bugün

bir recep tayyip erdoğan lafı. başbakanımız 10 yılda 2,5 milyar ağaç dikmiş. kendilerine sormak isterim, bu dediğinizi yemedik ama yemiş gibi yapıcak olursak, ülkemizin nüfusunu da 76 milyondan hesaplamış olursak, kişi başı 33 ağaç düşüyor. hani Nerede bu ağaçlar?
dünyada dikileni kastetmiş hewal erdoğan. lütfen çarpıtmayalım...

laikçi, ergenekoncu pis türkler kürtlerin başbakanına dokunmayın ühü ühü...
10 senede2.5 milyar ağaç diktiklerine amenna dersek, bu, onların asırlık, yarım asırlık ağaçları kesmelerinikendilerinde hak görmelerini mi gerektirir. senin on yıl önce diktiğin ağaç, bugün anca belki benim boyumdadır, diktiğin ağaç dağın tepesinde, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerdedir. kalkıp da şehrin göbeğindeki, şehrin nefes almasını sağlayan canım ağaçları kesip de yerine avm dikmeye sebe olarak gösterilemez bir cümledir.
ben diktim ben keserim mantığı güden kişi söylemi. iyi bok yedin afedersin. ahmet fakir olduğu için onun gidebileceği mekanlardan kes, mehmet'in gidebileceği mekanlara dik o ağaçları. ahmet te beton içinde yaşamaya mahkum olsun ne güzel. adaletini sevdiklerim.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
o zaman halkın bir göz doktoruna görünmesini gerektiren bir beyandır. yok yani o kadar ağaç dikildiyse biz neden göremiyoruz sorun bizde herhalde.
Hepsini de 1 günde keserler amına koduklarım.
Boş sözdür.
"10 senede 2,5 milyar ağaç dikip, 75 milyon insan siktik" olarak devam etmesi gereken rte açıklaması.
halka sokacak kazık kalmadığındandır. e yeni nesil geliyor. onlara da bir parça gerecektir. haklıdır.
o kadar ağacı mikimizin keyfine değil, kesmek için diktik. şeklinde devamı gelen söz.

2,5 milyon ağacın kaçı istanbulun merkezlerine dikildi? gölge oldu?hayat verdi?

tabi ki sıfır. neden? çünkü istanbulun merkezleri değerli!

git insanın yaşamadığı araziye dik dikebildiğin kadar. sonra da 10 sene diktik, üstüne sizi koyup miktik deyin. ohhh ne güzel memleket amk.
ağaç dikimlerini en iy tema dan görebilirsiniz. 2.5 milyardan da fazladır.
nerelere dikilmiş bu kadar ağaç diye düşündürür. 2,5 milyar ağaç diyor. matematiğim pek kuveetli değildir ama mantığıma güvenirim. 2,5 milyar ağaç diyor lan.
ucu açık sözdür.

nereye diktiğini söylememiştir.
memlekete derse anlarız ki abd, sizin memleketinize de dememiştir.
yalancı yandaşların sitesinde böyle bir bilgi olmayan bir özel vakfı kaynak göstererek savunmaya çalıştığı "yalan".

bu kadar da ahlaksız olunmaz...
bir garip söylem. her yer gölgelik zaten güneşi göremiyoruz o derece.
(bkz: Bir sözün de yalan olmasın)
kesilen ağaç sayısı da açıklanmadan hiçbir anlam ifade etmeyen açıklamadır.

(kesilen) - (dikilen) = işleminde çıkacak olan sonuçtan çok korkuyorum.

bir de ağaçlar katledilerek yapılan lüks konut projelerinin teraslarına dikilenler de sayılmış mı, diye sorduran beyanattır.

(bkz: ziya ziya)
görsel
hic bir zaman yeni dikilmis bir agac, eski agacin verimini veremez. bu sosyal veya dogal olsun. örnegin; haci hüseyin´in bahcesindeki 20 yillik kiraz agacina dalan cocuklar simdi dalmiyorlar. neden haci hüseyin sinirlenip o agaci kesti ve iki sene sonra yerine yenisini dikti. ne oldu? cocuklar tekrar kiraz agacina daldi ama eskisinin tadini vermedi.
bir baska örnek; 150 yillik bir cinar agacinin üretmis oldugu oksijeni 5 yillik bir cinar üretebilir mi? hayir! asla üretemez. ayrica yasli bir agactan yapilan mobilyalarin veya kullanim esyalarinin daha dayanikli oldugu da bir gercektir. sunta bir esyayi kim ne eylesin?
eskisini kesip, baska bir yere yenisini dikmekle; ekolojideki sürdürülebilirlik ilkesinin uygulandigi düsünülüyorsa; yanlis düsünüldügü bilinmesi gerekir. özellikle her dünya politikacisinin (basimiza coban diye diktiklerimizin) sirf maddi cikarlar icin spekülasyon olusturup sübvensiyonlarla para kazanarak dogayi, ortami, cevreyi ve bunlara bagli olarak sosyal yasami etkileyecek olan agaclarin gereksiz yere kesilmesi düsüncesizlikten ve egoizmden baska bir sey degildir.
bu lafi eden basbakanin; kestiginin yerine degil, kesmeden de dikmesini ögrenmesi gerektigini birilerinin anlatmasi gerekir.
(bkz: say lan)
10 senede 2.5 milyar ağaç diktik, 7.5 milyarını da kestik diye devam etmesi muhtemel rte söylemi.
10 senede 2,5 milyar ağaç diktik. şimdi hepsini sikeceğiz diye devam etmiş olsa hiç de şaşırtmayan bir konuşma olurdu. yaşasın arap otelleri.
Akp döneminde türkiye genelinde dikilen ağaç miktarı 2,5 milyardır. Chp her zaman olduğu gibi müslüman halkımızın düşmanıdır, başbakanımızın kurduğu köprü, tüp geçit, duble otoban ve metroları kullanmasınlar, istanbul akp sayesinde lale ve ağaçla tanışmıştır, Nankörlere yağan yağmurdan bir damla bile haram olmalıdır, Gezi parkında kıyamet koparanların ağaçla falan alakası yok! Maksat icraatları engellemektir.
"gizli bir yere mi diktiniz?" diye sorma isteyi uyandıran beyanat.
Cahille konuştuğunu sanan bezirgan beyanatı.

E peki nereye diktin mna koyim. Sen Tarabya, istinye, Etiler sırtlarındaki koruları bana yedir ben sana Yozgat'a Çorum'a beş milyar dikeyim.

Ormanı kesip Koç üniversitesi yapmışlar. Eeee. Ulan peki niye sormuyorsun belki onlar da ağaçları başka yere taşımıştır? Belki o da Niğde'ye aynı sayıda fidan dikmiştir. O zaman oldu mu? Problem yok yani sana göre.

Sen namuslu olsan, o binayı başlarına yıkarsın, ağaçları aynen geri diktirip masrafları da onlardan tahsil edersin. Ha pardon bir de ikinci yol var, canım onlar yemiş iş kapanmış, hazır koltuk da bizde şurayı da biz yiyelim. Oldu ye hadi.