bugün

bu ülkede bir şarkı için albüm alacak insan saysı çok az. çünkü bunu hakedecek kakitede albüm çıkrana şarkıcı yok ütrkiyede. bir iki tane güzel şarkının olduğu albüm çıkarırsan millet de sadece o bir iki şarkyı dinlemek için indirir tabi internetten halbuki albümdeki bütün şarkılar kaliteli olsa albüm arşivlik bir şey olsa herkes alır o albümü. sevgili şarkıcılar millet de salak deüğil herhaldebir iki şarkı için albüme o kadar para vermeye. siz milleti ciddiye alırsanız millet de sizi ciddiye alır. sözlük yazarları da bir acayipmiş ha kurban grubunu nerden bukdunuz da dinlediniz. illa marjinal olmak için yapıyorlar bunu anlamadım. herhalde o grubu türkiyede dinleyen ender insanlardandılar. bi de kurban bayramında yeni albüm çıkaracaklar gibisinden bişeyler dediler yarıldım. bende ramazan diye bi grup kurup ramazan bayramında albüm çıkaracam. kurban grubu üyeleri kurbana verecekleri parayla albüm çıkarıyorlar demek ki.
(bkz: korsan müzik dinleyen fakir sözlük yazarları)
dinlemeyi bilmeyen, zırt pırt okan ın sözünü kesen bir ablanın kendisiyle çelişen salak saçma açıklamalarıyla anılan facia.
okan bayülgenin program boyunca aylin aslımı kışkırtması sonucu patlak vermiş olaydır.özellikle programın sonlarına doğru ayline ismail yk'yı göstererek bak sen asla ismail yk kadar satamıycan bıdı bıdı demesiyle doruğa ulaşmış ve akabinde aylin aslımın acıların çocuğu moduna girmesiyle sonuçlanmış olaydır.aylini okan kışkırttı peki ya ordaki uludağ sözlük yazarların hali neydi öyle?
bi s.kim bilmeyip de ahkam kesmek kolaydır canlar.ordaki yazarların baştan aşağı rol yaptıkları da bir gerçek.teksini ezberleyip de gelmiş bir tiyatro oyuncusundan farkları yoktu hiçbirinin.
gecenin o saati olmasaydı ve okan 10 dk kadar önce bir yeşim salkım faciası atlatmamış olsaydı orda size çok güzel bi ayar verirdi canlar.okanın gerek daha az önce bir facia atlattık abi birdaha sorun istemiyorum diye düşünmesinden veya uludağ sözlük yazarlarını gözünde fazla büyütmesinden de olabilir olaya fazla müdahale etmemiş gece boyunca yazarlar da mikrofondan mikrofona saçmalamaya devam etmiştir.
yok biz öğrenciyiz albüme vericek paramız yok da bıdı bıdı.bizde öğrenciyiz lan bilmiyoruz sanki her gece şişe şişe giden tombul şişe efesleri,haftada iki üç rahat yapılan sinama sefalarını,giyilen o marka kıyafetleri,bizde içiyoruz o paket paket sigaraları...adam direk biz o albümlere para vermeye layık görmüyoruz demiyoda saçmalıyo bozuk kaset gibi.
iki kitap ezberlemişde gelmiş entel kıza ne demeli?acaba kendisi birşey anladımı dediklerinden gerçekten merak ediyorum.
peki ya en arkadaki kurban delisi kız?ben kimseye aşırı hayranlık duymam kimseye kendimden fazla değer vermem dedikten sonra birtek kurban için hebele hübele olurum çünkü onlar çok acı çekti ühü ühüü...nidalarıyla konuşması gerçekten hayranlık vericiydi.*okan bile kıçıyla güldü o derece.
programı gecenin 4'üne kadar ağzım açık izledim.
komediydi resmen.
diğer disko kralı bölümleri gibi...
adam taksitle cd alamıyoruz dedi resmen ya. ulan 2 3 bira içme al cd ni. 10 tl nin taksidi mi olur ?...

işin kötüsü kuzenimin; sen uludağ sözlük de yazıyordun dimi ? demesi üzerine, sessiz kalışım....

arkadaşlar birde: biz zirvelerde hep bu sanatsal sorunları konuşuyoruz demiştir ki, bsg dedim yani.

sözlüğü çok kötü temsil ettiler. okan ilk defa böyle bir şans verdi programa gelen konuklara, bok ettiler şansı. sözlükten özür dilemelerini bekliyorum!
aylin aslım'ın genç elemanları paket ettiği facia. veya facia değil, pek bi facialık göremedim açıkçası.
cep telefonuyla müzik cd'sini kar$ıla$tırmak dü$ünüldüğünde evet bir facia var ortada.. yıl 2009 müzik cd'si mi kaldı lan ?
facia demek abartılı olsa da konuşan bazı kişilerin maalesef istenilen cevapları verememesinin bir sonudur bu olay. açıkçası belki de bu olayda asıl korkutan bu kadar basit bir karşı argüman sunan aylin aslım'a cevap veremeyen bünyelerin yarın öbür gün daha ciddi durumlarda yaşayacakları durumdan endişe duymaktır.

aylin aslım son derece gerizekalı bir karşı argümanla cep telefonu örneği veriyor. olayı bir yerinden yakalıyor. ama cevap olarak aylin aslımı madara etmek bu kadar kolayken cd'ye taksit mi yapılıyor cevabı geliyor. tamam orada öyle kolay değildir konuşmak ama bu kadar da kötü cevap olmaz ki yahu.

en azından o anda orada başka kimse verecek uygun bir cevap bulamadı mı ahali? alıp mikrofonu söyleyemedi mi? bir de şunu gördük bu olayda, ne kadar "aaabi bu işler çok banal, biz gerçek müziği severiz, biz kültür sıçıyoruz" modunda konuşmalara girilirse o kadar içinden çıkılmaz bir hal alıyor konuşma. daha kendimiz olsak? kurbanı takdir ettiğini, kendini kasa kasa söylemek yerine, daha sıradan ve samimi söylesen ne bu kadar tepki çekersin zaten ne de sonra bu tavıra devam etmek için kasıldıkça kasılırsın.

kendimiz olalım...
rezilliklerinden, şu anda sözlükte sesi soluğu çıkmayan kişilerin hayata geçirdiği facia.
youtube'da hakkında yapılan yorumları görünce neden gitmedim diye hayıflandım be.

melihkaan21

hadi aylın aslımı falan siktir edin de..toplumun kültür seviyesinden dem vuranların kurban dinlemeyi çok entellektüel sanmaları esas komik olan.birde konuşurken yaptığı jest ve mimikler ben o kadar bilgili ve dolu konuşuyorum tavırları.yazık vallaha acıdım.kendi sözlüğünden bile ayar üstüne ayar aldı.sanırım uzunca bir süre insan içine karışamaz uyuz hanım kızımız.

uludağ sözlük yazarlarının içinde en akıllısı şu kepçe kulaklı mal mal konuşan kız.gerisini siz düşünün artık.

zall'ın konuşmasını görün siz birde.hepsi mal bunların.

hfk1907

aylin aslim akilli olsun akilli.. iki tane adam gibi sarkin var bir de kasedinin mi alacaz..

maxwell0239

kim lan bu karı, ahah

blackpearl844 (

bu 3 numaralı(saç) arkadaş uzaydan dun gelmış sanırım .ayrıca heryerde taksıt var,ama nıye herseyı taksıtle kartla alıyoruz ?! paramız yoksa almayız
hanı ceptelefonunu, 10-12 lıralık cd ıle karsılastırmak abesle ıstıgaldır . aylın aslım kendını rock kralıcesı sanmaya devam etsın , nasıl olsa ölse de olamıycak bı sey...+ tr de 10 tane albumu alıncak ısım var da benım mı haberım yok xd

cANEsss

marka tipsiz botlar gibi heryerdesiniz uludağlılar.

52jimmy

eeeeeeeeeeee edebi ve siyasi gelişimleri *
eeeeeeeeeeeeeeeee bi yanda aslında :D
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee müzik lubemba D:

deynek85

uludag sözlük budur işte.
çalıntı hizmet ile bu kadar olurdu zaten ancak...
bu insanlar bu yüzden ekşi'de tutunamamışlardır...

chplaiklikrerero

o ojeli kari var ya o konustukca, ben utandim ya. guzelim uludag sozlugude sikip attilar bu arada. yarrak gibi adamlar var icinde.
123legend321 (9 hours ago) Show Hide -1 Marked as spam Reply uludağ sözlüğü siktiniz canlar. amına bile kodunuz. (bkz: ekşinin oyunu bunlar)
facia sonrası emniyet önünde toplanan yazarların hepsinden tek bir ses yükseliyordu.

(bkz: onları bize verin)
18 yaşında psikanaliz ortamlarına yardıran, yapısökümcü feministlerle çılgın atan, slavoj zizek'le tavla oyanayan, lars von trier'le mangal yakan en cool sözlük yazarlarının faciası olmuştur.

ayrıca
(bkz: bluevelve nin doğru dürüst entry açılımı)
''cep telefonu taksit oluyo ama albüm taksit olmuyo'' diye bi laf söyleyen eleman beni baya güldürmüştür gece gece.
(bkz: dile düşmek)

http://itusozluk.com/gost...sitle+almak+isteyen+yazar
(bkz: yok öyle bişey)

5 saat boyunca stüdyodaydım facia macia görmedim. lakin sözlüğe bakmaya başladığımda sözlük ahalisinin, ne tür sebeplerledir bilemeyeceğim, kendi kıçına göre facia oluşturduğunu görmüşümdür. evet evet esas facia bu sanırım, sözlükteki yazarların aşağılık sendromu içerisinde olup, bunu kendinden üstün gördüklerini aşağılayabilme çabası ile geçiştirebileceğini düşünmektir. saygı duyarım.*
dün gece bi ara zap yaparken birden konusmanin bas kahramani 25 diye düsündügüm ama 18 yasin da olan sakin konusan kiza rastladim.
su ise bakin ki bizim sözlükten arkadaslarimizmis. "facia"midir degilmidir pek karar veremedim çünkü konu o kadar çok felsefi cümle kullanilarak anlamsizlastirilmisti ki "hö?" diye kalakaldim.
yanim da ki kuzenime "bak bakk bu benim yazar oldugum sözlük" diye böbürlenirken "ne diyo bu arkadaslar?" diye sordugun da apisip kalmisligim oldu.

hiç kuskusuz ki programa katilan arkadaslar su an bu yazilanlari okuyorlar. hadi 18lik küçük kardesimizi geçtim 23 yasin da ki arkadasimiza gelecek olursak, güzel yavrum, güzel kardesim "ya" diye basladigin cümleden sonra anladim ki senden ne kadar felsefi bir konusma çikarsa çiksin baticaz!

uzun saçli arkadas çok sekerdin ama senin dediklerinin hiç biri birbirine uymuyor ve kayda deger degildi.
diger zardanadam dinleyen arkadasa gelecek olursak. "taniyan var mi?" diye basladi ve herkesin tanidigini duyunca önce bir durakladi.adamlar iyi isler yapiyor sana hal veriyorum. "taksitle cd" konusuna bazi arkadaslar popolariyla gülmüsler yalniz hakli bir yani var hani yok degil.
ulan 10-12 liraya satiyorsunuz albümünüzü bee sonra albümü dinledigimiz de 1-2 güzel sarki çiktimi öbür sarkilarin bi bok olmadigini görünce verdigimiz paraya aciyoruz. ama yine de "emege saygi!"

o bidi bidi konusan kiza tekrar dönmek istiyorum "kendimden degerli kimse yok" diye ayar verdi ama sonra kurban grubunu ölümüne savundu ölümüne takip etti. brawaaaaa 5 yildiz!

aylin aslim burdan sana da sesleniyorum sarkilarini severim ve dinlerim de ne bu hava ne bu caka? baban kömürcü mü senin? (ha?)
son model telefonlari alcaz tabi eger istiyorsak yok bide sana sorcaktik sen çikar cebindekini de görelim bidibidibidi diye mahalle agziyla kavga edesim geldi brehh..senin albumunle mi ulasmamiz gereken yerlere ulasicaz? ne saçma bi kiyaslamadir bu böyle. zaten yaptigin albümün 2-3 sarkisi iyi digerleri bi halt etmiyo.

p.s: yine de medeni cesaretinizden ötürü kutluyorum arkadaslar.
o değil de, "milyarlık telefonlarınız var ama" sözüne karşılık; "çünkü senin albümünden daha gerekli birşey o telefon" demeyip de susan, böylesine saçma sapan ve alakasız bir ayarı yiyip oturan kişilerin becerdiği, sözlükte nasıl kişilerin bulunduğunu gözler önüne seren facia.
(bkz: malı mülkü satıp kurban bayramında albüm yapmak)
çeşitli hatalar yanlışlar çaylaklıklar heyecanlar içeren karşılıklı bir konuşmadır bu facianın ötesinde. bunu gerçekleştirebilmiş olmak da bir başarıdır kanaatimce. tartışacağımız ve uçlarda fikirlere sahip olduğumuz bunca konu varken sınıfsal ayrımcılıktan kişiliklerden uzak fikirlerin bu denli heyecansız agresiflikten uzak dile getirilebiliyor ve karşıt görüşlerin dinlenebiliyor olduğunu görmek heleki bunu yapan bünyelerin delikanlı kategorisinde olduğunun farkında olamk bir umut kaynağıdır benim için. gelecek için.

tek hata aradan herhangi bir bireyin çıkıp taksitle albüm almaktan bahsetmesidir. bu da bir fikirdir sonuçta. hata fikirde değildir.kredi kartlarının taksit manyaklığını bir anlık unutmaktır. he bu da es geçilirdi ama aylin aslım geçmedi. ve bu söz bir hata oldu. konuşmaların geri kalanına gelince bireysel fikirler -fikirleri dile getiren arkadaşların ilk defa televizyona damdan düşen insanlar oldukları göz önüne alındığında- kem küm etmeden ığğğğ bığğğğ demeden güzel bi şekilde dile getirilmiştir. arkadaşlar oraya sözlük adına gidip,daha doğrusu bir sözlük grubu olarak gidip konuşmalarında kendilerini ifade etmişlerdir. bunu anlamakta zorluk çeken beyinlerin olması, kendimi asıl sizi ifşa etmek lazım len düşüncesine gark etmiştir fakat buna gerek kalmadığını anlamak bu bünye için zor olmamıştır zira bu uuserler başlıklarıyla ifşaya başlamış ve programı izledikleri bile şüpheli olan bazı destekçiler sayesinde başlıklarının da arkasında durabilmişlerdir.

bi ayrı konuda bu arkadaşlara sorsan "okan kraldır" diyecek olmalarıdır. aylin aslım vakası ndan daha dakikalar önce yeşim salkım la girdiği "tartışma" da sevdiğimiz beğendiğimiz okan bayülgen in konuşmaları, kendini savunma tarzı, sözleri ortadadır. tamam konuğuna saygı duyma erdemini göstermiştir. ama bu erdemi gösterirken saçmalaması bizim çocukların "saçmalamasından" daha beterdir. ki adam yılların (bu şekilde program yapan) makinacısı.

kulaklarımızı gıdıklayan detaylardan biri de zirvelerde sanat konuşuyoruz muhabbeti idi. o bağyan arkadaş "cinsel hayatım" ı konuştuktan sonra sanat konuşuyoruz ya da "ardanın göbekte oynaması" nı konuştuktan sonra sanat konuşuyoruz da diyebilirdi. sonuçta bu zirve. çoğunlukla bir konsepti olan; tanışalım kaynaşalım sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz aktivitesi. [ (bkz: celebrity deathmatch) te olur zaman zaman. insanlık hali] konu heryere gelebilir herşey konuşulabilir. arkadaşı dinlerken televizyona poposunu dönmüş uzun oturan (bkz: uzun oturmak) arkadaşlar bunu anlamakta zorluk çekebilir tabi. ya da o anda algıya açık olan yerleriyle anlıyıp esprisini yapabilirler. fakat iyi niyetli bi zihinle bu söz en fazla kulak gıdıklamıştır sağlam bünyelerde. kıçı kaşınanlar sıçma özgürlüğünü zaten kullanıp kaşıntıdan kurtulmuşlardır o da ayrı mevzu.
insanlar ne ilginç..

facia demişler. facia da söz mü yaşadıklarımız yanında. bir ara korktum stüdyodakiler 1 milyarlık telefonlarını bize atıcaklar deyerekten. programdan çıkarken köpekler saldılar üzerimize şerrrefizim. ama bunlar gerçekten önemli değildi sözlükte de bunu facia olarak yazan ılımlı yazarlardan. biz orda yerin dibine batarken bu sahneye sadece facia demeleri gerçekten çok üzdü beni.

konuşmak üzere mikrofon uzatıldığında sözlük yazarlarımıza bir şeyler anlatabilmek için çabaladılar. bunu yapan yazarlarımıza teşekkür ediyorum.
eğlensin gençler diyip hoş gördüğüm ama kendimi de gülmekten alamadığım zirve.

işte disko kralına çıktım canlı yayında konuştum özneli yüklemli cümleler kurdum egom bi yerine geldi oh iyi bu olay egomu bi kaç hafta saglam tutar diyiniz bari ne diyim. ha günün birinde konuştukarınızın bir anlam ihtiva etmesi gereğini farkederseniz o zaman olumsuz örnek diye bi dinleyin. anlam ve anlama konusunda ve egonuzla barışmak konusunda belli bi miktar ilerleme kaydederseniz de açın bi daha izleyin eğlence olsun:
-biz hep sanat konuşuyoruz toplumun kültür seviyesini konuşuyoruz
-toplum internetten alışveriş yapabilse korsan sorunu çözülür
-ilkelerimizi ne pahasna olursa olsun korumalyız, yemeklerden önce ellerimizi yıkamalıyız
-burda kaç kişi biliyo zardanadamı. taksit yapsınlar cdlere. ayln aslım ne hale geldin sen.

korsan alıp başını yürümüşken, herkes bedava internetten indirirken bile konserler ve extralarla hepimizden zengin olan o insanlara karşı konusurken bunları mı diyebildiniz anca.
**
(bkz: uludağ sözlük eve dönüş yasası)
canlı yayında heyecanlanıp saçmalanmıştır. zaten konuşmaları için zorladılar. konuşmak için bir birbirlerinin elinden mikrofonu kapmaya çalışmadılar. her şey zorla oldu. çocuklara hak vermek lazım.

ancak tartışılan konu çok saçmaydı ve apışıp kaldı eleman o yüzden saçmaladı. hayatta saçma tartışmalara yer yoktur zaten. şaşırmak normal bu durumda.

şimdi demek istediğime geleyim. adamlar birbirlerinin elinden mikrofon kaparak konuşmaya çalıştılar. adeta yarıştılar birbirleriyle. zaten konunun uzamasına neden olan da buydu. bir kişi çıkar derdini söyler biterdi aksi halde. kimseye zorla konuş denmedi. herkes ünlü olacak ya 1 dakika da olsa.

konu saçma falan değildi ayrıca. gayet güzel bir konuydu saçmalık konuşandaydı. hoş her ne kadar saçma bir konuda saçma bir taraf oluyorsan da seçilen cümlelerle ve duruşunla konuyu kendi lehine çevirebilirdin.

şunu söyleyebilirim ki faciaydı.
yazarların oraya kutsal bir görev için gitmişler de başaramamışlar havasına büründürülmesini anlamadığım sözde facia.
neden facia olsun ki dediğimdir.
facia facia diye bağıran herkes topluluk karşısında konuşamayan, tek başına tüm herkese cevap verebilirken ona katılan ama son anda okan bayülgenin bir sorusu karşısında bir anlık afalladığı için hakketen ya okan haklı diyen. aniden 180 derece dönebilen insanlardır.
aslanlar gibi konuşmuşlardır.
bu adamlar siyasetçimi ki laf kalabalığı yapsın lafı döndürüp dolaştırsın.
hepsi 20 - 25 yaş arasında insanlar. 18 yaşındaki kız hariç tabi.
25 yaşındaki adam 40 yaşındaki adam gibi bakamaz tabiki gördüğü gibi konuşur.
karşılaştırma yapıyorlar, kurban halineden memnunsa aylin niye lüks yaşam için kıçını yırtıyor. sonrada vay efendim elinizdeki telefon son model ama kaset almıyorsunuz siz bu kadarsınız.
sen sattığın kasetlerle değil verdiğin konserlerle ayakta kalacaksın. kusura bakma sende çağa ayak uyduracaksın. kim üzerinde cd çalar taşıyor. herkeste mp3 var. töbee ya. konuşturuyırlar beni.
kesinlikle elemanlar aslanlar gibi konuştular, facia falan yok.
okan bayülgen aferin dese o zaman işte uludağ sözlük ün farkı diye başlık açardınız.
aferin demedi diye facia oluverdi.