bugün

yanlış anlamayın ama, ekmek almaya böyle gidilir.

görsel
ekmek almaya yanlış ilçeye gitmiş.
yeni utancımızdır.

ama ben en çok bir rahmet bile dileyemeyen sözde müslümanlarla, bu olay üzerinden bile tayyip erdoğan şakşakçılığı yapabilenlerle aynı havayı soluduğum için utanıyorum.
acıdır.. ülkenin ayıbıdır.. tıpkı kadın cinayetleri gibi.. tıpkı diğer ölen çocuklar gibi..
otoriteye tapan, otoritenin yaptığı hiçbir şeyi sorguamayan bazılarının vicdanını öyle yaralamıştır ki 13 yaşında küçücük bir çocuğun ölümü, yaşamlarını dayandırdıkları temel ilkeleri devam ettirebilmek için çocuğun öldürülmesini haklı çıkaracak bahanelere dört elle sarılmışlardır.
ona yapılan nefret söylemleri aslında kendi vicdanını aklamaya çalışanların içlerinde yaşadıkları savaşın dışavurumudur.
13 yaşında herkes masumdur. kaldı ki o çocuk büyük şehirde iyi eğitim alma şansı olan, okuluna gidip gelen iyi aile çocuğuydu. dağa falan çıkmasını gerektirecek bir durumu yoktu. ekmek almaya giderken öldürüldü.
söylediğiniz, attığınız çamurların hepsinin yalan olduğunu, o çocuğu savunanlardan daha iyi biliyorsunuz. o çocuğu savunan ve ölmesin diye dua edenlerden daha çok acı çekiyorsunuz bu konu aklınıza gelince. çünkü siz suçlu olan taraftan yana oldunuz ve hiçbir şey insanın içini suçluluk duygusu gibi oymaz. çocuğa yöneldiğini sandığınız nefretiniz de kendinize.
(bkz: rin tın tın)
kalan sağlar bizimdir.
şu ölümü bile tiye alan zihniyetlere;

görsel
üzülmedim. polis gerekeni yapmistir.
türkiye'de de vicdanin kaybetmesidir.

üzmüştür.
savaşı kazanabilirdin sen be berkan.
allah ailesine arkadaslarina sabır versin.
mekani cennet olsun.
insafsızlık hali.
umutla dönmesini bekleyen bir kesimin umudunu kaybetmesidir.
ne zaman direnişlerde birini kaybetsek hem kardeş acısını yaşıyorum içimde.
o zaman işte tam şurası yanıyor ve akıyor gözümden durduramadığım yaşlar.
daha çok erkendi demekten o kadar yorulduk ki.
nereye gittin güzel çocuk.
umutlara koşarken neden durdurdun bizi güzel çocuk.
bugün senin için gidicem o eyleme sana bunu yapanlara öfkemi kusmaktan korkmadan çekinmeden hem de.
allah annesine babasına sabır versin.
şimdi bu akan gözlerimi silip senin için yürüme vakti.
sıradaki eylem'imiz senin cennetine gelsin berkinim. canım kardeşim.
destan yazan(!) polisin, iktidarın son halt yemesi.

bir millet uyudu, bir çocuk öldü.
Aglatmistir, ic yakmistir, ofkelendirmistir.
Sadece 15 yasinda olan ve 16 kilo olen bir cocugun olumu uzerinden siyaset yapan, boyle bir olum seklini hakli goren kansizlardan tiksiniyorum.
Demogoji ustasi olmus herkes.
Umarim yetistireceginiz cocuklar size benzemez.
Hatta umarim cocugunuz olmaz. Siz o cocuklari 10 yasinda evlendirir, 20'sine gelmeden oldurursunuz.
Akp şakşakçılığı yapanlar cocugunu ekmek almaya yolladığında eve bir daha hıc gerı gelemeyecegını dusunsunde oyle yazsın.