bugün

maçın son iki saatine girdik.

maç bitince bir maç daha başlıyor.

saymaca ve çaldırmamaca maçı.

(bkz: trt ve aa sandık açılış taban oranları)

oy namustur. oyuna sahip çık, oy kullandığın sandık başında bulun.oyu namusunu korur gibi koru..

oyunu kurda, kuşa çakala yedirme.

(bkz: #36323197)
valla sonuçlar ne olur onu bunu bilmem de. böyle efsane katılım hiç görmemiştim ben. 2. kata çıkmak zulüm oldu bildiğin. 3 kez seçimlerde oy kullandım. hiçbirinde kalabalık görmedim ama bu nedir arkadaş ? tahminim %90 katılım var.
hayır çıkarsa rte yediremeyip 6 ay sonra tekrar yapar, benden söylemesi.
son ana kadar kararsızdım. sıranın üzerine pusulayı koydum ve 30 saniye kadar baktım. sonra aklıma birden ülkeye kontrolsüz bir şekilde doldurdukları suriyeliler geldi ve gavura vurur gibi hayıra bastım.

bakalım ne çıkacak sonuç!
görsel
[http://www.nooooooooooooooo.com/]
görsel
görsel
evet % 58,7 ile bitecektir.
An itibariyle oy kullanma işleminin sona erdiği referandum.
Go fuck yourself Tayyip diyerek tayyibe vurur gibi hayıra bastım.
hayır çıksa da evet çıksa da ülkenin bu cahil insanlarından dolayı bir şey değişemeyecektir. akıllı ve bilinçli toplum, her şart altında iyi bir vatan oluşturur kendine. ingiltere de yıllardır kağıt üzerinde krallık ama dünyanın en demokratik ülkelerinden, kimse de çıkıp ay bunlar bizim demokratikliğimizi engelliyor bunlar tahttan insin gibi bahaneler atmıyor ortaya, zaten adamlar işlerini biliyor her şey yolunda. türk toplumu cahil, insanlar bilinçsiz ve en önemlisi de, hiçbir şeyin düzeni yok.
görsel
Evet veya hayır referandumu yapılıyor. Bazılarına bakıyorum yüzde 70 diyor. Ya akıl var nizam var. Yüzde 70 olamaz. Bant 55-45 arasında oynar. Evet de olsa böyle hayır da olsa böyle. Uçmayın lütfen.
görsel
görsel
82deki faşist anayasanın gideceği referandum. ✌
Biz gittik 5 kişi oyumuzu kullandık. Vicdanen kendimizi rahat hissediyoruz ama ne bu sisteme ne de başrollerine çok fazla güvenmediğimi belirteyim. Zira adamlar medyada, basında, resmi kurumlarda, oy pusulasında, mühürde bile resmen taraf. Misal Oy pusulasında evet açık, hayır koyu kahverengi. Mühürlerde sadece evet kaşesi var. Referandum öncesindeki adaletsiz propaganda süreci zaten malumunuz. Hiçbir şeyin eşit olmadığı koşullardaki referandumların, cumhuriyet ve demokrasiyle ne kadar bağdaştığını artık siz düşünün. Kimse kusura bakmasın birilerinin şovundan başka bir şey değil bu. Anayasa referandumu diyorlar! işçiye, memura, öğrenciye, emekliye, cocuklara, yaşlılara, gençlere köylüye, kentliye dair ne var burada, nasıl bir gelecek ve program çizilmiş sorsan bilinçli kesimler dışında kimse bilmiyor. Ezbere demokrasi, ezbere oy ve goygoyculuk. Neyse ki çevremdeki insanlar her şeyin farkında. Kimsenin adamı, yalakası degiliz. Oyumuza, cumhuriyetin temel ilkelerine, atatürk ün mirasına sonuna kadar sadığız. inşallah bizim gönlümüzden geçen sonuç çıkar sandıktan. Dur bakalım partili cumhurbaşkanı ve onun yasaları mı yoksa türkiye cumhuriyeti ve onun yasaları mı büyük göreceğiz birkaç saat içinde.
Anasini sikeyim yine yikildik.
ilk sonuçlara bakılırsa %60 küsür evet çıkıyor.

http://www.habergzt.com/s...-iste-ilk-sonuclar/54722/
Ver mehteri...
benim anlamadığım 2 aydır niye heyecan yaptınız amk. zaten evet çıkacağı belliydi.
Bu toprakların köklerinde medeniyet hakimdir. Asla karanlığa teslim olmayacaktır. Elbet bir gün, hem de yakınlarda olacağına inandığım bir gün, bu soysuz oyunu da sona erecektir. Umutsuz olanlara Ahmed Arif'ten Anadolu şiirini öneririm.
Gene algı operasyonunun yapıldığı referandum.

http://www.yenisafak.com/...ndum-2017/secim-sonuclari

an itibariyle örneğin tuncelinin çevresindeki tüm evet diyen illerde açılan sandık %93 ve üstü. Ama ne tesadüfse tuncelide %60.

Doğuda ne kadar mavi varsa çoğu %90+ üstü, %80 in altında yok. Kırmızılara baktığında %40larda dolanıyor bazıları hala.

Oyuna gelmeyelim sandıkları koruyalım.

edit : 15 dk önce %36 olan hayır %40a çıktı an itibariyle.
(bkz: çomaristan ın resmi ilanı).
Saat 10 a doğru hayır eveti geçecek ve elektrikler kesilmeye başlayacak. Sonra bir bakmışız evet gene önde.

Umarım ysk nın yamuğundan sonra daha fazla şaibeli ile girişilmez.