bugün

hani çok güzel bir kızla ilişkiniz vardır, her an bitecekmiş gibi tırsar ya insan, ben de böyle tırsıyorum işte. o kadar tırsıyorum ki sevincim bile fazla sürmüyor. tuvalete sıçmaya bile gidemiyorum, uğursuzluk getirir diye, o kadar.
spikerin maçı kendince yönetmesiyle helsinki'ye penaltı vermiştir.
lakin gerçekte öyle birşey yok.

bu arada sağolsunlar quaresma sakatlanınca poposuna zoom yaptılar, poposunu gördük adamın. ayıp lan, bu ne müstehcenlik. neyse sonra fark edip geçtiler görüntüyü.
o değil de az önce q7'nin götü de gördük yere düştüğü pozisyonda.
quaresma'nın çatalı gördüğümüz maçtır. olsun. yine de seviyoruz.
q7'nin tamirci çatalını görmesek daha iyiydi yalnız*.
sakatlık anında yerde kıvranırken q7'nin çatalını gördüğümüz maç.

edit: benden önce 4 entry olduğuna göre quaresma'nın çatalı hakikaten etkileyiciymiş.
guti'nin beşiktaş formasıyla ilk golünü ucundan kaçırdığı maçtır.
an itibariyle topla oynama oranlarında %71e %29 beşiktaşın üstünlüğü olan maç.
la bu helsinki yarı sahasından neden çıkmıyor anlamadım? kayboluruz diye mi korkuyorlar acep? çok asosyal adamlar bunlar, arkadaşım bir yarısahanı geç, bir sosyalleş, yok. ille de kendi yarısaham da kendi yarısaham. bir atak yapın, kalede cenk var bak, iyi çocuktur, karı kız ortamları da vardır, yardımcı da olur. yok ama yok, çok dayak yer bunlar askerde.
yıllarca hasret kaldığımız beşiktaş'ımızın özlediğimiz futbolunu izlediğimiz maçtır. tamam rakip büyük filan değil, rehavette yok adamlar liginin şampiyonu uefa, şl filan geziyorlar ama iyi oynuyor be kartalım.

(bkz: beyaz ulan)
ve beşiktaş taraftarı buzları eritmiş zapotocny'nin ismini bağırmaya başlamıştır.
canla başla oynadı adam, hak etti.
ismail köybaşı'nın an itibariyle piç olduğu maçtır. tutun şu arkadaşın kolundan kaldırın yahu * (bkz: )

(bkz: iyidir bizim iso)
beşiktaş'ın 2-0 kazandığı maçtır.
teşekkürler karakartallar.

en çok da mücadele etmeyen adam, kötü oynayan adam yok dedirttiğiniz için teşekkürler.
helsinki biraz götünü kaldırıp hücuma çıksaydı beşiktaşın 3ü 4 ü bulacağı maç olucaktı. olsun iyi maç çıkardınız teşekkürler çocuklar.
oh be. acayip mutluyum abi. şu anki mutluluğumu geçecek 2 şey var. biri kızarkadaşımın yurtdışından dönmesi*, diğeri de sayısal loto'nun tutması*. neyse ben gideyim tuvalete hacetimi gidereyim de bokum yerde kalmasın.
beşiktaş'ımızın bize güzel bir gece yaşattığı. özellikle hilbert, bobo, quaresma ve köybaşı'nın hırsıyla dikkat çektiği maç.

lan adam hala devam ediyor beşiktaş'lı taklidi yapmaya.(#9058986) olm hakkaten iq kaç?
beşiktaş'ın roberto hilbert ve ricardo quaresma'nın attığı gollerle 2-0 kazandığı maç. bu maç göstermiştir ki beşiktaş bu sezona teknik direktörü, yönetimi, taraftarı, futbolcuları,yıldız transferleri ile hazır görünüyor. teknik direktör seçiminin kesinlikle doğru olduğu görülüyor. shuster'in bugüne kadar bariz hiçbir hatası yok. shuster'in zapo ısrarının nedeni sezon başından beri oynanan tüm maçlarda belli oldu. zapo gerçekten her pozisyonu takip ediyor. eskisinden de hızlı. ataklara katılıyor. geçen sezon beşiktaş bursa'ya kıyak yapmış dedirtiyor. ferrari futbolu çok iyi bilen bir stoper. oyunu yönlendiriyor. ama ceza sahasına çakılı oynuyor. ismail köybaşı, quaresma'nın yanında çok cılız kaldı. quaresma da dikkat edildiyse ona çok top çıkardı. ama ismail malesef tecrübesiz. ernst geçen seneden çok uzak. ama yine de güven veriyor. bu takımda herzaman yeri var. bobo bu takımın ikili forvetinden biri. kesinleşti. ama yanına hızlı, fırsatçı bir forvet mutlaka gerekli ve mert nobre kesinlikle ama kesinlikle bu oyuncu değil. hatta beşiktaş'ın yedek kulübesinde bile yeri yok onun. guti'ye gelince. kritik paslarını bugün de yer yer gördük ama zamana ihtiyacı olduğu kesin. tartışmaya gerek olmayan bir adam sonuçta. takımı toparlayacak adam o. quaresma'yı bu takımda canla başla oynarken görmek gurur verici. adam futbol adına herşeyi en güzel şekilde yapıyor. çok farklı bir adam. ara pas, uzun pas, iyi orta, travela, şut, gol, çalım herşey var. tek kusuru şahsi futbolu. o da bazen gerekiyor. en şaşırtıcı durum hilbert'in iyi futbolu. sağ kanat ona emanet olacak. sol kanat da oynayabildiğini q7 oyundan çıktıktan sonra gösterdi. hatta gollük bir şutunu da kaleci çıkarttı. özetle bu maçla gördük ki beşiktaş yeni yıldızları ile çok iyi bir hava yakalamış. bütün oyuncular da o havaya katılmış. bal yapmasa da tabata bile bu havaya karışmış. holosko da istekli. tek duamız beşiktaş forması altında gördüğümüz bu yıldız oyuncuların sakatlanmaması. türk futbolu adına tüm futbol severlerin dileği bu olmalı.
%70 den de yüksek bir top oynama yüzdesine sahip olan takımımın kazanmayı nasıl haketmediğini mantık çerçevelerine sığdıramadığım maç.

Beşiktaş maçı kazanmak için sahaya çıktı ve kazandı da.Takımda değişen şey şu ki artık çok zorda kalmadıkça boş top atılmıyor herkes ayağa top yapmaya çalışıyor. Ek olarak Hilbert'in durumu belli olmadığı için ekstra çabası ve golünü gördük.Ama son dakikada yanlış görmediysem Necip'in hatalı pası az kalsın herşeyi mahvedecekti.Kalecimiz kalesinde güven vermeye devam ederek skor avantajını korumayı başardı. Deplasmandaki beklentim ise Helsinki gol ararken kalesinde gol ve goller görecektir. Son not ise Guti çok iyi paslar atıyor ama çok da top kaybediyor. Ama inanç tam kazanmaya devam!
quaresma'nın attığı gol için :

http://www.youtube.com/watch?v=S_EISIDXcj8
bir yimpaş yozgatspor'lu olarak Dynamo Kyiv'i desteklediğim ve Aris Saloniki'nin 1-0 kazandığı maç olmuştur.
bu maçta oyuncularımızı 10 üzerinden değerlendirecek olursak;

cenk gönen 10/10 (kusursuzdu)
ismail köybaşı 7/10 (yaratıcılık eksikliği var)
matteo ferrari 10/10 (stoper=ferrari)
zapotocny 10/10 (eksiksizdi)
ekrem dağ 6/10 (ne yapmak istediğini kendisinin bile anlamadığını düşünmekteyim)
ernst 7/10 (geçen seneki ernst değil, ama ölüsü yeter)
guti haz. 8/10 (birkaç pas hatasına rağmen iyi oynadı)
tabata 7/10 (her pozisyonda yerde kaldı. güç ve denge çalışması yapmalı)
hilbert 7/10 (holosko'ya düz diye kızıyorduk. bu daha beter çıktı. ayrıca sağ bek oynamalı. ileriye çıkışları kötü)
quaresma 10/10 (çatalını görsek de kalbimizdesin <3 )
bobo 7/10 (tamam iyisin hoşsun da hep böyle inişli çıkışlı olmazki be bobo)
[ ]

çimler ağladı be.
- ne gerek varsa, maç içinde çatalını bile gördüğümüz q7'nin akıllara zarar bir gol attığı, trivela kavramının bokunu çıkardığı, ayağının dışıyla orta değil bildiğin gol pası verdiği,

- necip uysal'ın 70'ten sonra oyuna girip muazzam bir profesyonellikle çatır çatır oynadığı,

- roberto hilbert'in bir sağ kanatta bir sol kanatta, bir sağ bekte bir forvette afedersiniz it gibi koşarak çılgın attığı,

- fabian ernst'in kusursuza yakın oynayarak mükemmel pas dağıttığı,

- ismail köybaşı'nın ayağına gelen her topta sanki sahada başka adam yokmuş gibi quaresma'yı aradığı,

- cenk gönen'in 90 dakika boyunca hjk helsinki'nin bulduğu tek pozisyonu harika bir müdahale ile engelleyip %100 ile oynadığı,

- q7'nin akıllara zarar bir gol attı..dur lan onu söylemiştim. ama aklımdan çıkmıyor ki aq, o neydi yav. *
karşılaşma olmuştur efendim.

tur %95 geçilmiştir. rakip sahaya geçmeyi beceremeyen bu hjk'dan gol yemek bile bayağı zorlu bir uğraştır. ikinci maçta da galip gelmemiz oldukça yüksek bir ihtimal.

ve inadına;

quaresmaaa, quaresmaaa, oley oley oleeyy..
fabian ernst'in şık hareketleri, hilbert'in ben beşiktaşlıyım artık demesi, quaresma'nın jeneriklik golünü izlediğimiz maç. siyah şort beyaz forma kombini geri döndü ya allah için saldır beşiktaş !
(bkz: quaresma editli arkadaş)

(bkz: siz güçlü oldunuz olum q7 yi bize verin)