bugün

süper baba

hayatım boyunca izlerken en çok duygulandığım vede en çok sevdiğim dizi... yönetmenliklerini sırasıyla tunca yönder'in, osman sınav'ın,kartal tibet'in ve feyzi tuna'nın yaptığı 1993 yılında çengelköy gibi buram buram tarih kokan güzel istabul'un güzide semtinde çekimlerine başlandığı fiko ismiyle şevket altuğ'un başrolu sümer tilmaç'la sevinç erbulak'la payende çizmeci'yle bennu yıldırımlar'la eray demirkol'la paylaştığı türk televizyon tarihinin en mükemmel dizisi olduğunu iddia ettiğim dizi... özellikle dizinin senaryosunu sulhi dölek mükemmel sıcaklıkla o dönemin ailevi zorluklarına yansıtmış dizinin kahramanlarını bize içimizden birileri olarak benimsetmesini de başarmıştır ki bu dizinin kahramanları ne bir ağa babasıdır nede paraya para demeyen zengin evladı zibidinin tekidir ne de aldığının üstüne yatan şerefsiz oğludur. bu nedenle cuma gecelerinin tek adresi, beklentileri karşılayan tek yol olmuştur. şevket altuğ'un mükemmel oyunculuğu dizinin çekildiği mekanın mükemmel müziklerle uyumu, bambaşkadır şukeladır kendinizi alamazsınız içinize çeker sizi. eğer şimdi düşünürken bile gözünüzden yaş gelecek duruma getirecek kadar bir etkisi varsa bu dizinin demek ki bu dizinin üzerine dizi yapılamamıştır yapılamaz o dizi efsane olmuştur. tekrarlarını hatim etmiş olsanız bile yine karelerini aklınızdan geçirirsiniz dizinin. o girişinde oya küçümen'in bana bir masal anlat baba deyişini özlersiniz yine. kısacası bu dizide herkes kendine bir pay çıkarır ki öyle bir göndermeler vardır ki insanlığın nelerden ibaret olduğunu bir kez daha anlarsınız, kavrarsınız, unutamazsınız...