bugün

Liebe long deutschland.
almanya'nın şili'ye top oynatmayacağını düşündüğüm maç.

gönüller şili'den yana elbette.

Edit:durduk yere gol yedi adamlar türkiye gibi.
şili'ye verilecek maçtır. yazık sevinsin...
eğlenceli geçen maçtır. Şili şu ana kadar almanların ağzına sıçıyo, ama alman farkı yener muhtemelen. derken şom ağzıma... stindl attı 1-0 yeniyor almanlar.
Sen 20 dakika köpek gibi futbol oyna, boktan bi hata yap gol ye. Yazık yav.
(bkz: Futbol 90 dakika sürer ve Almanlar kazanır) Resmen böyle şuan. Maçın başından beri Şili çılgın oynuyor bir hata yaptılar gol yediler.
ikinci yarı şili nin en az bir gol bulacağını düşünüyorum.
bielsa denen sapik sadece milli takimi degil butun ulke futbolunu yonettiginden sili de on taraf ferrari arka taraf sahin slx. ama her zaman keyifli.

dipnot: sili futbolda tekrar soz sahibi oldugunda 2010 dunya kupasiyla beraber baslarinda bielsa vardi. alexis in udinese de yanladigi gunler.
zevkli bir mücadele oldu.
Şili milli takımı çok çirkefmiş. Hepsi şopar amklarım.
Şili fena tırmalıyor ama beraberlik golü gelmeyecek gibi. Gelse de bir uzatma izlesek.
Edit; derken maç bitti, kupa almanya'nın.
1-0 biten maç kupa almanların.
sanırım Almanyanın uzun süre sonra ilk defa hak etmeden kazandığı turnuva. tabi ki benim görüşüm. hak etmemek derken aslında kötü oynayarak demek istedim siz anladınız zaten.
almanların b takımıyla kazanıp konfederasyonlar kupasına ulaştığı maç. ayrıca, "Futbol basit bir oyundur; 22 kişinin 90 dakika topu kovaladığı ve sonunda her zaman Almanların kazandığı bir oyundur." sözünün hala geçerliliğini koruduğunu bize göstermiş oldu.
Gönlüm Şiliden yanaydı ama Almanya kalitesini ortaya koydu.

Şilinin son dakikalarda ki net pozisyonları değerlendirememesi üzere Almanya'nın 1-0 aldığı maç.
şili' nin kalecisinden forvetine kadar başarılı bir takım oyunu oynadığı ama almanya' nın kazandığı maç.

--spoiler--
'' futbol 22 kişiyle oynanan ve sonunda almanların kazandığı bir oyundur ''
--spoiler--

(bkz: gary lineker)
Almanya b takımının şili ye yettiği maç.