bugün

michael jackson

'' Müzik evrenseldir, müziğin dili olmaz ! ''

Evet, loveliness ne demektir bilmiyorum. Kabul sözlük ben cahilim!

Ama michael bunu öyle bir söylüyoki sanki ben bir çevirmen kadar ingilizceye hakimimde, anlıyorum tüm sözleri. Müziğin evrenselliğini kavratıyor iliklerime kadar tekrar. Onun resminin olduğu sweatshirt' ü gururla giyerken michael dinliyorum, yüzüm gülsede gözyaşlarımı içeriye akıtıyorum. Michael bunları görse ...

O, kendisinin ölümüne bile ağlamamızı istemezdi çünkü. Michael' ı anlayabilen, yaşam felsefesini kavrayabilen herkes bilir ki, ağlamak hiçbirşeyin çözümü değil. O gitti, öldürüldü. Yaşamına haince son verildi. Naif insanların birini daha kaybettik. Ben Atatürk' e her gün üzülürüm. Onu kaybettiğimiz için, onu hayal kırıklığına uğrattığım için...

Ben birde michael' a üzülürüm. Onu daha fazla canlı izleyemeyeceğim için... Sadece şarkı söylerken değil, ağaçlara tırmanırken, batman motifli golf arabasını kullanırken, we are the world sarkısını superbowl' da heal the world ile birleştirirken yaptığı o mükemmel ötesi şovları tekrar izleyemeyeceğim için, ben üzülürüm her gün michael' a.

Atatürk ile michael aynı kefeye konur mu ? Konur. ikiside tanıdığım en dürüst insanlardır, en naif insanlardır. Yaşamayı gerçekten onurla, şerefiyle başarabilmiş insanlardır. Kitleleri arkasından faşizm yapmadan sürükleyebilen insanlardır. *

Michael, seni özlüyoruz, hemde her gün. ingilizce bilmesekte, loveliness ne anlamasakta sen '' king of pop '' sun.

Tanım : Pop müziğin efsane ismi.