bugün

kanar" ya
her şey bi yana güzel goller izlediğimiz maçtır. üçüncü golü bir yana bırakırsak; ilk golde ibonun asisti ve öncesindeki çalımı artı fink in vuruşu, sonrasında bobo nun o drogbavari dönüşü ve sonrasında kimse anlamadan gol olması. uzun zamandır gollerinden bu kadar zevk aldığım bir derbi maçı hatırlamıyorum. golleri hangi takımın attığına da bakmıyorum.
sezonun ilk maçında sivas ile berabere kalacakken 2. yarıda ofsayttan attığı gol ile sezona galip başlayan fenerbahçe'lilerin, kadıköy'deki galatasaray maçında ilk golü ofsayttan atan fenerbahçe'lilerin, beşiktaş'ın 3. golünün kabak gibi ofsayt olmasına çemkirdikleri maç. ben beşiktaş'lıyım. evet 3. golümüz kabak gibi ofsayttı.

fenerbahçe futbol oynamayıp yerlerde süründüğü için son kozunuz olan hakeme sövüyorsunuz. siz de haklısınız. bu takımı bu hale daum getirdi. kazım'dan forvet mi olur? semih niye hep yedek. bunları sorgulasanıza! takımınıza faydanız olur.

o kadar saçma şeyler yazılıyor ki, küfür etmek bile gelmiyor içimden. tribünde küfür de vardı bu arada.. tff'ye şikayet edin ceza versinler beşiktaş'a. ruhumuz yeter!
fenerbahce taraftarını hezimete uğratan lanetli maç.
(bkz: Allah belanı versin)
bazı klavye ustalarına maçlardan önce öyle atılıp tutulmayacağını, karşındakinin koskoca beşiktaş olduğunu hatırlatan maç olmuştur. tabi bazı at gözlüklüler çıkacaktır fırat aydınus'a veryansın ederek durumu kurtarmaya çalışacaklardır, ancak bu fenerbahçe'nin futbol olarak hiçbirşey yapmadığı gerçeğini değiştirmeyecek.
başlık altındaki entrylerin göte girdiği maçtır.
Her ne kadar Demirören'i sevmesem ve bu maçın onun ömrünü arttırdığını düşünsem de, şımarık Fenerbehçe taraftarı ve kulübüne kitlenmiştir. sadece bunun için bile sevinme sebebidir.
ilk yarısı dengeli geçmesine rağmen 2. yarıda beşiktaşın bambaşka bir ruhla ve kazanma arzusuyla sahaya çıkarak çatır çatır ebemizi siktiği maç olmuştur.

gerçekçi olalım arkadaşlar, verilmeyen bir penaltı değil, verilse de verilmese de bir şey denemeyecek bir penaltı pozisyonumuz ve alex'in direkten dönen frikiği dışında ne yaptık maçta?
at fink'e at fink'e diye taşak geçtiğimiz fink hem savunmada alex'in ağzına sıçtı hemde hücuma gelip saatte 116 km hızla haşırt diye taktı. hemen hemen her topta, her pozisyonda vardı. deli diye taşak geçtiğimiz ibrahim üzülmez ** 2 asist yaptı. 2. gol bağıra bağıra geldi ama benim televizyondan gördüğümü sahada gören olamadı. bilica'ya bile muhtaç(!) haldeyiz, varın gerisini siz düşünün. bir 'genç' semih vardı; kulübede yaşlandı. sorumsuz, şımarık kazımdan forvet bozması yapmaya çalışacağımıza o oynayabilirdi sanki? özer diye bir adam aldık, adam tek başına takım, asist konusunda falan doçent olmuş bir adam ama fenerbahçe her zaman ki gibi onuda harcamaya inanmış**. genç özer olur o da yakında, kulübenin demirbaş listesinde de yerini alır. ya da aklını kullanır çeker gider bu takımdan.

maçla ilgili fazla teknik yoruma gerek yok zaten her şey aleni bir şekilde ortada. haketmedik maçı kısacası. ilk yarısı dengeli ikinci yarısı ezildiğimiz bir maç oldu. her zamanki gibi daha çok isteyen taraf kazandı. ama fenerbahçe için kazanırken görülmeyen şeylerin belki bu mağlubiyetle görülebilir hale gelmesi umudu benim içimi ısıttı.

he unutmadan tebrikler beşiktaşlı arkadaşlar, sonuna kadar hakettiniz bu galibiyeti. nasıl biz galatasaray maçından***sonra sevindiysek, aynı şey şimdi beşiktaş taraftarının hakkı. nasıl koyduk ama mesajlarını bekliyorum.

saygılarımla, hadi şimdi dağılın..
ofsayttan gol atmaya alışmış bir takımın ofsayttan gol yemesini görmek beni son derece mutlu etmiştir. orgazm oldum resmen abi.
ayrıca cesur yürek yan hakem bahattin duran abimizi de kutluyorum şu sözleri icin;
-at abi at abi ya s..ktrsin gitsin
Beşiktaşın savunma güvenliğini ön planda tutarak oynadığı maçlardan biridir.seri halinde kazandığı 6.lig maçında savunma bloğu çok iyi işlemiştir.ligin iyi hücum ekibine neredeyse pozisyon vermeden maçı bitirmiştir.Mustafa denizlinin çift ön liberolu sistemli savunma sistemi ligin en iyisi denebilir,savunma sistemini oturtan beşiktaş hücumda da istikrarı yakalayabilirse yeniden şampiyonluk ipini göğüsleyebilir.buradaki handikap m.denizlinin yeni maceralara girip taşlarla yine oynaması,hücum oyuncularının bolluğu(delgado,tabata,yusuf,tello,s.özkan,nihat,holosko,nobre,bobo,hatta batuhan) ve bunlardan ideal dörtlüyü bulamamak ilk beş haftada olduğu gibi takıma yine zaman kaybettiebilir.2002-2003 sezonundaki cordoba-a.yıldırım-zago-ronaldo-giunti-tayfur-pancu defans ve orta sahasından sonra oluşan en iyi savunma orta saha bloğu denebilir bu yılki takım...
(bkz: acıttık mı)
tartışması hala hararetli bir şekilde yapıldığına göre kuyruk acısı çok fena...

(bkz: abi bizim penaltımızı niye vermediler)
ercan saatçinin maçın ardından verdiği röportajda yine döktürdüğü maçtır...*
http://www3.bobiler.org/u...hs/178556790e.jpg?t=35578
beşiktaş'ın en önemli artısı sezon başındaki kötü başlangıca rağmen takım olarak kararlılığını yitirmemesi. dün de beşiktaş sakin ve kazanma konusunda çok kararlıydı, oysa son dönemdeki zorlu psikolojik süreçten sonra takımı çok daha gergin bekliyorduk. maç içinde sakin olanın beşliktaşlı oyuncular olması ilginç, fb liler son derece sinirliydiler. görünen köy klavuz istemez, büyük pay yine mustafa denizli'de.

(bkz: anger management)
arada bir olur canım böyle şeyler. zaten hakem de çok kötüydü. penaltıyı da vermedi. ahahhasdlasdsad.
kartalımın parçaladığı maçtır. neymiş hacım, kartala bulaşmayacaksın...
beşiktaş'ın fenerbahçe'ye top göstermeden kazandığı maçtır. yok hacı o değil de maç öncesinde "maç bitince burda beşiktaşlı kimse kalmayacak" diyen fenerliler nerde yahu? *
bir fenerbahçeli olarak yenilmekten çok düştüğümüz duruma üzüldüğüm maçtır. sonuçta beşiktaş'a yeniliyorsun. ancak ben hiçbir derbi maçta bu kadar ezildiğimizi hatırlamıyorum. galatasaray'a 5-1 yenildiğimiz maçta bile tek kale oynamıştık. 2. yarıyı zaten izlemedim sonuç belliydi benim açımdan. ama böyle şeylere pek takan bir insan olmasamda içerden gelen ooo oley, oo oley sesleri hiç hoş değildi. fenerbahçe'nin şampiyon olsa bile beşiktaş'tan intikam alarak şampiyon olması lazım. hem de öyle böyle değil, kadıköy'e gömmesi lazım beşiktaş'ı.

bu arada hakem için bir eleştiride bulunacağım. saçlar olmamış fırat * he birde ibrahim üzülmez'in gökhan gönül'e yaptığı hareket penaltı kokuyordu.
beşiktaşımın çatır çatır eze eze hak ederek yendiği maçtır.
Volkan Demirel'in "hiçbir derbi maçında birden fazla gol yememiş olma" özelliğine nokta koyan maç olmuştur. Kısacası bir başka japon bayrağı
hadisesinin yaşandığı maç olmuştur.

Hazım sıkıntısı çekenler için itinayla (bkz: activia)

siyah ulan
beşiktaşımızı kendine getiren, camiaya yeniden ümit aşılayan maçtır.
lan üşenmedim sabah sabah 494 tane entry okudum. başlıkta maç başlığı. sonra da bir beşiktaşlı olarak yazasım geldi. Şimdi gelelim maça. ilk yarının 1-20 dakikaları arasında beşiktaş etkili olmuş ama gol atma özürlü beşiktaş özürlülüğünü tekrar göstermiş ve gol atamamıştır. 20-45 dakikalar arasında Alex ile bire bir oynayan finkle emre uğraşmış, alex biraz serbest kalınca fener çok net olmasa da 1-2 pozisyona girmiş ve bariz bir penaltısı verilmemiştir. Fenerbahçe ilk yarı tek kale oynadı diyenler için hatırlatma yapayım inönü stadında kaleleri orta çizgiye yapmamışlar üzgünüm. kıssadan hisse ilk yarı orta saha mücadelesi olarak geçmiş, topla daha fazla oynayan fenerbahçe olmuştur.

Maçın ikinci yarısında ise farklı bir beşiktaş vardı. iboya söyleyecek söz yok. Ne zaman ki onun kadar beşiktaşlı olursunuz o zaman o adamı eleştirme lüksünüz olur. Yaptığı ortalar ve 2 asiste söylenecek söz yok. Aslında entrynin tamamını fink'in golüne ayırsam yeridir. Hani derler ya jeneriklik gol. Aynen ondan işte spor programlarının jeneriklerinde 3-5 sene çevirirsin bu golü. Bobo ise golde kendine yakışanı yaptı ve güzel bir gol attı. 3. gole gelecek olursak buz gibi ofsayttı. Ama hiç gocunmadım.

Yıllardır şerefli ikincilik diye götümüzü yırttık kimse kupa vermedi. Millet eliye topu kaleye soktu (nicolas anelka fb-konya maçı), uzatmalarda ofsaytlardan goller attı (2009 sezonu fb-sivas maçı) tarihinde 8 tane yememiş takımlar 8-0 yenildi (sevinmeyin lan liverpool maçı değil gs-ankaragücü maçı) biz hep gönüllerin şampiyonuyuz diye avunduk. hakemin art niyetli olduğuna gram inanmıyorum. Sadece derbiyi yönetecek motivasyonda değildi o kadar. Bu güne kadar hakem hataları bize oldu bir kerede karşı takıma olsun umrumdışı yani. Ayrıca febeli kardeşlerim 90 dakika boyunca alexin frikik vuruşu dışında febenin akılda kalan pozisyonu mu var? ha güzel oynasanız hakem sizi yaksa burda objektif bir şekilde çıkıp söylemeyen çöyü* kanaryalar tepelesin.

Hakedenin kazandığı bir müsabaka olmuştur.
Kazım Kazım'a kapak olan bir müsabaka olmuştur.
2-1 cilere ayarın kralını veren müsabaka olmuştur. 2+1=?
ibrahim Üzülmezin fenerlileri fena üzdüğü müsabaka olmuştur.

Fenerli kardeşlerime geçmiş olsun demeyi kendime bir borç bilir, kadıköy! rövanş! gibi kin besleyenlere 3-4 kadıköy hatırası ile şimdilik kendilerini tatmin etmelerini temenni ederim.
insana sarar'dan bir takım elbise kazandıran maçtır...

kazanmak isteyen herkesin fenerbahçe'nin mağlubiyeti ile ilgili her türlü iddiaya girmesini ganıttıra ganıttıra tavsiye etmekteyimdir.
maçın yıldızının fink olduğu karşılaşma. alex'i çok iyi tuttu adam. hatta maç sonunda bile fenerbahçe soyunma odasına gittiği söyleniyor lan.
beşiktaş'ın galibiyeti ile sonuçlanacak demiştim, niketim öyle de oldu.
bjk:3 fb:0 sonuçlanan maç.

(bkz: genç fenerliler rahatsız)