bugün

2010 güney afrika dünya kupası h grubu ikinci maçı.
green point stadyumu'nda saat 21:30 yapılacak h grubu maçı. maç cape town'da.
honduras'tan umudum yok hiç, ispanya açısından kolay bir maç olacak gibi. gerçi dünya kupası havası başkadır elbet ama honduras'ta külkedisi'nden sinderella'ya dönüşecek ışık yok.

edit: imla
torres&villa şovuna sahne olması beklenen maç. honduras kontratak futbolu oynayacaktır muhtemelen.
ispanya'nın coşacağı maçtır. david villa en az 2 gol atacaktır.
honduras'ın ispanya'yı gole boğacağı maçtır. skor tahminim 5-2 honduras lehine.

garibanın yanındayım olm, allah allah.
ispanya nın en az 3 atacağı maçtır.Yenemezlerse dünya kupasına veda edeceklerdir.
an itibari ile devam eden maç.
portekiz maçından daha gollü olması halinde, dünya kupalarının en gollü günlerinden birini yaşatması muhtemel maç
david villa salladı bi tane ama Ömer üründül adlı kişinin yorumu villa bence pas vermeliydi bunun şokunu atlatamadan spikerden villa nın hala valencia da olduğunu duyunca belki de şova gidecek maçı izlemeyi bıraktım.
david villa nin pes goluyle ispanyanin one gectigi mac.
MAÇIN SPiKERi erdoğan arıkan honduraslı futbolcu için ertem şenervari bir yorumda bulunmuştur.şöyledir efendim ;
"martinez o kadar hızlı bir futbolcu ki kendine bile çalım attı"*bu ne lan
torres'ın saç baş yoldurduğu maçtır. Maç izlerken bi umutu bir de güiza yı izlerken bu kadar sıkılmıştım. nerede eski tores...
"ramos a bak herif sürekli görünüyo adam gene heryerde." ve "güizaya, torres forması giydirmişler la." gibi yorumların geleceği maçtır. nedir bu ispanyanın oyunu böyle azizim.
david villa'nın golüyle ispanya'nın 2-0 öne geçtiği maç.
david villa'nın damgasını vurduğu maç. golcün böyle olacak dedirtmiştir.
pique'nin ağzının köfteye döndüğü maç. ne darbeydi ki kanlar içinde kaldı adam.
iddaa'nın honduras'a 5 handikaplı maç galibiyeti bahsi açması gereken maç.
portekiz maçından gaza gelmiş maçtır.

yetmiş milyonun huzurunda fifa'ya seslenmek de farz olmuştur. tüm dünyayı kucaklayacağız ayağına futbolu futbol olmaktan çıkartmaya gelmiş ülkeleri de şampiyonlar ligi misali bir elemeden geçirin canım. şimdi bana küfrettireceksiniz.
david villa nın penaltı kaçırdığı karşılaşma.
2-0 bitmiş karşılaşmadır .
bu maç villa nın barcelona forveti olabileceğini ve çok da yakışacağını kanıtlamasının yanı sıra şu diyalogu da barındırır.

arıkan: sizce david villa barcelona da başarılı olur mu ?
üründül: olur.

ben hayatımda böyle keskin, böyle kendinden emin bir cevaplama tribi görmedim ki buradaki nokta çok şey anlatıyor aslında. öyle bir nokta ki arıkan 3 saniye boyunca olayı nereye bağlayacağını kestirememiş, fonksiyonel hasara uğramıştır.