bugün

yedikule zindanlarinda saat 22 00 da gerceklesecek konser
artik turkiyde belli festivaller disindada iyi isimlerin geldigi gorulmeye basladi.ulkemize ilk defa gelecek olan deftones giden sansli kisilere büyülü dakikalar gecirtecegi kesindir.birde 18 yas siniri olmassa daha da iyi olacak konserdir.kacirmamak lazim...
gecen hafta bu biletlere sahip olan kisilere Çilekes bronxta bedava konser verdi.
Çilekeşin deftonesa olan hayranlığından olsa gerek bu konser
alt grup olarak katatonia nın sahne alacağı konserdir.
dorian,cilekes,katatonia ve deftonesle bien konser.deftones cok guzel performans sergiledi.konseri passenger la acip 7 words le bitirdiler.ancak sahnede 1 bucuk saat durdular.ayrica chino abimizin seyrcilerin yanina gelmesiyle bizleri iyice costurmustur.fakat ses sistemi vasatti.birde knife party ve back to school calmayarak beni biraz uzduler ama gene ustune basarak soyluyorum super konserdi ve gene gelceklerini tahmin ediyorum
deftones baslamadan once calan sarkilar herkesi gulme krizine soktu.. ne alaka lambada, shakira, eminem fln..
katatonia'nın playlisti:

leaders
wealth
soil's song
my twin
deadhouse
teargas
sweet nurse
criminals
for my demons
ghost of the sun
deliberation
july
evidence
---bis----
murder!!
zeminin berbatlığına ve ses sisteminin vasatlığına rağmen deftonesun mükemmel performansıyla, lambadasıyla, çilekeşin senin gibi coverıyla hatırımda kalacak konser.
hayatımda izlediğim en iyi iki konserden * birisiydi. bu arada katatonia grubu elemanlarının "biz buraya deftones için geldik" demesi gecenin hoş itirafıydı. eklemekte de fayda var, deftones çıkmadan saniyeler önce çalan şarkılar deftones un kendi getirdiği albümden şarkılardı.
tankut kabza'yla fiziksel ve mental olarak hasara uğradığımız konserdir. şöyleki 10 yılı aşkın süre deftones bekleyen seyirciye dayarsan lambadayı sonra da passengerla verirsen startı, kanın gövdeyi götüreceği aşikardır. zira tankut kabzanın göğsüne kan oturmuştu benim ise üzerime havadan adam düşmüştü. ancak vip bölüme geçerken ve geçtikten sonra çeşitli uzakdoğu teknikleriyle chino' ya mümkün olduğunca yaklaşmıştık. gerçe "jump, jump" diye chino davet edildiğinde tırsmadım değil hani...

konserin en unutulmaz anları sanırsam benim için change ve If Only Tonight We Could Sleep'in çalındığı zamandır. kurtlarını şöyle bir döken seyirci sanırım bu esnada nirvanaya ermişti. *

ancak organizasyonun her türlü reziliğine rağmen yine de izlediğim en muhteşem konserlerden biriydi. iyi haber ise bu kadar aksiliğe rağmen chino ve chi'nin istanbulu çok sevmiş olması ve muhtemelen 2007'de dvd çekimleri için tekrar gelicek olmaları.

benim açımdan ise deftones'la hatırlanacak diğer tarih ise 23 haziran 2006'dır. sempatik tavırları, sohbetleri ve kapalıçarşıdaki nargile maceraları ile " keşke hiç gitmeseler " denilecek kadar sevdirdiler kendilerini.
izleyemediğim ve her daim buna üzüldüğüm konserdir.
bölük komutanıma yalan mazeret belirterek kopardığım izinle, apar topar askerliğimi yaptığım kıbrıs'tan istanbul'a gelmeme neden olmuş efsane grubun unutulmaz konseridir.