne kin dostum? o gibi değilsen bunu sen istemedin neden buraya kin kusuyosun? bu hale geliceksen hiç yapmasaydın..
vay amk ya... kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar burada babadan para almanın ne kadar doğal olduğunu söylüyor.. okuyanlara bir şey diyemeceğim ama beli bir yaşa gelmiş insanlar kendilerine bakabilmeli, kendi ihtiyacını kimseden yardım almadan karşılayabilmelidir. bu kişi baban da olsa birilerine bağımlı olmak her zaman kendini yetersiz hssettirir. hayatın zorluklarını ve kolaylıklarını kendin yaşayıp kendin tecrübe etmelisin. zor anında bir yerlerden para bulmak seni hep kolaycılığa itecektir. bu da hayatın maddi zorluklarında sınıfta kalıyorsun demektir.
(bkz: mesele para değil anlasana)
adam gibi adamdır. evet.
Yıllar önce üniversiteyi kazandığım güne kadar alıyordum. O günden sonra çok zorda kalmadığım sürece bir kuruş para almadım.
Yaş da ilerledi. Arada bir soruyor, eksiğin var mı paran var mı diye. Sorduğunda bile utanıyorum.
Yani o yaşta bir insanın, çalışıp para kazanabilecek bir insanın baba parası yemesi yanlış bir durumdur. Tabi özel birtakım durumlar olabilir, çalışmaya müsait olamayabilir, o ayrı mesele. Ama keyfi bir durumsa cidden insana ağır geliyor.
Hayatta bir halta yaramayan tiptir. Evet.
harçlık değil ama ev kirası için ortak olduğum durumdur. geçmişte yaptığım bazı hatalar eğitim hayatımı olumsuz etkiledi. o yüzden de mezuniyetim gecikti. evet bu yaşta babamdan para isterken utanmıyor değilim. sadece ev kirası olması ve mezun olduktan sonra iyi bir işe sahip olacağım gerçeği de var tabii. onun dışında 500 kişilik bir restoranda geceliği 40 eurodan haftada 3 gün bulaşıkçılık yapıyorum. yaşadığım şehir standartlarında karnımı doyurmama, dışarı çıkmama yetiyor. çok şükür ki babam da arkamda durdu. son dönemim, bitti bitiyor. umarım ki benim de ona alacağım zamanlar yakındır.
Babası doğması için onun iznini almadığından ölene kadar çocuğuna bakmakla yükümlüdür.
vardir bir derdi ayiplamamak gerek. kendisi de istemezdi eminim. maalesef sosyal bir Devlet degiliz.
ikinci üniversiteyi okuyordur...
ezigin tekidir. hele bir de erkekse yazik.

biriktirip dondurma falan aliyodur belki harcliklariyla, yalamak icin.
ortaokuldan beri birkaç istisna hariç babadan hiç harçlık almayan biri olarak duruma göre normal bulduğum tiptir.
Şimdi hayatta olaydı da "öylesine" bi harçlık alaydım.

Ara ara babanızdan harçlık alınız..
bi pislik var tanıdık. hamallık yapan babasından, geçinmek icin ekmek yapan anasından devamlı para alıyor. mahkemelik oluyor adam avukat parasi bulmaya tazminat ödemeye mecbur. nasıl bir pisliksin sen.