bugün

1930 yılında yapılan güzellik yarışmasında birinci gelmiş güzeldir. adı mübeccel namık'tır.

görsel

(bkz: şike var)

not= resimde en sağdaki kişi.
güzellik kavramının yıllar ilerledikçe değiştiğini gösteren durumdur.

(bkz: bu mu güzelmiş)
(bkz: tosun gibi maşallah)
ölmüştür.
(bkz: abi yenge de erik gibiymiş kütür kütür)**
ne güneşlenirken fotoğrafı çekilmiştir, ne haber sunmuştur ne de dizide oynamıştır. zannedersem seçildiğiyle kalmıştır.
seks kasedi olsa ünlü olurdu.
(bkz: Nerde eski ramazanlar) dediklerinde inanırdım o geçen zamanın güzelliğine.
Ama (bkz: nerde eski güzeller) dediklerinde engin bilgilerimle konuyu yalanlamama sebebiyet verecek kişidir.
futbol gelişmiş olsaydı muhtemelen bir futbolcuya kapak atmış olucak olan güzeldir.
milattan önce 1930 yılında seçilmiş olan güzeldir. he ozaman türkiye mi vardı dersek. varmış efendim işte.
* güzel kelimesinin o yıllarda anlam kazanmadığını gördüğümüz hadise.
önemli olan güzel olması değil, o senede mayo ile milletin önüne çıkıp ahlaktaki bozulmaya önderlik etmiş olmasıdır, seçilme sebebi budur.
80 sene sonra bize dert olandır.
yahu zamanın güzellik normaları onlar ama sizin kafanız pek çirkin demek ki..

ölünün arkasından da ancak bu kadar gereksiz saçmalanabilir.
azıcık şehirleşin azıcık.. madem burada hala 1500 senelik köhne kafalarla yazı yazıyorsunuz, demek ki bilgisayarınız var, biraz internette gezin, dünya algınız, ülke algınız ve sonunda da kendiniz ve başkaları ile ilgili algınız genişlesin iki santimetre ya.
(bkz: see the big picture) *
koç bu koç. maşallah.
(bkz: hepsi senin mi)
kimbilir kaç yaşında, ama çok genç görünüyor. eski romanları okuyan bilir. cılız kızlar kesinlikle güzel atfedilmez genelde. hatta zayıflayan kızlar buna üzülürler. cleopatra ile adriana lima'yı kıyaslamak olmaz. bence gayet güzel bir kadın. kim ne derse desin.
neden erkeklerin savaşa girdiğinin açık kanıtıdır.
ölmek istiyolar karı yok birader.
görsel

yahu ne vardı o dönem? savaş mı yapıyorduk nedir? ne bu rezillik. bir de yazmış "sağdaki". ulan soldaki iki kişi zaten bıyıklı erkek. hani karıştırmayasın diye mi belirttin nedir? ahaha

1930 türkiye'sinde yaşayan genç erkeklere acıdım lan.

isme bak: mübeccel namık öehh.
güzelin resmine bakınca osmanlı padişahlarının neden ruslara koştuğunu şimdi daha iyi anladım.
güzellik görecelidir, tamam da bu kadar mı görecelidir yahu?
avrupalıların 'yüzyıllarca bizi korkutan titreten osmanlı nın kızını soyduk' diyerek seçtikleri "güzel"dir.
bana yarışmaya sadece 1 kişinin girdiğini düşündüren güzel. *
dönemin sosyalist ve kapitalist akımları içerisinde güzellik anlamının marjinal faydayla ölçüldüğünün ispatıdır.
tam olarak ne güzeli olduğu tartışılmalıdır.
bebek gibi bir suratı var. çocuksu ve tatlı duruyor. muntazam yüz hatları var. yani güzel. kiloya gelince. evet fazla fakat o zamanlarda kilolu olan hanımlar daha revaçtaymış. kemik torbaları çirkin olarak görülürmüş. kilo verse daha güzel olurmuş. ama dönemin modası herhalde... o değil de yandaki iki bıyıklıya bakın. erkek mi onlar? ne biçim canlı onlar yaa yazık olmuş kıza. türkiye güzeli olup bunların yanında fotoğraf çektir. elde malzeme olmayınca naapsın.
ben erkek olmama rağmen ondan daha çekiciyim.