bugün

içişleri bakanlığınca bu geceden, 12 nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehir ile zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi.

▪︎ 30 büyükşehir ▪︎

Adana
ankara
antalya
aydın
balıkesir
bursa
denizli
diyarbakır
erzurum
eskişehir
gaziantep
hatay
istanbul
izmir
kahramanmaraş
kayseri
kocaeli
konya
malatya
manisa
mardin
mersin
muğla
ordu
sakarya
samsun
şanlıurfa
tekirdağ
trabzon
van

+ zonguldak

kaynak 》 

https://www.ntv.com.tr/tu...gi,5qbCj8MhDk6R3701x791Zw
2 gun hic bir ise yaramaz uzatilacaktir.
31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirildi. içişleri Bakanlığınca bu geceden, 12 Nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehirle Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi.
Güzel giden havalardan dolayı piknikçileri ve bi hava alalımcıları engellemek için getirilmiştir.
isabetli bir karardır. çok geç kalınmıştır ama 2 günlük tam izoleden olumlu şeyler bekliyorum. millet haftasonu durmuyordu iyi oldu. biz dururken boşa durmadığımız anlaşılır belki. hayırlısı.
Sokağa çıkma yasağı getirilen iller:

Adana
Ankara
Antalya
Aydın
Balıkesir
Bursa
Denizli
Diyarbakır
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
istanbul
izmir
Kahramanmaraş
Kayseri
Kocaeli
Konya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Ordu
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Tekirdağ
Trabzon
Van
Zonguldak
Aklın yoluna adım adım yaklaşıyoruz... 31 ilde hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi...
Ekmek almak için bile çıkmayacağız mı anlamadım amk. Bari saat sınırı verin.
Tam ciddiyetsizlik !
2 günlük sokağa çıkma yasağı olur mu?
Ptesi hurra, herkes yine işe.
işe gidince risk kalkıyor mu? Tam AKP kafası !
hafta sonu sokağa çıkan arsız halkımız yüzünden yapılmıştır.
Anlık buradan öğrendiğim haber, 2 gün ne yahu.
iyi ki alkolümü stokladım. yeterli yiyecek de var ancak su ve ekmek için bir çözüm bulmuşlardır umarım.
Evet enteresan.

Para kazanarak sokağa çıkmayacağız.
Bir aydır bağırıyoruz sokağa çıkma yasağı getirin diye hala bölük pörçük işler peşindeler. Sırf istanbul'da şu salgın çıktığı gün sokağa çıkma yasağı konulsa şimdiye bu işin beli kırılmıştı. Çok sıkılıyorum artık boğazım sıkılıyor gibi hissediyorum resmen öf be.
Ekmek ve gıda ne olacak.
iş dünyası yani kapitalizm 2 gün müsade etmiştir.
yurt genelinde hava 3-4 gün günlük güneşlik olacağından haftasonu millet çayıra sahile yayılmasın diye yapılmış önlem.
geç kalınmış ama biraz daha geç kalınsaydı büyük felaketlerin ortaya çıkmasına engel olabilecek karar. 30 büyükşehir ve zonguldak yerine tüm türkiye'de olması gerekirdi.
Birazdan ayrıntılı genelge açıklanacaktır.

Plansız bir açıklama olsa da korkmayın ;
Zira fırın - eczane yasak olmayacaktır.
Yaz geliyor, hafta sonları gelecek deniyor ama sanmıyorum.

Öyle olsa tüm illere gelir.

Tahminimce büyükşehirlerde ilerleyen zamanlarda gelecek olan bir hafta, bir aylık yasaklara halkı hazırlamaktır.

Hazırlıktan kasıt ihtiyaçlar nasıl giderilecek gibi şeylerin öğrenilmesi sağlanacak diye tahmin ediyorum.
yerinde alınan karardır.

bugün hava sıcaklığı 21 dereceyi gördü istanbul'da. yarın ve pazar günüde aynı şekilde güneşli ve sıcak geçecek. manyak piknikçi mangalcıların gazabından korkan devlet önlemini aldı. eyvallah diyoruz. çok isabetli oldu.
Doğru karar. Hafta sonu hava sıcak olacağı için ve aramızda bolca eğitilmez olduğu için onlar için yapılmış yasak.

Hafta içleri de aynı şekilde çıkarlarsa hafta içleri de yasak gelir.

Yasaklar ülkedeki eğitilmez oranına göre değişkenlik gösterebilir.
yetmez ama evet.
"Ben cadde üzerinde oturuyorum yasak beni kapsamaz." şakası yapıldı mı?
Her gün yapamıyorlar bari haftanın belirli günleri bu yasağı yapsınlar ona bile razıyım sözlük artık.Yeter bitsin bu virüs mirüs.insanlar çıktıkça yayılıyor kontrol altına almak zorlaşıyor, zorlaştıkça da süreç uzuyor.