bugün

- khh khhmmm..
- gülme len puşt!
- muha hahahahahahahahahhaa
- s.ktrn lan bi daha sizle maç izleyenin.
(bkz: 20 mayis 2009 da sukru saracoglu nda olmak)

(bkz: umutlara elveda)
şu an itibariyle 4-1 olmuştur.

yine de iyidir, ülke puanına(daha doğrusu averajına) -4 yerine -3 yazılacaktır.

(bkz: güleriz ağlanacak halimize)
ramazan ayı sonrası ukraynaya gitmenin sakıncalı olduğunun göstergesi hadise, ertuğrul bile oyuncularının ukraynalı kızlarla olmasına engel olamadığının göstergesidir. maç sonrası soyunma odası muhabbeti çok merak edilmektedir.
(bkz: ötanazi)
4-1 biten karsılasma.
(bkz: beşiktaş ın uefa kupası skandalı)

sonuç itibarı ile tam bir beşiktaş klasiği olarak tamamlanmış maçtır. 2. sınıf bir futbol ekibi olan metalist 5-6-7 rahatlıkla yapabilirdi. çarşı kapalıda mı sorun yok o zaman. sinan engin ertuğrul tüpçü falan iyi böyle. *
beşiktaş'ın babalara geldiği maçtır. onu bunu bilmem de, bildiğim tek bir şey var, o da: beşiktaş taraftarının sinan engin-ertuğrul sağlam-yıldırım demirören üçlüsünün kellesini istediği.

(bkz: yazıklar olsun)
beşiktaş taraftarının beşiktaş takımında ve takımda emeği geçenlere okkalı rahmetler okuduğu maç. yahu beşiktaşlı futbolcular maç sonunda skor tabelasına nasıl bakacaklar acaba?
avrupa kupalarındaki yeni hüsranımızdır, karşılaşma beşiktaş'ın 4-1 yenilmesi ile sonuçlanmıştır.

peki metalist kharkiv nedir ?

türkiye'de nasıl anadolu takımları varsa, metalist kharkiv'de ukrayna'nın mütevazi kadrosuna sahip bir takımıdır.
türk takımlarının avrupa kupalarında "biz bu takımı rahat eleriz" düşüncesi her zaman taraftarın hüsrana boğulmasına neden olmuştur.
fakat avrupa kupalarındaki zayıf rakiplerinin karşısında süt dökmüş kedi gibi oynayan büyük takımlar anadolu takımlarının karşısında aslan kesilmektedir. kısacası "seni paramla boğarım" felsefesi ile mücadele etmektedir.
bir beşiktaşlı olarak tv başında ezildiğim maç olmuştur. yalan mı söylicem ulan! ezdiler işte. bizi ezdirenlerin* artık gitmesi lazım. pek sayın dinine bağlı ertuğrul efendiden rica ediyorum gidin artık Allah rızası için. başkanı da, sinan ı da ikna et, hep beraber egeye bi yere yerleşin, gidin. düşün şu klübün yakasından. siz beşiktaşlıysanız ben değilim ulan!
istatislik olarak;

hakan arıkan: kurtarış 1 gol:0

marcio nobre: kurtarış:1 gol:1

adam siper oldu ağlara gidecek topa ya.
metalist'in hakkıyla 4-1 kazandığı maç olmuştur. hatta 4-0 kazansalardı daha şekil şombalak olurdu, yazık lan son dakikada yediler diye düşünmeden edemiyor insan.

ilk maçın başlığında yazdım. dedim hepsini, metalist beşiktaş'ı eler. eksileye eksileye butonu yalama ettiniz, oldu mu şimdi? arkadaşım beşiktaş düşmanı, kharkiv sempatizanı falan da değilim. türk futbolcusunun ve futbolseverinin en büyük eksiği rakibi tanımadan yorum yapmak. bilmediği her takıma mahalle takımı damgasını yapıştırıp ona göre oynuyor arkadaş. yahu senin futbol bilgin ingiltere almanya'yla sınırlı, başka ülkede top oynanmıyor mu? e sen izlemedikten ilgilenmedikten sonra tabi ki bilmezsin, mahalle takımı nasıl diyebiliyorsun ki? nerden çıktı şimdi bu peki? bu başlıkta bile var, maç olmuş 3-0, beşiktaş 3-6 alır diyor adam; örnek bu, abartı tabi. yahu hala mı akıllanmadınız? metalist ukrayna'da dinamo'ya kök söktürmüş takım, neyinize güveniyorsunuz da siz koşmadan etmeden top oynamaya kalkıyorsunuz ukrayna'da, evinizde güç bela 1-0 kazanabilmişken?

kharkiv dediğin yerin nüfusu 300 bin. maçı 37 bin kişi izledi. türkiye'de hangi takım yapabildi bunu, hangi takım yapabilir? ukrayna futbol özürlüymüş, ukrayna takımı türk takımını yenemezmiş; kharkiv adı duyulmamış takımmış, hedeymiş hödöymüş.

tekrar söylüyorum ki taraflı değildir bu yazım, beni bilen biliyor; ne kharkiv'le ne beşiktaş'la alakam var. fakat bu mağlubiyet iyi bir ders olmuştur diyorum şahsen, acı ama gerçek; öğrenin artık, bilmediğiniz her takım mahalle takımı değil.

aferin lan kharkiv'e.
sonucu "perşembenin gelişi..." özdeyişini hatırlatan maçtır. 3 haftadır kendi kendime yırtınıyorum maçlarda; bir kere de holosko ya da bobo'yu çıkarmadan nobreyi oyuna al be ertuğrul diye... Ama yok adam ezberlemiş arkadaş! Nobre'yi oyuna alacaksan bobo ya da holosko oyundan çıkar. istersen 5-0 yeniliyor ol o sırada hiç önemli değil. Risk diye birşey yok herifin literatüründe... Sene başından beri yırtınıyorum kendi kendime, şu Aydın Tello'dan 5 gömlek üstün oyuncu diye. Hem de türk, yabancı kontenjanını işgal etmez. Ama yok adam ezberlemiş solda Tello oynar diye...
Adam gibi adamsın, efendi adamsın, hiçbir lafımız yok Ertuğrul. Ama beşiktaşın, senin de hepimiz kadar sevdiğine emin olduğum beşiktaşımızın teknik direktörü değilsin, kusura bakma!
yazık oldu değil yazıklar olsun denilecek bir maç. türkiye'nin büyük takımlarından biri olan beşiktaş böyle ezilerek yenilecek bir takım mı? çok fazla şey söylemeye gerek yok, tek cümle ile "yazıklar olsun" dedirten bir maç olmuştur.
bütün futbolcuların, teknik ekibin bu skora neden olan herkesin boğazından geçen her lokmanın haram olmasına sebep veren maçtır. biz 8-0 lara da alışkın bir taraftarız. ama her kimki bu kulüpte görevini laylay yaparak icra eder bütün lanetimiz üzerlerine olur. istanbul gibi bi şehirde yaşıyorlar, beşiktaş gibi bir takımda oynuyorlar, tonlarca para kazanıyorlar bir de sahaya çıkıp alay ediyorlar. buna düpedüz rahat batıyo denir. yazık mı denir ana avrat sövülür mü şaşırılır mı ne yapılır bilemiyorum gerçekten bilemiyorum. lanet olsun forma/görev parayı alana değil, yetenekliye değil, şerefi olana verilsin. şerefsizlerin bu takımda işi ne yahu işi ne...
maçın özeti şudur:

(bkz: jackson avelino coelho) ve (bkz: hop 4 oldu)
melih gümüşbıçak'ın anlatırken bir cümlesinin yarım kaldığı maç olmuştur. ben tamamlamak istiyorum:

melih: ..evet 2 avrupa kupası maçı ve hakan arıkan ın toplamda kalesinde gördüğü...
sarp: ..12 gol.

hakan arıkan'ı 8-0 dan sonra göndermeyen yönetimin, teknik kadronun.. *
birilerini fena ozlettiren mactir.

(bkz: pascal nouma)
(bkz: ilhan mansiz)
(bkz: daniel pancu)
(bkz: sergen yalcin)
(bkz: guiaro ronaldo)
metalist kharkiv in sike sike kazandığı maçtır. ertuğrul yine saçma sapan bir kadro ile maça çıkarak, maçı başlamadan bitirmiştir. sağ kanatta hala holosko yu oynatıyor olması gerçekten kendisinin aklından şüphe etmeme vesile olmuştur. toraman dan sağ bek olmaz. kurtuluş sağ bek olmalıydı, zan ın yerine de toraman oynasa daha iyi olurdu ama geçti artık. geçmiş olsun. avrupa maceramız erken bitti... yazıklar olsun.
(bkz: şaka gibi)
özellikle geçen hafta ertuğrul sağlam ın yaptığı açıklamalardan sonra beklediğim hezimetlerin devamıdır.

şöyle ki;
ertuğrul sağlam ligde 4. hafta sonunda liderliğe oturunca gazetelere roportajlar verdi. "sırrımız disiplin, çok çalışıyoruz, çalıştığımızın karşılığını alıyoruz. falan filan." beşiktaş kötü futbol oynuyordu ama olsundu. nasılsa medya "oyun-yorum" medyası değil "skor-yorum" medyasıydı.
beşiktaş şiştikçe şişti, gerindikçe gerindi.
ardından geçen hafta sonunda beraberlik geldi. ertuğrul sağlam ayağa kaltı. "hakem golümüzü yedi anane" tarzı serzenişte bulundu. beşiktaş çok iyi top oynuyordu. eğer başarısız bir skorla karşı karşıya kalmışlarsa ancak dış güçler sebep olmuşlardır buna.

ve bu gece gördük ki beşiktaş, ertuğrul sağlamın elinde tuttuğu koca, renkli bir balonmuş. ufak bir iğneyle patlayıverdi baloncağız.

sorsan üzgün müyüm? üzgünüm diyememek üzüyor beni.
ertuğrul sağlamın beşiktaş antrenörü olacak kapasitede olmadığını tekrar ispat ettiği maçtır. böle bir takıma böle bir kadro ile çıkarak maçı tek taraflı kaybetmiştir. anlaşılmaz bi şekilde büyük takım olmayı öğrenememektedir futbolcularımız, delgado kaptan olmakla sadece dümeni döndürebileceğini sanıyor. birileri oyuncularımıza takım olmayı öğretmelidir. yoksa bunu taraftar yapacaktır.
öncelikle taraftarıyla bütünleşip elimize veren ukrayna temsilcisini tebrik etmek lazım...
henüz maçında müthiş bir baskı kurdu adamlar ve bu baskıyı üstünden atamayan beşiktaş savunmasında derin hatalar yaptı, ileride oyun kuramadı; dolayısıyla üst üste 2 golü kalemizde gördük. 2.yarının başında ise aynı baskıyı üzerimizden atamadık, pas alışverişi yapamadık, oyun kuramadık ve bunların üstünde bir de acemice hatalar yaptık; kısacası biz bu skoru fazlasıyla hakettik!
takımımı yerden yere vurmak istemiyorum, bu sezon sadece bu maçta kötü oynadılar ve kaybettikler; ne diyelim sevinmek için sevmedikki!
gökhan zan'ın acilen beşiktaşın güreş ya da basketbol takıma gönderilmesi gerektiğini bize kanıtlamıştır . ertuğrul sağlam da maç sonunda çıkıp , önümüze bakıcaz bu maçtan sonuçlar çıkarıcaz derse eğer çok pis küfür ederim . önümüze bakmaktan karşıyı göremiyoruz be adam , çekil artık önümüzden !! sonuç kısmına gelince 2 seneden beri sonuç sonuç çıkara çıkara lisede ön sıralarda oturan gözlüklü çocuklara döndük .