bugün

24 yaşına gelip ders çalışmaya yeğlenebilir durum.*
açıköğretimliysen ve bir üniversite bitirmek zorundaysan bi de 23 yaşındaysan hayat çok zor.
(bkz: deme öyle deme)
30 yaşına gelip ders çalışanları düşününce daha alacak çok yolu olduğunu anlamamızı sağlayan aktivite.
23 yaşına gelip hala bir şeyler öğreniyor olmaktır. unutmayalım ki prof.lar 70 küsür yaşlarında da birikimlerine devam ederler ve yeri geldiğinde ders çalışırlar. hayat bi şeyler öğrendikçe güzeldir. yoksa ne anlamı kalır ki yaşamanın... tabi sıkıldığımız dönemler olacaktır önemli olan bunu zevkli hale getirmeyi becerebilmek.
Hayatımız sınav olduğu sürece, durmak yok çalışmaya devam...
ve hala babadan para almak zorunda olmak ile tamamlandığında pek bir koyan durumdur.
sistemin olmazsa olmazı bişey.
Maalesef aynen devam.. napalim hayallerimiz büyük diye avutuyoruz kendimizi. Ayrica
(bkz: öğrenmenin yaşı yoktur).
Üniversite bitirme yılı olup kpss ye de çalışılabilir. Panik yok normal bir durum.
o yaş 24 olacak, 25 olacak. dur daha canım ne bu acele.
Eğer ders çalışmaktan kasıt sistemi araç olarak kullanmaksa yazık oluyor gençliğimize.Fakat ideallerimiz uğruna savaşmak için amaç olarak kullanırsak durum farklı.Şöyle ki sadece maddi açıdan vizyonsuzluk edip memur olmak veya rutin bir işte çalışmak için günlerini heba etmek dünyanın en mantıksız işlerinden olsa gerek.Tabi ki yok kardeşim ben bu işi seviyorum benim hayat felsefem bu sevdiğim kendi istediğim sakin
bir hayat istiyorum ve insanlığa bu şekilde en iyi katkı yaparım diyorsan zaten kaybettiğin bir şey yok. Para odaklı düşünürsek eğer neden hala bu işle uğraştasın diye sorarlar adama.Çünkü okumadan da hem idealist hem zengin insan olunabiliyor. (bkz: Steve Jobs) (bkz: Bill Gates) (bkz: Mark Zuckerberg).Ama yok ben dünyayı değiştirmek,insanlığa faydalı olmak ve sıradan insanlardan farklı olmak istiyorum ve bunu kendi imkanlarım ve yeteneklerim çerçevesinde sadece ders çalışmayla yapabiliyorum diyorsan o zaman oku kardeşim oku daha gidilecek yerlerimiz var.
daha da çalışacağa benziyor olmak.
bazılarının kaderi işte hem de ölene dek.
yaşım 25. evet ders çalışıyorum. çalışmamın karşılığını alacaksam halimden hiç de şikayetçi değilim.