bugün

ağlatmıştır...
yeni utancımızdır.

ama ben en çok bir rahmet bile dileyemeyen sözde müslümanlarla, bu olay üzerinden bile tayyip erdoğan şakşakçılığı yapabilenlerle aynı havayı soluduğum için utanıyorum.
türkiye'de de vicdanin kaybetmesidir.

üzmüştür.
savaşı kazanabilirdin sen be berkan.
allah ailesine arkadaslarina sabır versin.
mekani cennet olsun.
acıdır.. ülkenin ayıbıdır.. tıpkı kadın cinayetleri gibi.. tıpkı diğer ölen çocuklar gibi..
insanimizdan,insanliktan utanarak gune baslamama sebep olan olaydir.
Merak ediyorum bunca şehitten sonra başçalan'ın demokrat muhafazakar yapısı rahat edecek mi?
269 süren yaşam mücadelesini kaybetmiştir allah rahmet eylesin.
türkiye'de ekmek almaya çıkmanın bile başlı başına tehlike olduğunun göstergesidir.

bir çocuk eline verilen silahı sağa sola rahatça sıkma özgürlüğü olduğunu zanneden bir polis tarafından vuruldu ve nedense kimse bulamadı o katili.
bilmiyorum deger miydi tüm bu olanlara belki sorumlusu benim sensin hepimiziz belki bu kadar direnmeseydik kararlı olmasaydık direnmeye berkin ölmeyecekti.

şimdi nolucak kim vericek bunun hesabını çocugum kardeşim berkin nasıl alıcaz bunun intikamını gitmeseydin umudumuz olsaydın.
Akp şakşakçılığı yapanlar cocugunu ekmek almaya yolladığında eve bir daha hıc gerı gelemeyecegını dusunsunde oyle yazsın.
Çatışmanın ortasına neden girdiği merak edilen çocuktur. Ekmek almaya gidiyormuş.. Bu milleti aptal zannetmeyin.
Kabataş' ın yalancı orospusu kadar konuşulmamış, siyasi malzeme yapılmamış onurlu çocuk.
güzel uyu çocuk...
ethem, mehmet, medeni, abdullah, ali ismail, hasan, ahmet abilerin seni bekliyorlar.
kalbimi acıttın be çocuk. umudumu da aldın girdin kara toprağa.
destan yazan(!) polisin, iktidarın son halt yemesi.

bir millet uyudu, bir çocuk öldü.
ağlatarak uyandırmıştır.
bu çocuk ne direnişci,
ne taraflardan haberi olan
ne de sizin tabirinizle teröristti...

hiç kalmadı içinizde insanlık? bir tutam, bir!..
kendi çocuğun gibi düşün,
lan
bir daha sor kendine...

o halde 'senin' artık yaşamaya ihtiyacın yok!
Rtenin ya da bulent arincin cikip televizyonlarda aglamayacagi yurek parcalayan hadisedir. Cunku onlar bu ulkenin cocugun aglamazlar. acliktan firindan ekmek calan 30 sene yer,ekmek almaya giden cocugu vururlar ve tum bugday ovalarini satin alabilecek kadar paranin icinde yuzenleri aklarlar ulkemde. Ebru Gundes ve cocugu konusuna hic girmiyorum.
vicdanları delik deşik etmiştir. sabahın köründe aldım kara haberi. küçücük bir çocuktu o. elinde molotof vardı dediler, halbuki ekmek almaya gidiyordu, oradan geçiyordu sadece. başbakanın o dönem kahraman bu dönem hain ilan ettiği polislerce, acımadan katledildi. berkin elvan'ın ve diğer hayatını kaybeden yurttaşlarının hesabı sorulsun, suçlular cezalandırılsın diyeceğim ama...adaletin ellerimizden kayarak yitip gittiği, dikta rejiminin hüküm sürdüğü bu ülkede bunun mümkün olmadığını maalesef biliyorum. allah rahmet eylesin. şimdi onun yerine başka çocuklar oynayacak balonlarla, uçurtma uçuracağız berkin için...eğer onu da suç sayıp uçurtmayı vurmazlarsa tabi...
berkin elvan'ın, ölümünün vuku bulma olayıdır. solcu değilim, fakat öncelikle bir çocuk ki olmasaydı bile insan gözüyle bakamayıp laf edenlere insan diyesim gelmiyor. allah rahmet eylesin ve yakınlarına sabır versin. ülkemiz masumiyetinden bir parça daha kaybetmiştir.
şu ölümü bile tiye alan zihniyetlere;

görsel
her canlının sonu olan ölümün bu genç kardeşe uğraması durumudur. belki çok ama çok erken gelendir ama ecel bu yaşlı genç dinlemez. bu ülkede kundaktaki bebeklere de geldi ölüm. o bebek ne kadar önemsendi ise bu genç kardeşte o kadar önemsenmelidir.
insanlık hali.
insafsızlık hali.
katilinin kim olduğunu herkesin bildiği olaydır.
16 kilodur.
16
on altı.

içim acıyor sözlük.