bugün

12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu

gayet açık ve seçik olmasına ragmen, baykal ı siyasetin dışına iten mihraklar referandumunda 60 günde degil, 120 günde yapılması yönünde karar verdirdiler.

anayasanın başlangıç maddelerinde söylenen bir cümle kafamı kurcalar hep, "..millet bu yönetme yetkisini kurumlar eli ile kullanır..", bu açık yasa değişikligini görmezden gelen ve kararına itiraz yolu kapalı olan yüksek seçim kurlu kararından sonra benim önerim anayasa da geçen yukardaki cümlenin, "......" şeklinde degiştirilmesini önereceğim, anayasa değişiklik paketi yürürlüğe bir girsin, anayasa mahkemesine bireysel başvuru gibi çok ciddi yetkileri türk milletinin bizzat kendisine devreden bu paketten sonra.

kurumlar diye bahsi geçen ve genellikleri verdikleri kararlar yargı denetiminden ve milletin denetiminden uzak olan kurumlar bazı konuları yanlış anlıyor bence, cuntanın halktan aldığı yönetme yetkisini kurumlara devrediyor ve onların kararlarınıda denetim dışı bırakıyor, referandum kanunu degişikliğini görmezden gelebiliyor çünkü kararı kesin denetim dışı ben yaptım oldu kanununa bağlı,

(bkz: millet kaos hakkını kurumlar eli ile kullanır)