bugün

entry'ler (346)

sevişmeden önce gölgelerin gücü adına demek

(bkz: hymen)

yaran facebook iletileri

"sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik."
bi de şu var:
"Hapsurdum..kıvanc gordu cok sev dedı..cok sewdım be abı o benı sewmedı dedım..sarıldık aglastık rakı ıcıyoruz"

asla oy vermem denilen parti

akp, bdp.

bisiklet sürerken dikkat edilmesi gereken unsurlar

henüz acemiyken iki elinizi birden bırakmaya kalkmayın, mazallah o fren bacağınıza saplanır, kemiğe dayanır.
(bkz: ben yaptım oldu)

yaran facebook iletileri

"Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun, hepsinin ellerinden öperim. o kutsal varlıklara el kaldıran erkeklerin de topunun .mına koyim."

hastası olunan sözler

"Dünyanın neresinde olursa olsun, Haksız yere birisinin suratına atılan tokadı Kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim!..."

[Ernesto Guevara]

yaran facebook yorumları

arkadaşın iletisi: "bir çılgınlık yapasın var!"
gelen yorum: "bursaya kanal aç." *

kuran i kerim in reenkarnasyon ile ilgili ayetleri

yanlış veya eksik tasvirden veya açık uçlu ayetlerden kaynaklanan yorumlamalardır. reenkarnasyon olmadıgını düşünsem de bazı ayetler reenkarnasyona inanan insanlar tarafından görüşlerini doğrular nitelikte yorumlanabilmektedir.

"Allahın varlığını nasıl inkâr ediyorsunuz ki, sizi ölü iken O diriltti, sonra yine sizi O öldürecek, yine sizi O diriltecektir; nihayet O;na döndürüleceksiniz (Bakara Suresi 28. ayet)."

"Sonra ölümünüzün ardından sizi dirilttik ki, şükredebilesiniz; (Bakara Suresi 56. ayet)."
"ondan başka ilah yoktur; diriltir ve öldürür. Sizin de Rabbinizdir, geçmiş atalarınızın da Rabbidir (Duhan Suresi 8. ayet)."

"başlangıçta yaratmayı yapan, sonra onu tekrarlayacak olandır. Bu Ona göre (ilk yaratmadan) daha kolaydır. Göklerde ve yerde en yüce ve eşsiz sıfatlar O’nun dur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir (Rum Suresi 27. ayet). "
"O size hayat veren, sonra sizi öldürecek, daha sonra da diriltecek olandır. Şüphesiz, insan çok nankördür (Hac Suresi 66. ayet)."

"Allah yaratışa başlar, sonra onu varlık alanından çekip tekrar yaratır. En sonunda O’na döndürülürsünüz (Rum Suresi 11. ayet). "

"Ve gerçek şu ki o kıyamet gelecektir, onda hiç şüphe yoktur. Ve gerçekten Allah kabirlerde olanları diriltecektir (Hac Suresi)"

"Ya şu kişi gibisini görmedin mi? Çatıları çökmüş, duvarları-damları yere inmiş bir kente uğramıştı da şöyle demişti :Allah şurayı ölümünden sonra nasıl hayata kavuşturacak? Bunun üzerine Allah, o kişiyi yüzyıllık bir süre için öldürmüş, sonra diriltmişti. Ne kadar bekledin?; demişti. Bir gün ya da günün bir kısmı kadar bekledim.; Dedi. Hayır, dedi, aksine sen yüzyıl kaldın. Yiyeceğine içeceğine bak! Henüz bozulmamış. Eşeğine bak! Seni insanlara bir ibret yapalım diyedir bu. Kemiklere bak, nasıl yerli yerince düzenliyoruz onları ve sonra et giydiriyoruz onlara iş kendisi için açıklık kazanınca şöyle dedi o : ;Allahın her şeye kadir olduğunu biliyorum; (Bakara Suresi 259. ayet). "

"Böylece, aralarında bir sorgulama yapsınlar diye onları dirilttik. içlerinden bir sözcü dedi ki : Ne kadar kaldınız? Dediler ki :;Bir gün veya günün bir kısmı kadar kaldık"Dediler ki: Ne kadar kaldığınızı rabbiniz daha iyi bilir" (Kehf Suresi 19. ayet). "

"Yerinize benzerlerinizi getireceğiz ve bilemeyeceğiniz bir şekilde sizi yeniden oluşturacağız"(Vakia Suresi 61. ayet) "

"Ey insanlar, eğer dirilişten yana bir kuşku içindeyseniz, gerçek şu ki, biz sizi topraktan yarattık, sonra bir damla sudan, sonra bir alaktan (embriyo), sonra ne olduğu belirsiz bir çiğdem et parçasından; size açıkça göstermek için. Dilediğimizi, adı konulmuş bir süreye kadar rahimlerde tutuyoruz. Sonra sizi bebek olarak çıkarıyoruz, sonra da ergenlik çağına erişmeniz için (sizi büyütüyoruz). Sizden kiminizin hayatına son verilmekte, kiminiz de, bildikten sonra hiçbir şey bilmeme durumuna gelmesi için ömrün en aşağı ucuna geri çevrilmektedir. Yeryüzünü kupkuru ölü gibi görürsün, fakat biz onun üzerine suyu indirdiğimiz zaman titreşir, kabarır ve her güzel çiftten (ürünler) bitirir"(Hac Suresi 5. ayet)"

"işte böyle; şüphesiz Allah, hakkın kendisidir ve şüphesiz ölüleri diriltir ve her şeye güç yetirendir. (Hac Suresi 6. ayet)."

yaran facebook iletileri

"Kız dediğin 1.60 -1.75 olacak... 1.85 kız mı olur ya, he bu arada 1,45 te olmaz o ne lan öle idda oranı gibi."

yaran facebook iletileri

"Dini bi programa denk gelip kanalı değiştirdikten sonra günaha girmiş gibi hissediyorum."

yaran facebook iletileri

"Hesap ödeneceği sırada tuvalete giden değil, masada kalandır asıl sıçan."

yaran facebook iletileri

"Seni cilgin, hadi oradaan bu projeyi de nerden cikardin.. Basbakan üzümü cok kaciriyor galiba son gunlerde."

yaran facebook iletileri

"Kraliyet düğününe davetli olsam, Kate yengeye bi küçük altın takar, zarfın içine 20 lira koyardım."

yaran facebook iletileri

"düşünüyorum ne kadar sıkılmış olabilirim
düşünüyorum çalışmak ne kadar zor bir şey
başka bir şey yok önümde hafızamda
düşünüyorum,ne kadar berbat olabilir
wafıla zam gelmesi kadar"

uzaktaki sevgilinin ölüm haberi

(bkz: tövbe de lan)

tek gecelik ilişki

"bir nefeslik duraklarda çiçek açtım."
(bkz: güllerim soldu)

yaran facebook iletileri

"Havva ademe tipim değilsn deseydi bunlarin hiçbiri başimiza gelmicekti."

yaran facebook iletileri

"Nihat Doğan topraklarımıza adım attıktan sonra Koyunlarımız tuhaf bakmaya başladı! (Dominik Cumhuriyeti)"

kadının memnun olduğu tek yer

tartışmasız alışveriş merkezidir, evet.

yaran facebook iletileri

"Makyajı abartan kızların alnına 'Beni yıka' yazasım var."

gelen yorumlardan biri:
"benimde o makyajı abartan kızların peşinden kul köle olan erkeklerin anlına 'ben yalancıyım' yazasım var"