bugün

galatasaraylılara 19 mart 2009 galatasaray hamburger sv macini biraz olsun unutturan karşılaşmadır.

(bkz: yarasin tosunuma)
(bkz: bir boka yaramayan minimal guiza golu)
ali sami yen 'e galatasarayın babası olarak geleceklerini iddia eden antu.coma kapak olan maçtır. hayırlı uğurlu olsun bu kapak bunlara yeter.
dün itibariyle galatasaray yenilgisine kendileri kralmışcasına yorum yapan, götlerine kına yakan fenerbahçeli taraftarlara kapak olan maçtır. öyledir işte bu işler. bursaspor'u canı gönülden tebrik ediyorum. fenerli taraftarlar gece yatarken kapaklarını kapamayı unutmasınlar diyorum. dağılabilirsiniz.
(bkz: penaltı kazanan tarafın üzülmesi)
çok sevilen ilk filmin ikincisi yine aragones tarafından çekilen filmdir.
günesi gördüm filmi gibi hazin bir sonla veda ettigimiz karsilasmadir.

(bkz: guiza yi gördüm)
(bkz: hayat ne tuhaf dutlar bülbüller filan)
en baştan beri söylediğimiz bu sene fenerbahçe için kayıp bir yıl olduğunun ilan edildiği maç.

artık acımıyor be sözlük.
maç sonrası tepkileri beni şaşırtan maç olmuştur. özellikle galatasaray lı arkadaşlarımızın bunu dünkü maçla bunu bağdaştırmaları. eğer galatasaray lı taraftarlar şöyle geliyoruz böyle yapıcaz, bayrağı dikicez, stadı yıktırıcaz olum gibi geyiklere henüz çeyrek final e dahi çıkmadan yaparlarsa doğal olarak tepki alırlar elendiklerinde geyik konusu da olurlar. buna şaşırmak çok aptalca geliyor bana kusura bakmayın. ki finali kadıköy de oynanacak bir kupanın sahibi nasıl galatasaray olabilecekti bilmiyorum, on yıldır ordan puansız dönüyor gs. gerçi hep böyle güle oynaya gelinir başta ya neyse. ayırca fenerbahçe nin bu seneki futbolunu beğenen, şampiyonluk için iddialı konuşan fenerbahçe lileri de anlamıyorum(gerçi pek rastlamadım). yani herhalde vardır ki bu kadar şaşırılıyor fenerbahçe nin kötü futboluna ve mağlubiyetine.

sonuç olarak fenerbahçe bu sezon daha çok alacağı malubiyetlerden birini almıştır. sıradan bir durumdur, göt olmak vs yoktur. ha fenerbahçe liler bursa ya bayrak dikicez gibi geyikleri yapıpta yenilseydi evet göt olma durumu olurdu. tıpkı dün geceki gibi.
elalemin ...iyle gerdeğe girerken elalemin yanlışlıkla size girmesi durumu.
taraftar forumlarını bile mumla aratan yorumlara sahne olan bir diğer maç.
rıdvan dilmenin sirke satan yüzüne bakarak bursanın galip geldiğini anladıgımız maçtır.
bazı fenerbahçeli taraftarların "biz zaten şampiyon olacağımızı iddia etmiyoruz, biz zaten bu sene şampiyon olamayacağımız için pek önemsemiyoruz" minvalli sözlerle yokmuş gibi davrandıkları karşılaşma.

daha 10 gün önce sivas'a 4 atınca "şampiyon olmamız engellenemez" "sarı, lacivert, şampiyon, fener" diyenler kimlerdi acaba?

aziz yıldırım eseri ile bir kez daha gurur duysun.

"hiçkimse fenerbahçe'den büyük değil" diyerek koyar herkese postasını. getirebildin mi bir aurelio? josico+maldonado+emre bir tane aurelio etti mi? adam senle konuşmak istediğinde "para mı istiyorsun, yok para mara" deyince büyüklüğünü gösteriyordun?

gittiğinde bir yabancı gibi davrandığın tuncay... getirebildin mi bir tane tuncay yüreği?

mahmut uslu'ya sormak lazım ümit özat'a isim vermeden sallıyordu, "yaş ilerleyince böyle köln davaları falan çıkıyor" diyordu, getirebildiniz mi bir tane ümit özat özverisi?

fenerbahçeli taraftarlar artık karar versinler, fenerbahçe cumhuriyeti dedikleri kulüplerindeki diktatoryaya destek vermeye devam edecekler mi, etmeyecekler mi?
bursaspor un taraftarıyla kazandığı maçtır. bu maçla ilgili gerisi yalandır. övülecek tek bir şey varsa bursa taraftarıdır. her maç böyle takım ayırtmeden çoşkuyla tezahurat yapsınlar gelecek yıl iç sahada oynayacakları 17 maçtan en aşağı 40 puan toplarlar.

artık anadoludaki hiç bir deplasman çantada keklik değil. maçın sonucu sürpriz değil. artık bu sonuçları olağan karşılamak lazım.
fenerbahçenin çift forvetle ne kadar üretken olacağı bu maçta görülmüştür.çift forvette guiza nın nasıl iyi oynayacağıda bu maçta görülmüştür.

ama atıcaksın 2 yi işi bitireceksin işi.defansa neden gölülüp kontra oyununa dönüyorsn, sen fenerbahçe sin.git üstüne kopar maçı.defansı önde yap.yine bizleri çıldırmıştır.
dip not : hakemler şampiyonluklarımızı engelleeyen büyük olma çabası içerisindeki bir jimnastik klübünün güzel taraftarlarının son dakikada hakemin fenerbahçeyi nasıl miktiğini görmelerini umduğum maçtır.ama bu biz fenerbahçeliler için bir bahane değildir.

ama bünyeler bekliyorki adnan polat çıksın yine açıklama yapsın, tüpçü gitsin sunum yapsın fenerin hakkı yendi bu hakemlerle olmaz diye.
2-1 bursaspor üstünlüğüyle biten maçtır. ayrıca bursaspor bu sezon sahasında galatasaray ve trabzonspordan sonra bir başka şampiyon adayını da aynı skorla mağlup etmeyi başarmıştır..bu maçı gerçekten kazanabileceğini düşünen fenerbahçelilere kapak olmuş maçtır.guiza gol atınca anlamadınız mı oğlum bi terslik olduğunu... tebrik ediyorum bursasporumuzu. ah bu maçta bursada olmak vardı...maç sonrası görüntülerle idare ettik tabi...izlemek isteyen varsa lig tv sitesinden izleyebilir. alem taraftar görsündür..
beşiktaş'ın 11 puan gerisindeyken gelip ilginç şekilde şampiyon olan fenerbahçe'nin bazı(!) taraftarlarının beşiktaş jimnastik kulübü -evet ulan jimnastik gurur duyuyoruz mnkym var mı?- taraftarlarına akıllarınca "ilginç" şekilde laf sokmaya çalıştıkları karşılaşmadır.

yavrucum sen o sezonki diyarbakırspor'a atılan ve verilmeyen nizami golden sonra konuştun mu? elazığspor maçında atılan ve verilmeyen nizami golden sonra konuştun mu? o sezonki 2-2 biten fenerbahçe-beşiktaş maçında ibrahim üzülmez'e uçan tekme atan luciano'ya kırmızıyı çakmayan serdar tatlı'ya tepki koydunuz mu? aynı maçta sergen'e yumruğu çakıp dişlerini kıran aurelio'ya kırmızı çıkarmayan serdar tatlı'ya tepki koydun mu? elle kolla gol attığın konyaspor, rizespor maçından sonra "bunlar futbolun içinde olan şeyler, maçı hak ettik" diyen nihat özdemir kimin yöneticisi? bu sezonki ilk yarıdaki maçta cisse'ye gösterilen ilk sarı kartın ucuzluğunu gördün mü? 17 nisan 2005 fenerbahçe beşiktaş maçı'ndaki bülent demirlek komedyasını hiç konuştunuz mu?

(bkz: bu gonuda hassasum)

senin aziz başkan'ın türlü saçmalıklara imza atıyorsa ve bu takım bugün onun eseriyse ve ona tepki koyamıyorsan en büyük fenerbahçe düşmanı sensin.

tüpçü türlü saçmalıklara imza atar ve en başta beşiktaş taraftarı tepki gösterir! en ağır eleştiri yine siyah beyaz çıkar! ha sendeki yürek bizdekinin 10'da 1'i değilse yemez aziz yıldırım'ı eleştirmek!

aziz saçmalar, eleştiririz "ehehehe kıskanıyosunuz olm, stadımızı kıskanıyosunuz" diye sahip çıkarsınız. aziz saçmaladığında, yönetim saçmaladığında fenerbahçe'nin altına en büyük dinamiti fenerbahçe yönetimi koyduğunda hepiniz arkasındaydınız?

"bunlar bizim için bahane değil tabi" diyorsan, önce yönetimin yarattığı bu takım üzerinden yönetimini eleştirmeyi bileceksin.

kib. öptm. bye.
gün boyu hamburg maçı sonrası dalga geçen fenerbahçelilerin " BAYRAĞINın ALTINDAKi TAKIMla dalga geçersen, ERTESi GÜN BAYRAĞIMın ALTINDAKi TAKIMIN ALTINA GiRERSiN!" sözünü haketmelerini sağlayan maç.
hiç te süpriz olmayan karşılaşma. bu hafta olmasa haftaya alırdık aynı sonucu. ya bir de bir şey var, sanki berabere kalınca şampiyon oluyorsun da hakem penaltı verince delleniyorsun. ne gerek boş veeeeer. layık bu takım buna, bir senedir ses çıkarmayan taraftar da layık. sus, titiraz etme. oku bakayım;

layığım, layıksın, layığız.
tanım: allahın sopası yok bursaspor'u var diye düşündüren maç.
fenerbahçem'in her dakika her oyunucudan gol yiyebildiğini gösteren karşılaşma. aragones takıma ne yaptıysan her türlü gol yiyip kopuyoruz olaydan, ulan maçtan bir gün sonra bile gol yiyeceğiz nerdeyse, maçın başında at yat... sanki süper defansımız, baskı yapan ortasahmız var. anadolu takımı dediğin de gol atabilen takımdır dedeciğim tek gol atıp maç bitirme devri kapandı.
ivankov'un, kariyerindeki 37. golünü attığı maç.
(bkz: dostum hamburger diyordun iskender çıktı)*
ömer çavuşoğlunun reha muhtar karşısında gevrek gevrek gülmesinin sebebini daha iyi ortaya çıkaran maç olmuştur. Bu Fenerden bi b..k olmaz bari Cimbom yenilsede yüzümüz gülse diyorlar demek ki.
Bu da bi hayat felsefesidir sonuçta.