bugün

yıldız teknik üniversitesi nde namazın yasaklanmas

simdi anliyorum da, galiba rektorun hakli hareketi.
benim bildigim namaz, eylem araci, ses duyurma gereci, hede hodo degildir cunku.
allah ile kul arasindaki bir iletisim, rab ile kulun gunde 5 vakit randevusudur.
yanlis biliyorsam bi duzeltin...

edit: yanlis anlamayin, rektorun hakli hareketi derken ironi yaptim, namazi mescid ici ve kapali mekanlarda yasaklamanin bireylerin dini ozgurluklerine dayanaksizca yapilmis bir kisitlamasidir ve cezalandirilmalidir. fakat yanlisa yanlis ile cevap verilmemeli, acik yerde sov amacli namaz kilinmamalidir. cunku bilmeyenlere anlatayim; baskasinin gormesi amacli kilinan namaz, 'şirk'tir. şirke giren arkadaslar tekrar kelime-i sahadet getirmeliler -ki musluman kalabilsinler!

edit 2: bu olaya itirazin yasal yontemleri vardir, mantikli olan budur. kac kere gordunuz efendim uygulamanin protesto edilmesiyle degistigini. anayasal duzene veya insan haklarina tezat olusturdugu maddeler baz alinarak hak aranmalidir. yoksa rektorun hareketi self fulfilling prophecy olarak sizi haksiz birakir.

edit 3: hala gelen 'kotu' oylarina bakarak karar veriyorum ki onca edit'e ragmen ya dediklerim anlasilmiyor ya da taksim'de toplu protesto namazi kilalim gibi bir zihniyet savunuluyor. ikisinden biri...