bugün

hayatın gerçekleriyle uzaktan yakından bağlantısı olmayan, yıllar ilerledikçe hayatın ne kadar boktan bir $ekilde ters-düz olduğunu anlamamı$ bebenin ağzından çıkan sözcükler kümesi.
ergenlik döneminde olan çocuktur hoş karşılanmalıdır.
30 yaşında hayatını yaşayacak velettir.
(bkz: i must be emo)
Mafyaya borç takmış babası sayesinde önce gözü önünde annesi ve kız kardeşine tecavüz edilmiş, sonra tüm ailesi işkenceyle öldürülmüş bir bünye de olabilir. Belki bu sırada gözlerine de şiş sokmuşlardır belki. Bu durumda normaldir hayattan bıkması. Haksız mıyım? *
oks yi görmüş ve hemen arkasından hazırlık okumadan fen lisesine girip öss stresine sokulmaya çalışılmış ve hafta içi okul, sınav, ödev; hafta sonu dersane ve denemelere gire gire kendini yarış atı gibi hissetmekte olan garip veletlerin haklı isyanıdır.
30 yaşında ben hayat mı yaşadım diyecek insandır.
daha çok şey görecek ve bıktığı zamanları mumla arayacak velettir.
felegin cemberinden henuz gecmemis bunyenin yanlis zamanda sarfettigi soz obegidir. Lan velet ne gordunki hayatinda da kiyacan 3 kurusluk canina...

kim bilir; annenden babandan yedigin fiskeyle veya ettigin kavgayla odana kapanip hayatina kiymak icin en buyuk acinin bu olduguna inaniyorsun.

kim bilir; okuldan aldigin kotu notlar dahilinde sinifta kalmanin dayanilmaz hafifliginin verdigi aciyla sarf ettin bu kelimeleri.

kim bilir; sevgiliyle beraber yasanmis ve adinin ilk ask oldugu gerceginin ayrilikla sonuclandigi an mi soyleyiverdin be velet? ( daha nicelerine yelken acacaksin)

kim bilir; 3 gunluk hayatinda hic karsilasmadigin bir gercekle karsilastin. (daha ne gercekler cikacak karsina evladim bu karsilastigin gercekler karsilasacagin gerceklerin hafifletilmis demosu oldugunu goreceksin. )

Dur hele; bu 15 yasin devam filmi var: daha oss gercegiyle karsilasacaksin sonra universitenin hayal ettigin gibi olmadi gercegiyle yuzleseceksin. okulu bitireceksin issizler ordusuna onderlik yapmak icin surgune cikacaksin. iste gercekler okulu bitirip bu orduya onderlik ettiginde baslayacak...

Dur hele; hayatin pes etmeye deymeyecek kadar erken, geriye donup yanlislari duzeltmeyi hissettigin an icin ise gec oldugunu anladiginda, yasinin doyma noktasina* ulastigini anlayacaksin.
daha dur hele... !
eğer çocukluğundan beri istemediği halde zorla anlamadığı dersler aldırılıyorsa, özel öğretmenlerle 1. sınıfta tanışmışsa, akranları dışarda top oynarken o içerde fransızca öğrenmeye çalışıyorsa, ilkokulda dersaneyle tanışmışsa, oks'de eşşek gibi çalışıp ailesinin istediği bir okula girmiş, lisede de daha beter zorlanmaya başlamış, 2 yıl sonra öss'nin onu beklediğini bilen bir çocuksa,
haklısın çocuğum, ben daha ne diyeyim sana. * *
(bkz: çocuk psikolojisi)

normaldir. bu hayat şartlarında geç kalmış denilesidir.
ergenliğin verdiği salak bir ruh haliyle dile vurulan cümle.
sağlam bir tokatla kendine gelmesini sağlamak gerekir.
(bkz: dayak cennetten çıkmadır)
belki de gerçekten onlarca hayatı hızlandırılmış olarak yaşamış velettir, bizler sıcak evlerimizde ahkam keserken, o x için bacak arasındaki adamın şehvet içinde gidip gelişini izliyordur.
ama hakikaten bir veletse dayaklıktır, yiyip de hayatı sevmelidir.
az biraz dişini sıksındır, en geç bi seneye 16 olur, 15inde yaşamaktan kurtulur..
muhtemelen zengin bir ailenin tek çocuğu konumunda olan, hayatta her şeye kolayca ulaşabilen bir çocuktur...
bi de genelde bu tiplerde "ben herseyi gördüm gecirdim, her bi boku bilirim" havasi vardir. seni de hic begenmezler!! dayakliklardir türkcesi bacim afedersin..
(bkz: elleri bağlanıp denize atılası zibidi)**
lösemi , kronik astım, kontrol edilemeyen sara, ilerlemiş kronik tinnitus, yatalak, ileri felç gibi hastalıkları varsa bir şey denilemeyecek çocuktur *.
Eğer keyfiyet ve aymazlıktan söylüyorsa iyi bir şamar haketmektedir.
akabinde annesinin akşam oldu hadi eve gel demesiyle yaşamına kaldığı yerden devam eder.
daha ne yaşadın ki bıkacaksın denilmesi gereken velet.
çabuk su koyuveren velet.
(bkz: emodur emo)
(bkz: ekseriyetle marjinlerde yasarim)
yasamdan bıkmak zaten o yaşlarda olur. henüz ne okuyacağına, ne olacağına karar veremez. Ayrıca, kendini -her ne kadar ailesi onu öyle görmese de- bir birey olarak görmeye başlar. Bu sebeptendir ki özgürlükister.

ilerleyen yaşlarda okumak, çalışmak, eli ekmek tutmak gibi eylemleri yapabildiği için bünye şikayet edecek fazla şey görmez.
ya da artık sabretmeyi öğrenmiştir. her ne kadar feryat figan etse de, isyanın hiç birşeyi düzeltmeyeceğini yaşayarak öğrenmiştir.

Bırakın o veled de bağırsın, çagırsın. "bu hayata neden geldim", "anne beni neden doğurdun" diye yırtsın kendini. hayatı böyle böyle öğrenecektir.