bugün

Türkiye A milli futbol takımının sadece bir Maçta şakır şakır top oynadığı,
O maçta da elendiği turnuva.

Gülermisin, ağlarmısın.

Not:
Hırvatistan’ı elediğimiz turnuvadır ayrıca. Ama Euro 2008’den sonra Hırvatistan’a bakın, bide 2008 sonrası Türkiye’ye bakın. Her şey Burda “gizli”.

Hehehe nasıl 3. Olduk ama demeye devam edelim biz. Tsee tsee tsee.
türkiye futbolunun ruhunu kaybetmediği zamanlar.
Rüştü sayesinde kaçan final.

Volkan yan koller'e kafa atmasaydı, ispanya türkiye finali olurdu.
Hayatımda izlerken en keyif aldığım turnuvaydı. Aslında ben koyu bir Fransa 98 ciyim ama euro 2008 ondan bile güzeldi çünkü biz vardık ve yarı finale kaldık ve 3 defa yok lan artık bitti denilen yerden çevirdik. Ayrıca bu turnuvadaki Rusya ya hayran kalmıştım. Gruplarda ispanya ya 4-0 kaybettiği maçtan sonra babama demiştim ki baba Rusya bir top oynuyor görmen lazim adamlar şahane takım kurmuş. Maç kaç kaç bitti demişti 4-0 ispanya aldı demiştim. Mal misin lan sen demişti. Sonra o Rusya yarı finale kaldı. Baba ben sana futbol izleyemezsin demedim futboldan anlayamazsın dedim. Naberrrr...
ne turnuvaydı ya! tadı hala damaklarda.
final olsaydı cidden hak etmiştik fakat güzel anılar bıraktı. evet.
Türkiye nin 3. olduğu turnuvadır.
ispanya'nın costurduğu şampiyona. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu.
Birdaha oyle heyecan gelirmi diye merak ediyorum. Kizlarla erkeklerin ulkece heyecanla izledigi tek turnuvadir.
türk milli takım için çok önemli ve heyecanlı geçen turnuvadır. tüm ülke olarak futbola kilitlendiğimiz son turnuvadır ayrıca.
kendini özleten turnuva. o maçlardaki heyecanı bi daha yaşayamayız.
Nerde o günler o sevinçler dediğimdir.
mazilerde kalacaktır artık 2016'ya bakmak lazım .
gurur dolu bir turnuvaydı. fransa'ya gideriz inşallah.
şöyle muhteşem bir müziği bulunan şampiyonadır:
http://www.youtube.com/watch?v=xNNnBk5WGsE&index=1&list=WL
(bkz: what a finish)
(#24117378)
Bu turnuvadan beri gülmüyoruz.
hırvatistan maçında semih'in attığı gol ile milyonlar sandalyeden düşmüştür. iyi düşün lan. evet. *
212. entryi okuyup Hırvatistan değil miydi la o dedirten maçtır keza Semih , Çek Cumhuriyeti maçınca oynamamıştır.
hırvatistan maçında semih'in attigi golle cidden sandalyeden düşmeme neden olan turnuva.

edit: uyaranlara teşekkurler.
Türkiye 4. Olmuştur.
türkiyenin 4. olduğu turnuva. zira üçünçülük maçı oynanmıyorsa eğer, turnuvanın şampiyonuna elenen takım 3.olur.
Türk milli takımı bu turnuvada o kadar zirveye çıkmıştır ki, o yükseklikten akabinde tarihinin en büyük düşüşünü çok sert çakılarak yaşamıştır. Hala da toparlanamamıştır. (bkz: ne oldum değil ne olacağım demeli)
ispanya'nın birinci , almanya'nın ikinci , türkiye'nin üçüncü , rusya'nın da üçüncü olduğu turnuva. ayrıca turnuvadan sonra turnuva'nın şampiyonu ispanya'nın iyi oyuncularından daniel guiza ve teknik direkötleri aragones fenerbahçe'ye gelmiştir.
ömer üründül ün her golden sonra hööööööy höööööööy diye bağırması müthişti.