bugün

entry'ler (418)

en güzel kız

Önce insan sonra kadın olan kızdır.

dünyayı yok etmek

Ciddi ciddi düşündüğüm hadise. Fakat iyi plan program yapmak lazım. En azından insanlığı yok etsem bana kâfi. Ancak zor işler bunlar, emek, disiplin, zekâ ve özveri şart!

ilk sigara

Son sigaranın yanında hiç bir önemi olmayandır.

şeytan

Sol el yolunun ucunda duran, yazılı tarihteki ilk anarşist.

ilber ortaylı nın milyoner i sunması

"insanlar pişirerek yiyen mahlukatlardır" gerçeği ile yüzleşmemizi sağlayan olay.

sözlük yazarlarının en büyük hayalleri

Dünyanın insandan tamamen arınması.

kaos un kutsal kitabı

Masal okumaktan sıkılanlara, sert, salt, acı gerçeklere hazır olanlara istediğini bol keseden veren kitap. Gerçekten kutsal ve felsefeden ziyade dini bir kitap. Ölümün hakimiyetini, kaçınılmazlığını ve gerekliliğini kabul eden, boyun eğen, kutsayan eser.

electric wizard

Tüm değer yargılarınızı elinize veren, insanın beynine nükleer felaketler salan, şeytanı ve dumanı bol ingiliz grup.

karı kız ayağına ateist olmak

Cennette vaad edilen huri, börek, çörek ayağına dindar olmaktan farklı değildir.

lsd

Us ile tin arasındaki derin mağranın anahtarlarından biri.

humbaba

Ülkemizden bir stoner, doom, occult rock grubu. Ben oldukça başarılı buldum. Şöyle bir promo yayınlamışlar: http://humbaba.bandcamp.com
Edit: https://www.facebook.com/humbabastoner

ayrılık

bazen çok acıtır.. mına koyim çok acıtır!

graveyard

stoner rock'ın en bi güzel yeridir bu adamlar. sludge akımından zerre nasibini almadan, en düz, en çöl stoner'ı icra ederler, iyiki de öyle yaparlar.

bağımlılık yapan oyunlar

çıkmış tüm versyonlarıyla, pokemon serisi.

tool

sondan bir önceki açıklamalarıyla bana çocuğumu kestirtip, son açıklamalarıyla hıçkırıklara boğulmama sebebiyet vermiş gavuryalı musiki cemyeti.
şöyleki; adam jones kişisi çıkıp "albüm çalışmaları süper gidiyor, kamyonla şarkı tamamladık, mayısta kesin yayınlayacağız" diye açıklama yapmıştır vakti zamanında, ardından çok güvenilir kaynaklar tool'un bu sene kesin türkiye'ye geleceğine kalıplarını bastılar.
son durum ise şöyle; maynard james keenan ve danny carey "ortada albüm falan yok, hatta doğru düzgün şarkı bile yok, canımız çekerse yaz sonu gibi bi stüdyo yapar kaydederiz ama şu an hepimizin işi gücü var, ayrıca dünya turnesi falan da düşünmüyoruz, sıkılıyoruz, yoruluyoruz tura çıkınca, gerek yok, parada lazım değil, maynard şarapçılıktan ve diğer gruplardan parayı kırıyor zaten, hepimiz yolumuzu buluyoruz" şeklinde özetlenebilecek röportajlar vermişlerdir.

frank zappa

gece gece girdiği entryleri görüp göz kırptığım yazar.

feersum ennjin

tool'un eski bas gitaristi paul d'amour'un grubu. kendine has bir tadı var. özellikle a perfect circle'dan haz edenlere önerilir. etmeyenlere de önerilir.

guild wars

15 dakika önce yüklediğim, 2 dakika oynayıp kapattığım oyun. saygılar, kısa ve öz olmuş. artık kesin kararlıyım wow'a dönüyoruz. alırım pandamı bayırda çayırda koşar kung-fu yaparım hiç olmazsa.

wal

bir bas gitar markası. yüksek fiyatlı, yüksek kalite işçiliğe sahip gitarlar üretir. çoğu modelinin sapının altı (6) parça ağaçtan üretildiğini okumuştum ki bu durum sustaini konusunda hafiften şüpheler uyandırmaktadır. mk1, mk2, mk3 isimli üç ana modeli ve bu üç modelden yola çıkılarak üretilen yaklaşık 11, 12 ayrı bas gitarı vardır. internetten sipariş ile elde edilir *.
bilinen kullanıcıları arasında; john illsley, geddy lee, özkan uğur, justin chancellor, kerem tüzün gibi isimler vardır. yamulmuyorsam şu sıralar fiyatları 3500 euro'dan başlamaktadır.

sözlük yazarlarının gün boyu diline dolanan şarkı

tool- jambi.