bugün

büyük başkan ibrahim yazıcı'nın anısına an itibariyle lig tv'de yayımlanan maç.
4.yıldönümüdür.
5 sene sonra baktım, hala gol haberi yok. bence artık olmaz bundan sonra da.
mustafa denizli'nin ligin son maçı olmasını bahane ederek ideal kadrodan uzak bir beşiktaş'ı sahaya sürdüğü, rüştü'nün kale boşaltarak gol yediği, ibrahim toraman'ın kendi kalesine attığı gol sonrası zerre üzüldüğünü zannetmediğim, beşiktaş'a her zaman kin güden bursa taraftarının o güne özel meşhur beşiktaş aleyhine tezahüratlarını askıya aldığı bir danışıklı dövüş maçı.
hadi timsah yürüyüşü.
arkadaşlar yanlış bi anons olmuş. lütgen sahayı boşaltalım. şampiyon bursaspor.
Bu arada bursa'dan gol haberi mi var? 2-2 mi? 2-2 mi?
bursadan gol haberi ile fb taraftarın timsah yürüyüşü yaptığı maç.
5. büyüğün geldiği gündü.
Bir kahvede izlemiştim bu maçı. Bir ekranda fener Trabzon maçı vardı diğer ekranda da bu maç. Şimdi bu maç bitti 2-1 yan tarafta spiker Bursa dan gol haberi geldi 2-2 falan diyor lan nasıl olabilir diyoruz 2 ekran da önümüzde açık. istanbul da bir kargaşa var bir belirsizlik var diğer yandan Bursa da skor bekliyor herkes istanbul dan. Böyle acayip bir maçtı. Normalde ihtimal de vermiyordum Bursaspor un şampiyonluğuna aslında. maçın ilk yarısını da izlememistim hatta radyodan bile dinlemiyordum. Sonra Burak yılmaz istanbul da skoru 1-1 e getirince ulan olabilir mi öyle bir şey diyerek kahveye koşmuştum.
iki ezeli rakibin mücadelesinde kazanan bursaspor olmuştur.
Şaibeli maçtır.
Şikeli maçtır. Şerefli Beşiktaş şerefli şerefli yatmıştır. Evet.
sevgiliyle izlenen maçtı.

bursasporu sevince boğan karşılaşma.
fenerbahçelilerin fena halde kandırıldığı maçtır:

http://www.youtube.com/watch?v=8MZMMdHwSZI
O değilde stattan şampiyon olduk diye çıkan fenerlilerin kadıköy sokaklarında Beşiktaaş diye bağırmaları efsaneydi.
şaibeli midir ?
tartışılır.
peki bu, bahane midir ?
tabi ki de hayır.
peki trabzon'u yenebilir miydiniz ?
evet.
o zaman beşiktaş'a kızmayın.
bilhassa kendinize kızın.
5. Büyüğün geldiği günmus ahahahaha

Akhisardan bu hafta 5 yedi bu arkadaşlar. (bkz: hayaller hayatlar)
Bir Beşiktaşlı olarak bursa o sene şampiyon olduğunda mutluluktan Çimenlere attım kendimi,eskisi gibi ol Bursaspor.
şike yapmayiz diyen davar taşlilarin yaptığı şikedir..

ulan birde namusluyuz diye gecinirler..
Beşiktaş'ın kendi ceza sahasında pas yapıp topu kaptırıp gol yediği maçtır.
vay be bir zamanların şampiyonu bursaspor küme düşme hattında bulunan rize'den 6 yedi bu hafta.
Hayatımın en mutlu gününü bana yaşatan maç. Bir daha bu kadar mutlu en fazla çocuğum doğduğunda olurum sanırım.

Şimdi haftaya bejekeden kaç yeriz diye düşünmeye başladık.
(bkz: adı aşk bu eziyetin)