bugün

michael jackson

Tanım : Bir davaya inanmadan ''sanat'' yapılamayacağını kanıtlayan adam.

Earth Song dinleyenler bilir, 1995 yılının history albümünün bir parçası... Bir insan, bir davaya bukadarmı inanır, bukadarmı bağlanırda, kendi malı olmayan, ''umursamasa bile rahatlıkla parasıyla yedi ceddini uzayda yasatabilecek bir insan bu'' dünyayı bu kadar savunup, korumaya çalışıp, böyle şarkı yazar. insanın içini titretir MJ. Amerikadan çıkan en büyük şarkıcı değildir, dansı hiç değildir, sanatkar hiç hiç değildir. Joseph *, bir ilahtır, müziğin tanrısıdır. -dikkatinizi çekerim pop müziğin değil- Bir insanın sevmeyenleri, ona taciz davası açacak kadar aşağılıksa, ona benzemeye çalışmak için bu iddiaları bok parçası gibi michael'in üzerine savurduysa, o savuran götün, onu doğuran çok (!) sevgili annenin ve olacak çocuklarının problemidir. MJ belkide bu dünya için çok naifti, benim için Atatürk gibiydi oda. Belki beni kurtarmadı, ama müziği kurtardı, bana bir parçada olsa kaçış duygusu verdi.

Tüm dünyaya yaptığın iyliklerin için teşekkürler diyerek, bu entryi bitiriyorum michael. Sana burdan entry girmeye devam... Beni biyerlerden okuduğuna eminim.

edit : tanım var silik atmayın, yazıktır günahtır, mübah değildir, abestir.