bugün

2010 güney afrika dünya kupası maçı. amerika dan bir sürpriz hoş olur hani.
eski düşman yeni müttefiklerin mücadelesi.
ingilizlerle ingiltereden kaçan ingilizlerin maçıdır.
ingiltere'nin banko kazanacağını düşündüğüm maç.
hazırlık maçlarına bakarak yorum yapıyorum:

ingiltere japonya karşısındaki futbolunu oynarsa,

abd de türkiye karşısındaki futbolunu oynarsa,

ingiltere'nin avuçlayacağı maç olur. diğer hazırlık maçlarını baz almadım, en kötüsünü düşünüyorum, ve abd'nin bugün kaybetmeyeceğine dair bahse varım.
iddaa açısından bakılırsa üst çıkacak maçtır. ingiltere zorlanır ya da zorlanmaz orasını bilemem ama alır.

haftalar sonra gelen edit : aldı vallahi ingiltere.*
bundan yıllar önceki bir dünya kupası karşılaşmalarının birinde yine abd ve ingiltere karşılaşıyor.* abd ingiltereyi 2-1 yeniyor. maçı izleyen abd li gazeteciler kendi gazetelerine telgraf çekiyorlar. telgrafı alan abd deki gazeteciler ulan ibnelere bak bizimle kesin dalga geçiyorlar. abd koskoca futbol ülkesi ingiltereyi nasıl yensin? deyip bu haberi atlıyorlar ve gazetelerine yazmıyorlar haberi.
ingiltere'nin coşup coşup çağlayacağını düşündüğüm maçtır. ingiltere'nin bunca zamanki kupa hasretine ve formda futbolcularının olması seyir zevki muhteşem bir maç olacak diye düşünüyorum.
kupalarda saçmalayan ingilizler için yapılabilecek en güzel başlangıçtır. amerika birleşik devletleri'ne karşı hunharca bir galibiyet elde etmeleri hem 3 puan almaları anlamına gelir, hem inanç, güven, bok püsür tazeler. turnuvalarda tribe giren ingiltere için de çok önemlidir bu şüphesiz.

landon donovan'dan gol bekliyorum. çok salak bi' yorum oldu lan, farkındayım.
bol gol olacağını düşündüğüm maç.
ingiltereyi destekleyeceğim maçtır. pek alakası yok belki ama en azından ingilizlerin turizm gelirleri konusunda bize hayrı var.
stevan gerrard organize gelişen atakla güzel bir gol atmıştır.
sahadaki herkesin ingilizce bildiği maç.
2010 dünya kupası'nın güney afrika'da düzenlenmiş olmasından dolayı bütün takımların yavaş ve dengeli oynadığı maç. yoksa ikinci yarıda kesilecekler hepsi. insan bunu akıl eder de 15-20 gün himalayalar'da kamp yapar değil mi? messi bile oynayamadı lan. bolivya maçından ders alamamışlar. o yüzden brezilya'nın şansı çok yüksek bu kupada.
david beckham'ın 7 numarası aaron lennon'dadır. hakkının ver o numaranın aaron!!!
yamulmuyorsam spiker aaron lennon'a john lennon demiştir. kim lan bu adam ?
aaron lennonjohn lennon olarak telaffuz etme gafletine düşen bir spiker tarafından anlatılan maç.
şunu anlıyoruz ki bu maçta; ingiltereye kaleci bulunamıyor... o nasıl hata len?
ingiltere nin kalecisinden çok çekecegini gösteren maçtır.
ingilizlerden kaleci çıkmamasının ceremesinin çekildiği maçtır.
robert green'in sıçtın yeşilini* gördüğü maçtır.
ingiltere'nin ilk 11'inde emile heskey'in neden olduğunu anlayamıyorum. bu adam ne işe yarar.
ingiltere'nin ortalamanın üstünde bir futbol sergilemesine karşın bu kaleciyle işinin çok zor olduğunu gördüğümüz maçtır. maçı alıcak gibi ama gruptan çıksa bile çok ilerleyemiyecek gibi bir izlenim veriyor.
david seaman'dan sonra yüzü gülmedi ingiltere'nin kalecilerden yana. takımda rooney, lampard, gerrard gibi oyuncular olsa da kalede etkisiz eleman olunca durumları zorlaşıyor.

(bkz: kumbara) *
capello'nun şu sıralar green'e sövdüğü maç.